Turkiye.gov.tr sitesi otomasyonu ve gün geçtikçe artan hizmet başlıklarıyla, ülkemizde iyi başardığımız bir dijitalleşme ürünü. Haberlerde sık sık gördüğümüz habersiz şekilde kişinin adına şirket açılması gibi durumları yaşamamamız için güzel bir başlık açılmış.

Şirket kurmayı belli bir süre düşünmüyorsanız (ya da ortak olmayı) aşağıdaki adımla E devlet sistemi içinden kapatabilirsiniz.

Ben duyar duymaz kapattım ve önemli olduğunu düşünüyorum. Kimlik fotokopisini elde edip sahtekarlıkla adınıza şirket kurulması, piyasaya borç yapılması ve daha bin türlü kötü olayı okuduk.

Tedbiri alalım.

Ticaret Bakanlığı Ortak / Yetkili Olunmasına Yönelik Kısıtlama İşlemleri (MERSİS)

https://www.turkiye.gov.tr/ticaret-ortak-yetkili-olunmasina-yonelik-kisitlama-islemleri-mersis

Sayfaya girişte Turkiye.gov.tr erişim bilgileri gerekecektir. Açılan sayfada Ortak ve Yetkili başlıklarını seçerek ikisini de engelleyebilirsiniz.

Şirket kurmayı belli bir süre düşünmüyorsanız (ya da ortak olmayı) aşağıdaki adımla E devlet sistemi içinden kapatabilirsiniz. şirket kurmayı engellemek,ticaret,edevlet,turkiye.gov.tr Adınıza Şirket Kurulmasını Önleyin - Ticaret Bakanlığı - Ortak / Yetkili Olunmasına Yönelik Kısıtlama İşlemleri (MERSİS)

Sonraki adımda onay veriniz.

İşlem tamamlanınca aşağıdaki metin ekrana gelecektir. Artık kimse adınıza izinsiz şirket kuramaz sizi ortak yapamaz.

“Başvurunuz başarı ile sonuçlanmıştır. Herhangi bir şirket ortağı / işletme sahibi ve herhangi bir şirkette / işletmede yetkili olarak eklenmenize yönelik olarak kimlik numaranız üzerine kısıt konulmuştur.”

 
EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız