Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

Evet… Internetin eski müdavimlerindeyim meslekte 16. yıl. İlk gününden beri bir sürü sahte e-mail aldım. Ama bu kadarına pes. Kısaca Batı-Afrikalı bir avukat müşterisi elim bir trafik kazasında kızıyla birlikte vefat edince – burada tam sokağa kadar ve tarihle olayı anlatıyor- adam mirasçılarını aramaya başlıyor. Tam 2 sene arayıp bulamıyor. Sonunda Internet’ten bana ulaşıyor. Ardından mesaj çekiyor. Telefonunu vs. veriyor. Hesapta tam 5.2 milyon dolar varmış. Soyadım benzediği için resmi belgeleri verebilirsem bana transfer etmeyi deneyeceğini söylüyor.”

Siz ne cevap verirsiniz bilmem. Benim cevabım nacizane İngilizcem ile şöyle oldu: “Sayın Bayım üzülerek belirteyim müşterinizi tanımıyorum. 5.2 milyon dolar büyük para ancak istemiyorum.
Ben bir öğretmenim çalışıyorum ve aldığım maaş çok değil ama beni ve ailemi geçindirmeye yeter. Ancak aradığınız kişiyi bulmak son derece zor çünkü ülkemizde çok rastlanan bir soyisim bu. Tanrı müşterinizin ve kızının ruhunu kutsasın saygılarımla.”

 

STARBUL

Yeni romanımı okudunuz mu?

İstanbul'un geleceğinde müthiş bir polisiye maceraya katılmaya hazır mısınız?

Starbul'u Kitapyurdu sitesinden indirimli satın almak için tıklayın
https://www.kitapyurdu.com/kitap/starbul/546488.html


Beyinlere implant çip yerleştirildiğinde yaşam nasıl olacak? İnsanlara kendi iç sesleri kadar yakın olan “Fısıltı” adlı yapay zekâ neler yapabilmemizi sağlayacak?
Yaşanan her şeyin deneyim olarak yüklendiği yeni sosyal medya “Humanetey”, nasıl bağlar kurmamızı sağlayacak?

Zeynep, yüzyılın sonundaki dünyada, bugünkünden çok farklı bir İstanbul’da yaşayan genç bir annedir. Beklenmedik bir kazayla hayatı paramparça olur. Suçluları aramak için çıktığı yolda, karşılaştığı sıra dışı insanları ve olayları çözdükçe büyük bir bulmacanın içinde olduğunu fark eder.

* İstanbul’un son taksi şoförü
* Dünyayı Yöneten Yapay Zeka
* “İstanbul Yüz Bin Drone Savaşı” kahramanı Yüzbaşı
* Ölümün ötesini gören ressam
* Mesih’i arayan hacker
* Sosyal medya fenomeni ünlü bir dalgıç
* Robotların camisinden bir imam
* Yükseltilmiş İnsanlar
* Son İnsan Başkan
* Geleceği şekillendiren bilim insanı ve
* Binbir yüzlü katil...

İstanbul’un dev gökdelenlerinde, su ve yer altı kentlerinde, Serbest Bölge’de yol alın. Tümünün yaşamlarını bağlayan yüzyıllık olay örgüsünde, nefes kesen, dozu adım adım yükselen STARBUL macerasına katılın.

Starbul Kitabın Resmi Sitesi:
www.starbul.com

Süleyman Sönmez


Detaylı bilgi:
https://www.gunesintamicinde.com/starbul-yildiz-zeka-romanim-basildi/

YORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız