Eğlencez_ARŞİV YAZILAR

5.2 Milyon Dolar Mirasa Konabilmiş Olabilir miyim ?

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Evet… Internetin eski müdavimlerindeyim meslekte 16. yıl. İlk gününden beri bir sürü sahte e-mail aldım. Ama bu kadarına pes. Kısaca Batı-Afrikalı bir avukat müşterisi elim bir trafik kazasında kızıyla birlikte vefat edince – burada tam sokağa kadar ve tarihle olayı anlatıyor- adam mirasçılarını aramaya başlıyor. Tam 2 sene arayıp bulamıyor. Sonunda Internet’ten bana ulaşıyor. Ardından mesaj çekiyor. Telefonunu vs. veriyor. Hesapta tam 5.2 milyon dolar varmış. Soyadım benzediği için resmi belgeleri verebilirsem bana transfer etmeyi deneyeceğini söylüyor.”

fivemilliondollar Evet... Internetin eski müdavimlerindeyim meslekte 16. yıl. İlk gününden beri bir sürü sahte e-mail aldım. Ama bu kadarına pes. Kısaca Batı-Afrikalı bir avukat müşterisi elim bir trafik kazasında kızıyla birlikte vefat edince - burada tam sokağa kadar ve tarihle olayı anlatıyor- adam mirasçılarını aramaya başlıyor. Tam 2 sene arayıp bulamıyor. Sonunda Internet'ten bana ulaşıyor. Ardından mesaj çekiyor. Telefonunu vs. veriyor. Hesapta tam 5.2 milyon dolar varmış. Soyadım benzediği için resmi belgeleri verebilirsem bana transfer etmeyi deneyeceğini söylüyor." <p>Siz ne cevap verirsiniz bilmem. Benim cevabım nacizane İngilizcem ile şöyle oldu: "Sayın Bayım üzülerek belirteyim müşterinizi tanımıyorum. 5.2 milyon dolar büyük para ancak istemiyorum. Ben bir öğretmenim çalışıyorum ve aldığım maaş çok değil ama beni ve ailemi geçindirmeye yeter. Ancak aradığınız kişiyi bulmak son derece zor çünkü ülkemizde çok rastlanan bir soyisim bu. Tanrı müşterinizin ve kızının ruhunu kutsasın saygılarımla."</p> Evet... Internetin eski müdavimlerindeyim meslekte 16. yıl. İlk gününden beri bir sürü sahte e-mail aldım. Ama bu kadarına pes. Kısaca Batı-Afrikalı bir avukat müşterisi elim bir trafik kazasında kızıyla birlikte vefat edince - burada tam sokağa kadar ve tarihle olayı anlatıyor- adam mirasçılarını aramaya başlıyor. Tam 2 sene arayıp bulamıyor. Sonunda Internet'ten bana ulaşıyor. Ardından mesaj çekiyor. Telefonunu vs. veriyor. Hesapta tam 5.2 milyon dolar varmış. Soyadım benzediği için resmi belgeleri verebilirsem bana transfer etmeyi deneyeceğini söylüyor." <p>Siz ne cevap verirsiniz bilmem. Benim cevabım nacizane İngilizcem ile şöyle oldu: "Sayın Bayım üzülerek belirteyim müşterinizi tanımıyorum. 5.2 milyon dolar büyük para ancak istemiyorum. Ben bir öğretmenim çalışıyorum ve aldığım maaş çok değil ama beni ve ailemi geçindirmeye yeter. Ancak aradığınız kişiyi bulmak son derece zor çünkü ülkemizde çok rastlanan bir soyisim bu. Tanrı müşterinizin ve kızının ruhunu kutsasın saygılarımla."</p>

Siz ne cevap verirsiniz bilmem. Benim cevabım nacizane İngilizcem ile şöyle oldu: “Sayın Bayım üzülerek belirteyim müşterinizi tanımıyorum. 5.2 milyon dolar büyük para ancak istemiyorum.
Ben bir öğretmenim çalışıyorum ve aldığım maaş çok değil ama beni ve ailemi geçindirmeye yeter. Ancak aradığınız kişiyi bulmak son derece zor çünkü ülkemizde çok rastlanan bir soyisim bu. Tanrı müşterinizin ve kızının ruhunu kutsasın saygılarımla.”

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler
STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl. STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl.

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı