Büyük ihtimalle okumuşsunuzdur. Ancak okumadıysanız bu güzel çalışmayı sizinle paylaşacağım için çok mutluyum. Türkiye’nin ismini bildiğimiz, bilmediğimiz yerlerini havadan çekmiş fotoğrafçı Alp Alper.

turkiye1000feetten.jpg

Çalışmasını anlattığı yazısından bir bölüm: Bütçemizin elverdiği ve arazinin konumuna göre, Anadolu’nun güzelliklerini havadan ve “Tanrısal” bir bakış açısıyla görüntüledik. Kimi zaman renkli bir balonla sabahın ilk ışıklarında güneşle doğarak… Kimi zaman yüksek bir zirveden rüzgara kanat veren bir paragliding veya bir microlightla, kimi zamansa bir helikopterle… Kısacası uçulabilen, akla gelen her türlü araçla uçmaya çalıştık. Uçtukça da bazen ateş kanatlı bir flamingonun kanadında bulduk kendimizi, bazen efsanelerin dağı Ağrı’da yakaladık zirveyi. Bazen de bir zamanlar Anadolu’ya korku salan muhteşem volkanın donmuş, ama her an patlamaya hazır kalbinde. Ya da yemyeşil Karadeniz yaylalarının yüreğinde saklı, yalnız manastırlar diyarında. Tek tek yeniden keşfettik Anadolu’yu. Yüreğimizde ve yüzümüzde rüzgarı hissederek, heyecan ve sevgiyle bir kuş misali Türkiye’nin dağlarında, ovalarında, denizlerinde uçarak. Elimizde ve yüreğimizde hep var olan kocaman bir umutla.

Gerçekten de kitap çok güzel. Lütfen web sitesinde inceleyin. Kitabı tıkladıktan sonra açılan pencerede sayfaları çevirip izlenebiliyor.

http://www.alpalper.com/kitap.html

Resmi site
http://www.alpalper.com

TAKİP İÇİN : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | InstagramYORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız