Bu ara bayağı zorlu bir yarışma hazırlığındayız. Dün gece oturup hem biraz gevşeyeyim hem de sanat çalışması yapayım diye bir miktar Lego parçasını eve götürdüm. Sahne ışıklarını kurdum. Parçaları monte ettim. Ve Motor…
  

afistfullbanner1.jpg  
Minik nesnelerle sahne oluşturmak ve onlara gerçek dünya ışık gölge oyunlarını vermek hiç kolay değil. Özellikle nesne plastikse asla flash çakılmamalı, ışık parlatılmamalı. Nesneler küçük olduğu için sizin gölgeniz üzerlerine düşmemeli. Ben çekimleri bir kaç metreden yaptım. İlla ki makro çekim yapmanız gerekmiyor. Denemelerle görüyorsunuz.

Gelelim üstteki sahnenin hikayesine. Efendim bir suçlu, iki adamı vurmuş paralarını almış kaçıyor. Kan gibi görülenler ketçap. 🙂 Kişilerin arkalarındaki sıçrayan ketçap / kan bile vurulma açılarına göre hesaplandı. Photoshop’la masum yüzlü güzelim LEGO ™ adamı cani bakışlı birine çevirdim. (Utanıyorum tamam tamam ) Bir yerde dökülen kanı siyaha çevirip sahneyi dramtikleştirdim.

İsmi neden “A Fistfull of Dollegos / Bir Avuç LegoDolar İçin” ? Bizde “Bir Kaç Dolar İçin” diye yayınlanan, Client Eastwood,  Eli Wallach ve Lee Van Cleef ‘in efsaneleştiği fimdir.  Burada o 3’lüye ve filmin adındaki orijinal “A Fistfull of Dollars / Bir Avuç Dolar” a ince bir gönderme var. ( Dikkat edin fistfull yerine fistful yazdım 🙂

ÇALIŞMANIN BÜYÜK HALİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ
http://www.deviantart.com/deviation/50372250/

FOTOĞRAFLARIM:

500px Hesabım: https://500px.com/suleymansonmez
Instagram Hesabım: https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Görüşleriniz? 

Kaynakça:
A Fistfull of Dollars / Per un pugno di dollari
http://www.imdb.com/title/tt0058461/

(İyi Kötü Çirkin Filmini Satın Almak İçin)
http://www.ideefixe.com/video/tanim.asp?sid=B1QSJF39K1ZQPBZ2J2P4&referer=80239
Not: LEGO ™  parçaları, tüm unsurları ve bu unsurların üretimi, pazarlanması / sunumu üzerindeki haklar Lego Firmasına aittir. Ürünün Lego sevgisi dışında kullanılma nedeni yoktur. Kullanılan parçalar orijinal Mindstorms setine aittir.

afistfullofdellogssahne.jpg

TAKİP İÇİN : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | Instagram4 YORUMLAR

  1. robotix için çarş. akşamı -hatta gecesi- 22:00 civarı biz hala durmadan çalışıyoruz… ve süleyman hoca uzay asansörü görevindeki lego adamları görür…gerisi o çalışmanın yarattığı sarhoşluk ve hayal gücünün eseri =)

  2. Ben LEGO oyuncakların tam katalogunu ve tanıtımını bulamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

YORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız