1. Kişilerin adları Excel de alt alta yazılır.
  2. Word’de  mektup veya doküman düzenlenir. Sadece ismin yazıldığı yer boş bırakılır.
  3. Word’de Araçlar Menüsünde / Mektuplar ve Adresler seçilip Adres mektup birleştirme tıklanır. Yapacağınız mektup olmasa da bu seçilir.
  4. Sağ tarafta görev bölmesi açılır ve 6 adımlık yardımcı sihirbaz başlar.
  5. Yapacağınız işi seçin. Mektup / E-posta / zarf / etiket vs.
  6. Geçerli belgeyi kullan diyerek o anda yaptığınız dökümanı seçmiş olursunuz.
  7. Sağdaki menüden Gözat düğmesi ile yazdığımız Excel dosyası seçilebilir. Bunun için dosya tipi Excel yapılır ve dosyanın yeri bulunur. Size dosyadaki hangi sayfayı istediğimizi sorar. Bunu seçince tüm kayıtları gösterir ve onaylayınca sonraki adıma geçebiliriz.
  8. Şimdi yapacağımız mektubun neresine hangi başlığın – hangi Excel alanının -geleceğini anlamak yani eğer A sütununda isim varsa onu seçmemiz gerekir. Bu nasıl yapılır?  Ek öğeler diyerek istediğiniz alanı istediniz noktaya yerleştirin.
  9. Artık neredeyse işimiz bitti. Şimdi ne yapıyoruz? Hemen sonraki adıma geçip bir ön izleme yapıyoruz. Evet beğendiyseniz son adıma geçin eksikler varsa geri diyerek düzeltmelerinizi yapın.
  10. Son aşamada kişisel mektupları düzenle seçilir. Tüm kayıtları ekle denir. Yeni sayfa açılır. Sonuç hazırdır.

  100 Kişiye Belli Bir Form, Aynı İçerikli Mektup, Belge Nasıl Düzenlenir?    100 Kişiye Belli Bir Form, Aynı İçerikli Mektup, Belge Nasıl Düzenlenir?

  100 Kişiye Belli Bir Form, Aynı İçerikli Mektup, Belge Nasıl Düzenlenir?   100 Kişiye Belli Bir Form, Aynı İçerikli Mektup, Belge Nasıl Düzenlenir?

  100 Kişiye Belli Bir Form, Aynı İçerikli Mektup, Belge Nasıl Düzenlenir?

 

 
EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


Önceki İçerikFilemaker ve Veritabanları
Sonraki İçerikYağmurlu Sabah
Süleyman Sönmez
Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniversite Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Marmara Üni. Uluslararası İşletme yüksek lisansını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve kalite iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video kurgu, eğitim videoları ekip yönetimi, VR gözlükler, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı, eğiticinin teknolojik eğitimi, LMS Moodle, Apple School, MDM, Zoom School, Google Classroom School yöneticiliği, Akademik uygulamalar uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Özel hayatımda roman, öykü yazarı ve fotoğraf sanatının sadık bir uygulayıcısı olmayı sevdim. Yazdığım ve basılan eserlerim: 1) Starbul 2) İki'den Üç'e Yayınevinde basılma sırasında olan kitaplarım sizlerle buluşmaya hazırlanıyor. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Starbul romanımın resmi sitesi Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız