ARŞMAHAL | Yeni Rock Grubumuz

Selçuk Bal’ın müziklerini – daha önceki demo CD şarkıları- Villeke, Habudiyar yorumlarında da beğenmiştim. Özellikle eski Anadolu Rock’ına hatta Türk filmlerinden alışık olduğumuz ezgilere girip, tekrar Rock havasına dönüşü bence eşsizdi. İmkansızlar nedeniyle kendilerini tanıtacak maddi ve manevi gücü bulamadılar uzun süre. Düğünüme gelip şarkılarını söylediler 🙂 ve halen arada bir demo CD’lerini takıp keyifle dinlerim.

arsmahal.jpg

Şimdilerde Arşmahal olarak söylediklerini duyunca çok merak ettim. Youtube’da ilk kliplerini buldum. Hem gördüğüme sevindim, hem şarkılarını sevdim.
Yolunuz açık olsun diyorum. İlk çalışmalarının adı “Yana yana döne döne”

Arşmahal – Sis

http://www.youtube.com/watch?v=0qPJ0I4KZOE

ARŞMAHAL RESMİ SİTESİ:

http://www.arsmahal.com/ Şu an kapalı görünüyor.

Myspace Sayfaları
http://www.myspace.com/arsmahal

Sitelerinde müziklerini dinleyebilirsiniz.
Vokal, Elektrik Gitar Selçuk BAL, Solo Gitar, Geri Vokal Fatih ANARAT, Davul Umut ÇILGIN, Bas Gitar Hakan TAŞÇI

18 Nisan 2007 – Sabah Gazetesi

“Yana Yana Döne Döne” isimli ilk albümleriyle müzik marketlerdeki yerini alan Arşmahal, “Nerde o eski rock şarkıları” diyen müzikseverlerin özlemini gideriyor.

Arşmahal, Türk Rock Müziği’ndeki yerini geçtiğimiz günlerde çıkardıkları ve 10 şarkıdan oluşan “Yana Yana Döne Döne” adlı albümüyle aldı.

Müzik yolculuklarına 2003 yılında İstanbul’un Yakacık semtinde başlayan grup, İstanbul ve Kocaeli başta olmak üzere birçok üniversite, gençlik şöleni ve radyo programlarında yer alırken; bar ve sokak konserlerinde de canlı performanslarıyla göz dolduruyor.

Albümde yer alan şarkıların tamamının söz ve müzikleri grubun gitarist ve vokalisti Selçuk Bal’a, düzenlemeler ise gruba ait. Grupta solo gitar ve geri vokalde Fatih Anarat, bas gitarda Hakan Taşçı ve davulda da Umut Çılgın yer alıyor.

Albümün kayıt ve miksajı JW Music Production stüdyolarında Hande Okçuoğlu tarafından gerçekleştirildi; mastering çalışmaları ise ünlü müzisyen Bora Ebeoğlu ile Ceyda Pirali tarafından yapıldı.

Seyhan Müzik ve Mephisto’larda satışa sunulan Arşmahal’in ilk albümünde özellikle albüme adını veren “Yana Yana Döne Döne”, “Yokken Bir Neden”, “Buradayım Kaç Gün Daha-Sis” ve “Şehrin Anları” isimli parçalar Rock Müziği severlerinin vazgeçilmezleri olacak.

Önümüzdeki günlerde albüm tanıtım konserlerine de başlayacak olan Arşmahal, müzik kalitesi ve farklı tarzıyla., Türk Rock müziği tutkunlarının müzik arşivlerindeki yerini alacak.

ARŞMAHAL – OLMUYOR

PAYLAŞ: