Aslında dokunulmaz(!) Bir kadın gibidir aslında sanat eserleri. Öyle her önüne gelen dokunamaz. Ama çılgınlığınız üstünüzdeyse illa dokunmak eseri yapanın duygularıyla birleşmek istiyorsanız hele de tarihi bir eserse o yüzyılın ruhunu ruhunuzda hissetmek istiyorsanız benim bildiğim iki yol var.

Don't touch art works Bir Sanat Eserine Nasıl Dokunulur?

İlki sanat dünyasının yaptığı gibi derin bir transa girmiş şarap tadıcısı gibi konunun en büyüğüymüşçesine ağzınızı gözünüzü kapatıp açıp “hımm” layıp elinizin dışıyla dokunun. Çünkü elinizin içi kirli olmasa bile doğal bir ten yağlanmasına sahiptir. Yan etkileri sanatçı “Hoop!” diyerek bağırıp çağırıp gelebilir. Müzeyse bekçi saldırabilir 🙂

2. Metot ise  
Ekminezi denilen parapsikolojik bir metot. Efendim neymiş ekminezi nasıl bir şeymiş şimdi her nesnede enerjiler birikiyor ya. Bunlar katman katman oluyor ya. Sizin de auranız var ya. Aura ne demek mi? Of Of! İşimiz var. Siz güne falan gitmediğiniz gibi Reiki, yoga falan da bilmiyorsunuz o zaman. Neyse enerji alanınınız diyelim. İşte onunla bu sanat eserinin enerji alanınına bir sonda yaparsınız. Muhteşem olur. Olmaz demeyim mirim deneyin olmaz demeyin.

Don’t touch art works

TAKİP İÇİN : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | InstagramSİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız