Biliyorsunuzdur “100 m3 su harcanmış” cümlesi bu şekilde yazılmaz. 3 yukarı alınmalıdır. Eğer Word kullanıyorsanız 3’ü seçip Biçim/Format menüsünden Yazıtipi/Font seçilir. Sonra üstsimge tıklanır.

Şimdi bu yol güzel ama İngilizce yazanları ve Matematikle bilimle uğraşanları deli eden bir iştir bu. Düşünün tüm tarih rakamları, sayma sayıları vs.

Bunun kolay yolu nedir? Üslü rakam ve harfleri hızla üstsimge yapmanın yolu?
Herhangi bir araç çubuğunun üstünde sağ tıklayıp, Özelleştir‘i seçin.
Sonra açılan pencerede komutlar deyip solda Biçim seçin.
Sağda ise Üst simge butonunu bulun.
Ve butonu mousela tutup sürükleyerek bir araç çubuğuna bırakın.

Bunu yaparken harcadığınız zamanın binlerce katını uygulamada kazanacaksınız.
Bu şekilde normalde görmediğiniz, menülerde bulduğunuz pek çok komutu düğme yapabilirsiniz.

Hatta kendi makrolarınız ve komutlarınızı oluşturup onlara düğme de atayabilirsiniz.
Bu da başka bir yazının konusu olsun. 🙂

Not :
Peki bloglarda yani webde, m3 m2 gibi terimleri düzgün yazmanız gerekirse ne yapacaksınız?

Örneğin HTML’de


bize 100 m3 sonucunu verir.

Aynı şekilde

bize H2O ‘yu verir.
Biliyorsunuzdur "100 m3 su harcanmış" cümlesi bu şekilde yazılmaz. 3 yukarı alınmalıdır. Eğer Word kullanıyorsanız 3'ü seçip Biçim/Format menüsünden Yazıtipi/Font seçilir. Sonra üstsimge tıklanır. Bir yazıyı üst simge yapmak | Kaç m2 ev? 3rd Grade ve düğmelere görevler bağlamak
EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


6 YORUMLAR

  1. Sayın Sönmez,

    Öncelikle sitenizi çok beğendiğimi söylemek isterim.Ayrıca verdiğiniz bu değerli bilgiler için de çok teşekkür ederim.Ben Frank Lloyd Wright hakkında başka bir sitede yazdığınız yazı sonucunda sitenize ulaştım.

    Bir yazıyı üst simge yapmak konusundaki yazınızı okuyunca ben de size bir öneri sunmak istedim.Eğer üst simge olarak yazmak istediğiniz rakam veya sayıdan önce ctrl + shift + 4 tuşlarına birlikte basarsanız; imleç üst yazıya çıkar ve yazmak istediğiniz şeyden sonra da yine aynı tuşlara birlikte basarsanız imleç normale döner.Bu yöntem de umarım işinize yarayacaktır.

    İyi dileklerimle,

    Arzu

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız