Eyvah fotoğraf makinemizden bir resim sildik, veya bilgisayardan bir dosya sildik ne olacak şimdi?
File Rescue Plus çok faydalı bir program.

Silinen datayı/dosyayı, harddisklerden, dijital fotoğraf makinelerinden, floppy disketlerden, Jazz sürücülerinden, Flash Medyalardan, SmartMedyalardan ve diğer ortamlardan kurtarabiliyor.

 
Başka ne olabilirdi? Bir bakalım aynı işi yapan ve aynı ayarda ücretsiz bir yazılım var mı? File Rescue Plus / Silinenleri Kurtaran Program / Hukuk Delillerinde Silinen Dosyalar
File-Rescue Plus format sonrası silinmiş dosyalardan, boşaltılan geri dönüşüm kutusunda yok olan dosyalara kadar kurtarıyor.
 
Eğlenceli bir anekdot: 
Microsoft’un büyük bir müdürü bu programdan bihaber.

Google’a transfer olurken yaptığı görüşmeleri silmiş sonra çöp kutusunu boşaltmış. Ama gelgelelim kimin sahasında oynuyorsun demezler mi adama 🙂 Silinen dosya geri getirilip delil olarak mahkemeye sunulmuş ve o müdürün aslında şirketin bazı ticari sırlarını taşıdığı öne sürülerek itiraz edilmiş.
 
Görüyor musunuz File Rescue’yu? Tabii Microsoft’un kendi araçları olduğu muhakkak. Ama olayın bir diğer yönü suç işlenen her bilgisayarın çok güzel bir delil olduğudur. Türkiye’de de pek çok olayda kullanılmış bir metottur bu.
 
http://www.softwareshelf.co.uk/files/products.asp?ID=11
http://www.pcworld.com/downloads/file_description/0,fid,23201,00.asp
 

BU YAZI DA İLGİNİZİ ÇEKECEKTİR:
Eski Bilgisayarınızı Satarken Hangi Gizli Bilgilerinizi Hediye Ediyorsunuz?
http://www.gunesintamicinde.com/eski-bilgisayarinizi-satarken-hangi-gizli-bilgilerinizi-hediye-ediyorsunuz/
 
 

PROGRAMIN ÜCRETSİZ ALTERNATİFLERİ

Başka ne olabilirdi? Bir bakalım aynı işi yapan ve aynı ayarda ücretsiz bir yazılım var mı?

www.download.com sitesine girip arayalım. File undelete diyerek aradığımızda gelen programlardan sadece Free / ücretsiz olanları işaretlediğimizde karşımıza şu güzel seçenekler geliyor.

FreeUndelete 2

Get it from CNET Download.com!

Undelete Plus 2.71

Get it from CNET Download.com!
EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


2 YORUMLAR

 1. Sevgili arkadaşım, programı okuyunca çok hoşuma gitti. Fakat bu program key istiyor. Ne deneme sürümü var ne de başka bir şey. Zaten bir takım forum gibi bir sistemi doldurmayınca programı indiremiyorsun o kadar çabadan sonra da key istediğini görünce insanın biraz zoruna gidiyor. Eğer keyleri biliyorsanız koyun lütfen. iyi günler.

 2. @Kenan Bey merhaba,

  Güzel bir konuya temas etmişsiniz. Birer birer açıklayayım. Lokantaya gidiyorsunuz. Yemek yedikten sonra garson geliyor masanıza hesabınızı bırakıyor. Para ya da kartla ödemenizi yapıyorsunuz.

  Bu süreç sırasında lokantadan süratle kaçmıyorsunuz. Gelen garsonu dövmüyorsunuz. Hatta zaman harcayıp, neler ne kadar yazılmış inceliyorsunuz. Bunlar çok normal.

  Sonra yine bir grup insanın ciddi anlamda hayatlarını akıtarak çabalarıyla ortaya koyduğu, gerçekten işe yarar bir yazılıma çok ufak bir ücret ödemeyi kabul etmediğiniz gibi sizi o lokantayı tavsiye edene “çok kırıldım bu lokantada benden para almak istiyorlar” diyorsunuz :)))

  Bilmem benzetmemi düşündünüz mü? Demek ki doğru soru ve talep bu değil.

  Başka ne olabilirdi? Bir bakalım aynı işi yapan ve aynı ayarda ücretsiz bir yazılım var mı?

  http://www.download.com sitesine girip arayalım. File undelete diyerek aradığımızda gelen programlardan sadece Free / ücretsiz olanları işaretlediğimizde karşımıza şu güzel seçenekler geliyor.

  FreeUndelete 2
  Get it from CNET Download.com!

  Undelete Plus 2.71
  Get it from CNET Download.com!

  Bu iki programı da yazıma ekliyorum.

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız