z_ARŞİV YAZILAR

Erişilebilirlik ve Engelliler için Internet GVZ Sistemi

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Yabancı programlar Türkçe yazıyı sesli okuma sözkonusu olunca biraz çuvallıyorlar.
ALTI USTU TASARIM sitesinde sevgili dostumuz Mehmet’in yazdığı engellilerle ilgili makaleyi okuyunca GVZ sisteminden bahsetmediğimizi gördüm. Oysaki görme engelliler için Türkçe’de Türkler tarafından hazırlanmış en güzel sistem.

http://www.unbf.ca/altiustu/arsiv/2005/06/yardiminiza_iht.php
Bu sistem PC’ye kurulabildiği gibi online olarak yazıyı okuyabilir ve gayet güzel server üstünde online çalışır. Bakın demosu da var.
Merak ettiğim bunu web server üstüne eklenecek şekilde satarlar mı? Eğer olursa yazdığım tüm yazıları ziyaretçilere okutabilirim. Harika bir çözüm olur bence 🙂

http://www.gvz.com.tr/ ANA SITE / DEMO
Satın almak: Programı Online satın almak için http://www.kangurum.com.tr internet sitesine girip sayfanın sağındaki Mağaza Seçimi kısmından M Store mağazasını seçiniz açılan sayfadan siparşinizin teslim edileceği ili seçerek Devam ı tıklayınız açılan sayfadan GVZ Ses Tanıma Sistemleri’ni tıklayınız ve ürün siparişinizi veriniz.

NOT: ENGELLİLER için Web tasarımı ilkeleri bilgi edinmek için tıklayınız.
http://forum.zoque.net/showthread.php?t=14817&page=1&pp=10

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler
STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl. STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl.

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı