Kitapta son nokta sürekli tartışıldı, halen de tartışılıyor. Google binlerce kitaptan başlayarak tüm dünya kitaplarının dijital ortama ataranarak alınması için projesini açıklamıştı.

En büyük sorun telif hakları olduğundan eski eserleri tarayıp hizmete açmıştı. Şimdi görüyoruz ki müthiş bir hizmet, eski kitapları görmenin bile zor olduğu bir zamanda okumak harika olacak. Ama gördüğüm kadarıyla asıl hedef ekrandan okutmak değil.

Bu sadece başlangıç az zaman da e-kitap okuyucu incecik elektronik kağıtlar satışa çıkacak. Biz bu boş kağıtların sayfalarla dolmasıyla okuyacağız. Google Books | E-kitaplar | Telif Hakları

Bu sadece başlangıç az zaman da e-kitap okuyucu incecik elektronik kağıtlar satışa çıkacak. Biz bu boş kağıtların sayfalarla dolmasıyla okuyacağız.

Kitap kavramı değişecek, artık bir materyal satılmayacak. Sadece içerik webden e-kitap okuyucunuza inecek. Belki bir kalem inceliğinde olacak e-kitabınız, sarılarak içeri çekilecek bir perde gibi. Dolayısıyla Google o güne hazırlanıyor. Detaylı bilgi için tıklayalım.

http://books.google.com/intl/tr/googlebooks/agreement/
MSN’de karşı atakta o da kendi e-kütüphanesini oluşturma çabalarında. MSN Book Search adıyla  pazara girmeyi planlıyor.

Yine de lütfen girip bir bakın nasıl heyecan verici 🙂
Bazı eserlerin copyright hakları nedeniyle sadece kapakları var. İstediğiniz bir kelimeyi yazın ve bakın neler geliyor.

Not: Ücretsiz bir şekilde gmail’e üye olup. Bir e-mail bildirip, parola tanımlayıp Google Print’e üye olmanız gerekebilir.

Google Books:
http://books.google.com/

Eğitim kelimesi aratılınca çıkan e-kitaplar
http://books.google.com/books?q=E%C4%9Fitim&btnG=Kitaplar%C4%B1+Ara&hl=tr

İşte “Türk Toplumunda Kadın” kitabından, kadın nüfusu ile ilgili bir sonuç :
http://books.google.com/books?ei=cXkpSZbwHJH6lQTi_9CxBg&hl=tr&id=Tu4hAAAAMAAJ&dq=T%C3%BCrk+Toplumunda+Kad%C4%B1n&q=kad%C4%B1n+n%C3%BCfusu&pgis=1#search

TAKİP İÇİN : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | InstagramSİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız