1. Kişilerin adları Excel de alt alta yazılır.
  2. Word’de  mektup veya doküman düzenlenir. Sadece ismin yazıldığı yer boş bırakılır.
  3. Word’de Araçlar Menüsünde / Mektuplar ve Adresler seçilip Adres mektup birleştirme tıklanır. Yapacağınız mektup olmasa da bu seçilir.
  4. Sağ tarafta görev bölmesi açılır ve 6 adımlık yardımcı sihirbaz başlar.
  5. Yapacağınız işi seçin. Mektup / E-posta / zarf / etiket vs.
  6. Geçerli belgeyi kullan diyerek o anda yaptığınız dökümanı seçmiş olursunuz.
  7. Sağdaki menüden Gözat düğmesi ile yazdığımız Excel dosyası seçilebilir. Bunun için dosya tipi Excel yapılır ve dosyanın yeri bulunur. Size dosyadaki hangi sayfayı istediğimizi sorar. Bunu seçince tüm kayıtları gösterir ve onaylayınca sonraki adıma geçebiliriz.
  8. Şimdi yapacağımız mektubun neresine hangi başlığın – hangi Excel alanının -geleceğini anlamak yani eğer A sütununda isim varsa onu seçmemiz gerekir. Bu nasıl yapılır?  Ek öğeler diyerek istediğiniz alanı istediniz noktaya yerleştirin.
  9. Artık neredeyse işimiz bitti. Şimdi ne yapıyoruz? Hemen sonraki adıma geçip bir ön izleme yapıyoruz. Evet beğendiyseniz son adıma geçin eksikler varsa geri diyerek düzeltmelerinizi yapın.
  10. Son aşamada kişisel mektupları düzenle seçilir. Tüm kayıtları ekle denir. Yeni sayfa açılır. Sonuç hazırdır.

  100 Kişiye Belli Bir Form, Aynı İçerikli Mektup, Belge Nasıl Düzenlenir?    100 Kişiye Belli Bir Form, Aynı İçerikli Mektup, Belge Nasıl Düzenlenir?

  100 Kişiye Belli Bir Form, Aynı İçerikli Mektup, Belge Nasıl Düzenlenir?   100 Kişiye Belli Bir Form, Aynı İçerikli Mektup, Belge Nasıl Düzenlenir?

  100 Kişiye Belli Bir Form, Aynı İçerikli Mektup, Belge Nasıl Düzenlenir?

 

 

TAKİP İÇİN : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | InstagramYORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız