Turkiye.gov.tr sitesi otomasyonu ve gün geçtikçe artan hizmet başlıklarıyla, ülkemizde iyi başardığımız bir dijitalleşme ürünü. Haberlerde sık sık gördüğümüz habersiz şekilde kişinin adına şirket açılması gibi durumları yaşamamamız için güzel bir başlık açılmış.

Şirket kurmayı belli bir süre düşünmüyorsanız (ya da ortak olmayı) aşağıdaki adımla E devlet sistemi içinden kapatabilirsiniz.

Ben duyar duymaz kapattım ve önemli olduğunu düşünüyorum. Kimlik fotokopisini elde edip sahtekarlıkla adınıza şirket kurulması, piyasaya borç yapılması ve daha bin türlü kötü olayı okuduk.

Tedbiri alalım.

Ticaret Bakanlığı Ortak / Yetkili Olunmasına Yönelik Kısıtlama İşlemleri (MERSİS)

https://www.turkiye.gov.tr/ticaret-ortak-yetkili-olunmasina-yonelik-kisitlama-islemleri-mersis

Sayfaya girişte Turkiye.gov.tr erişim bilgileri gerekecektir. Açılan sayfada Ortak ve Yetkili başlıklarını seçerek ikisini de engelleyebilirsiniz.

Şirket kurmayı belli bir süre düşünmüyorsanız (ya da ortak olmayı) aşağıdaki adımla E devlet sistemi içinden kapatabilirsiniz. şirket kurmayı engellemek,ticaret,edevlet,turkiye.gov.tr Adınıza Şirket Kurulmasını Önleyin - Ticaret Bakanlığı - Ortak / Yetkili Olunmasına Yönelik Kısıtlama İşlemleri (MERSİS)

Sonraki adımda onay veriniz.

TAKİBE ALIN:

X (Twitter) Takip Edebilirsiniz: 
twitter.com/ssonmez

Bilimkurgu okumayı seviyorsanız,
Starbul ilginizi çekecektir. www.starbul.com

Youtube Kanalım: 
www.youtube.com/suleymansonmez 


İşlem tamamlanınca aşağıdaki metin ekrana gelecektir. Artık kimse adınıza izinsiz şirket kuramaz sizi ortak yapamaz.

“Başvurunuz başarı ile sonuçlanmıştır. Herhangi bir şirket ortağı / işletme sahibi ve herhangi bir şirkette / işletmede yetkili olarak eklenmenize yönelik olarak kimlik numaranız üzerine kısıt konulmuştur.”

 

TAKİP İÇİN : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | InstagramYORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız