Bildiğiniz gibi web üzerinde kullanılan renkler belli bir skalanın alt kümesidir. Yani aklınıza gelen her rengi veya seçtiğiniz herhangi bir rengi tasarımınızda kullanırsanız sayfanızın her ekranda ve cihazda nasıl görüneceği şansa kalır.

Bildiğiniz gibi web üzerinde kullanılan renkler belli bir skalanın alt kümesidir. Yani aklınıza gelen her rengi veya seçtiğiniz herhangi bir rengi tasarımınızda kullanırsanız sayfanızın her ekranda ve cihazda nasıl görüneceği şansa kalır. 216 Renkli Güvenli Web Renk Paleti ve Beyin
Web Palet hakkında destek bilgi :
http://www.lynda.com/hex.html
http://www.visibone.com/colorlab/  örnek 216 renklik web paleti
http://www.webreference.com/html/reference/color/websafe.html#HEAD-3

Böylece işi bilen tasarımcılar Photoshop, DW gibi araçları kullanırken ya da diğer araçlarla renk seçerken bu güvenli Web paletin renklerini kullanırlar.

Bir gün, iki gün değil de bizim gibi yıllarca günde 8-10 saat bu paletin renkleriyle oluşturulmuş ekranlara bakan insanların algılamasında ve beyinsel hassasiyetinde nasıl etkiler oluşur?

Daha önce Mp3 için insan kulağının duyabildiği geniş alanın sadece dar bir kesimini kullandığı için işitme duyarsızlığına sebep olabildiğini açıklamışlardı bilim adamları.

Sizce 216 renkli güvenli Web renk paletinin etkileri nelerdir? (Lütfen yorum yazın)

* Benim aklıma ilk gelen 1950’lerin üretim teknolojisinin yetersizliği nedeniyle hem yazılı basında hem elbise renklerinde, hem evlerde pastel ve dar bir renk ailesinin varlığı. Mor gibi, metalik gümüş gibi ya da eflatun ve fosforlu renklerin 1980’lerden sonra günlük hayata girip dünyayı daha canlı ve yaratıcı enerjik hale getirmesi gibi)

Aşağıdaki adreste  işin uzmanları görüş bildirmektedir
http://forum.zoque.net/showthread.php?t=20948
STARBUL - Yıldız Zekâ romanını okumak için tıklayın:
Amazon.com'da Starbul | D&R'da Starbul

Yazarı Takip Edin : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | Instagram


SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız