Süleyman Sönmez

Güneşin Tam İçinde

ArtRage | El çizim Programlarının En Sempatiği

Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

artrage.jpg

Çizim yapmayı seviyorsanız herkes gibi Paint ile başlamış olabilirsiniz. Ancak katman (layer ) içermeyen yapısı, fırça desteğinin azlığı ile çevrenizden Illustrator, Photoshop gibi profesyonel seçenekleri kullanma önerilerini duymaya başlamışsınızdır. Bu programlar sadece lisansla kullanabiliyorlar. Vaad ettikleri çok olsa da, hiç de sade ve ucuz değiller.

Size hem harika hem  çok ucuz, hem de kullanımı ergomik bir yazılım öneriyorum. Böylece programlarla boğuşacağınıza sanatınıza bakabileceksiniz.
Karakalem, tebeşir, yağlıboya, suluboya, keçeli kalem gibi bir çok çizim aracını kullanımınıza sunuyor.

Bu aracı dilerseniz bir Wacom Tablet satın alarak birlikte kullanabilirsiniz. Ya da ekranına çizim yapılabilen Tablet PC’lerle. Yani dijital bir kalemle çiziminizi bir fare kullanmaktan daha başarılı yapabilirsiniz.

Program Windows’ta, MAC OS’da ve Tablet PC’de çalışıyor. Daha ne istenir ki? Resmen bilgisayarınızda art school  🙂

Sitesi:

https://www.artrage.com/

Diğer çizim programları ile ilgli makalemde Photoshop alternatifi olan ve ücretsiz olan yazılımları bulacaksınız. Lütfen tıklayarak okuyun.
https://www.gunesintamicinde.com/painte-elveda-deyin-hem-de-ucretsiz-yazilimlarla/

ÖRNEK VİDEO

Dostunuza önereceğiniz bir yazıysa lütfen paylaşın:
 

Süleyman Sönmez'den yeni roman.

İstanbul'un geleceğinde müthiş bir polisiye maceraya katılmaya hazır mısınız?

Starbul
https://www.kitapyurdu.com/kitap/starbul/546488.html


Beyinlere implant çip yerleştirildiğinde yaşam nasıl olacak? İnsanlara kendi iç sesleri kadar yakın olan “Fısıltı” adlı yapay zekâ neler yapabilmemizi sağlayacak?
Yaşanan her şeyin deneyim olarak yüklendiği yeni sosyal medya “Humanetey”, nasıl bağlar kurmamızı sağlayacak?

Zeynep, yüzyılın sonundaki dünyada, bugünkünden çok farklı bir İstanbul’da yaşayan genç bir annedir. Beklenmedik bir kazayla hayatı paramparça olur. Suçluları aramak için çıktığı yolda, karşılaştığı sıra dışı insanları ve olayları çözdükçe büyük bir bulmacanın içinde olduğunu fark eder.

* İstanbul’un son taksi şoförü
* Dünyayı Yöneten Yapay Zeka
* “İstanbul Yüz Bin Drone Savaşı” kahramanı Yüzbaşı
* Ölümün ötesini gören ressam
* Mesih’i arayan hacker
* Sosyal medya fenomeni ünlü bir dalgıç
* Robotların camisinden bir imam
* Yükseltilmiş İnsanlar
* Son İnsan Başkan
* Geleceği şekillendiren bilim insanı ve
* Binbir yüzlü katil...

İstanbul’un dev gökdelenlerinde, su ve yer altı kentlerinde, Serbest Bölge’de yol alın. Tümünün yaşamlarını bağlayan yüzyıllık olay örgüsünde, nefes kesen, dozu adım adım yükselen STARBUL macerasına katılın.

Starbul Kitabın Resmi Sitesi:
www.starbul.comDetaylı bilgi:
https://www.gunesintamicinde.com/starbul-yildiz-zeka-romanim-basildi/

9 thoughts on “ArtRage | El çizim Programlarının En Sempatiği

 1. Bende bu program var da, hani ortada duran 4 boyama kalemi var ya. Onu alamıyorum. Nasıl alırız? Cevabını beklerim.

 2. Muhammed Bey, bu kullandığınız ücretsiz versiyonda (ArtRage Starter Edition) bazı özellikler eksik, fırçalardan ve kalıplardan bir kaçı gibi. İndirme sayfasında eğer beğendiyseniz ücretli bir şekilde tam sürümü indirme imkanı da var. Diğer programların 600-700 dolarlık fiyatlarına göre oldukça uygun fiyatı var.

 3. Fiyatı hakkında tam bilgi bulamadım. Tanıdıklarım ücretsiz edinebilmişler. Ne yapmam gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.

 4. Tuba Hanım, programın satışıyla herhangi bir bağım yok . Sadece size tanıtıyorum. Ancak arkadaşlarınız ücretsiz ve bazı fırçaları eksik versiyonu indirmedilerse, korsan kopya kullanıyorlar demektir. Bu konunun yasal olarak suç, vicdanen de doğru olmadığını biliyorsunuz diye kabul ediyorum ki zaten siz fiyatını sormuşsunuz.

  Bu fiyat değişebilir. Belki zamanla indirim yaparlar. Bu yorumu aylar sonra okuyacak kişiler lütfen siteye girip o anki fiyata baksınlar. Neden fiyatı bulamadığınızı tam çözemedim. 🙂 Yazıda verdiğim sayfaya daha girdiğinizde 25 dolar olduğu görülüyor. http://www.ambientdesign.com/artragedown.html

  Bence böyle bir program için tek kelimeyle bedava. Ücret ödemek istemeyenler için de şu yazımda ücretsiz harika çizim programlarını tanıttım. Buyrun.

  Photoshop alternatifi ücretsiz yazılımlar
  https://www.gunesintamicinde.com/painte-elveda-deyin-hem-de-ucretsiz-yazilimlarla/

 5. Güzel çizimler ama yarısına kadar izledim. Çünkü başka çıkmıyor maalesef. Yine de kim çizmişse ellerine sağlık. Çok güzel olmuş.

 6. Ben çizimler için autodesk skecthbook kullanıyorum. Artrage’i denemedim ama grafik tabletiniz varsa çizim yapmak çok keyifli oluyor 🙂

 7. Programı yeni indirdim ama bu programla fotograflardan karakatür yapılıyor diye gösteriliyordu ben yapamadım bu konuda bilgisi olan varsa anlatırsa sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir