Selçuk Bal’ın müziklerini – daha önceki demo CD şarkıları- Villeke, Habudiyar yorumlarında da beğenmiştim. Özellikle eski Anadolu Rock’ına hatta Türk filmlerinden alışık olduğumuz ezgilere girip, tekrar Rock havasına dönüşü bence eşsizdi. İmkansızlar nedeniyle kendilerini tanıtacak maddi ve manevi gücü bulamadılar uzun süre. Düğünüme gelip şarkılarını söylediler 🙂 ve halen arada bir demo CD’lerini takıp keyifle dinlerim.

arsmahal.jpg

Şimdilerde Arşmahal olarak söylediklerini duyunca çok merak ettim. Youtube’da ilk kliplerini buldum. Hem gördüğüme sevindim, hem şarkılarını sevdim.
Yolunuz açık olsun diyorum. İlk çalışmalarının adı “Yana yana döne döne”

Arşmahal – Sis

http://www.youtube.com/watch?v=0qPJ0I4KZOE

ARŞMAHAL RESMİ SİTESİ:

http://www.arsmahal.com/ Şu an kapalı görünüyor.

Myspace Sayfaları
http://www.myspace.com/arsmahal

Sitelerinde müziklerini dinleyebilirsiniz.
Vokal, Elektrik Gitar Selçuk BAL, Solo Gitar, Geri Vokal Fatih ANARAT, Davul Umut ÇILGIN, Bas Gitar Hakan TAŞÇI

18 Nisan 2007 – Sabah Gazetesi

“Yana Yana Döne Döne” isimli ilk albümleriyle müzik marketlerdeki yerini alan Arşmahal, “Nerde o eski rock şarkıları” diyen müzikseverlerin özlemini gideriyor.

Arşmahal, Türk Rock Müziği’ndeki yerini geçtiğimiz günlerde çıkardıkları ve 10 şarkıdan oluşan “Yana Yana Döne Döne” adlı albümüyle aldı.

Müzik yolculuklarına 2003 yılında İstanbul’un Yakacık semtinde başlayan grup, İstanbul ve Kocaeli başta olmak üzere birçok üniversite, gençlik şöleni ve radyo programlarında yer alırken; bar ve sokak konserlerinde de canlı performanslarıyla göz dolduruyor.

Albümde yer alan şarkıların tamamının söz ve müzikleri grubun gitarist ve vokalisti Selçuk Bal’a, düzenlemeler ise gruba ait. Grupta solo gitar ve geri vokalde Fatih Anarat, bas gitarda Hakan Taşçı ve davulda da Umut Çılgın yer alıyor.

Albümün kayıt ve miksajı JW Music Production stüdyolarında Hande Okçuoğlu tarafından gerçekleştirildi; mastering çalışmaları ise ünlü müzisyen Bora Ebeoğlu ile Ceyda Pirali tarafından yapıldı.

Seyhan Müzik ve Mephisto’larda satışa sunulan Arşmahal’in ilk albümünde özellikle albüme adını veren “Yana Yana Döne Döne”, “Yokken Bir Neden”, “Buradayım Kaç Gün Daha-Sis” ve “Şehrin Anları” isimli parçalar Rock Müziği severlerinin vazgeçilmezleri olacak.

Önümüzdeki günlerde albüm tanıtım konserlerine de başlayacak olan Arşmahal, müzik kalitesi ve farklı tarzıyla., Türk Rock müziği tutkunlarının müzik arşivlerindeki yerini alacak.

ARŞMAHAL – OLMUYOR

TAKİP İÇİN : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | Instagram9 YORUMLAR

 1. Arş mahal tabii ki bu haliyle de çok güzel. Ama bence Arşmahal’i, Arşmahal yapan Arş-u ala parçalarıdır. Tabii Selçuk Bal bu parçayı albüme yansıtmamıştır.

  Çalışmalarında başarılar diliyorum ArşMahal’e …

 2. Öneriniz için çok teşekkürler. ARŞMAHAL ‘i iki üç ay öncede duymuştum. Farklı bir rock grubu olduğu söyleniyordu. Albümlerini oturduğum yerin konumundan dolayı alamadım. Ama en sonunda geçenlerde Beşiktaş’ta bir müzik mağazasına uğradım ve nihayet mutlu sona ulaştım. Şarkılar için söyliyecek çok şey var bence…
  Sözleri ayrı konuşmak, müziği ayrı konuşmak lazım.
  Ama en keyiflisi de dinlemek tabii ki…

 3. Selamlar ben Kartal’dan Fuat. ARŞMAHAL’i Cumartesi günü Televizyonda gördüm. Selçuk BAL, akustik gitarıyla döktürdü yine. Tek Keşfin’i çaldılar. Biraz muhabbet falan ettiler. Bayağı güzel programdı. Kartal’da oturmama rağmen hala grup elemanlarıyla tanışamamam da ayrı bir olay zaten. Neyse artık konserlerde tanışırız. Aralıkta 5 konser vereceklerini söylediler. 11’inde Stüdyo LIVE’da çalacaklarmış. O kadar e-mail atıyorum gruba ama hiç cevap gelmedi daha 🙂

 4. Arşmahal bence son zamanların en değişik rock grubu.
  Albümü çok dinledim ve hala dinliyorum. Unutamıycağım şarkılar yapmışlar , takip ettiğim kadarıyla benim gibi bir çok kişiyide etkilemişler. 4 Nisan konserine kesin gidicem.

 5. İTÜ’de dinlemiştim Arşmahal grubunu. Gerçek bir rock grubu hakikaten. O ruhu her yönüyle yansıtan bir grup. Herkesin dediği gibi şarkı sözleri çok anlamlı.

  Bir de yeni video kliplerini izledim televizyonda. “Şehrin Anaları” şarkısına çekmişler.

  Başarılar diliyorum Arşmahal grubuna.

 6. Arşmahal in merkezinde olduğu ufak bir anım.

  Eve dönerken otobüste Selçuk BAL’a rastlamış ve biraz afallamıştık. Acaba omu değil mi diye düşündüm sonra baktım harbiden o. Otobüs yolculuğu güzel üstat selçuk ağbiyle bi çırpıda bitti. Aynı yerde oturuyormuşuz meğer. Eee kaçırırmıyım hiç , baba irtibatı koparmıyalım dedim.

 7. Tek kelimeyle harikalar. Yazın Gençlik Festivalinde dinlemiştim. Yeni Türkü grubuyla Arşmahal vardı sahnede. Akşam saatlerindeydi ve hava da süperdi. Arşmahalin aklımdan hiç çıkmayan sözünü o gün canlı duyunca heyecanlandım biraz ;

  ” Işık var dorukta göründü bak yine , şimdi seyrediyorlar bizi oralardan yükseklerden… ”

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız