MistikSinema-Dizi

STAR WARS III | REVENGE OF THE SITH | SITH’İN İNTİKAMI

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

“May the force be with you… Use the force, Luke”
Bu ünlü cümle Star Wars’tan. Luke savaş gezegenini havaya uçurmak için tünellere girdiğinde ustası Obi-wan aklında böyle seslenmişti. “Bırak makineleri güç seninle olsun, gücü kullan Luke..”

darthvader2 Anlıyordum ki bir insan her şeyi saran bir enerjinin çıktığı noktaya dönüşüyor, daha önce kendisinde saklı olanlar görünür hale geliyordu. Bu öyle bir duygusal alandı ki yanında birlik duygusunu getiriyordu. Konsantre oluyorsun ve nesneler havalanıyor. Sen onların parçası değilsen bu mümkün değil. Emrediyorsun ve gardiyan istediğini yapıyor. Geleceği görüyorsun çünkü zaman tek parça, bütün ve sen onun parçasısın. Anlıyordum ki bir insan her şeyi saran bir enerjinin çıktığı noktaya dönüşüyor, daha önce kendisinde saklı olanlar görünür hale geliyordu. Bu öyle bir duygusal alandı ki yanında birlik duygusunu getiriyordu. Konsantre oluyorsun ve nesneler havalanıyor. Sen onların parçası değilsen bu mümkün değil. Emrediyorsun ve gardiyan istediğini yapıyor. Geleceği görüyorsun çünkü zaman tek parça, bütün ve sen onun parçasısın.

O zamandan bu zamana çok sular aktı. Artık filmlerimiz karanlığın güçlerine çekiliyor. Artık bir insanın bir şeytana dönüşmesini izliyoruz. Demek ki “May the Force be with us”. İyi bir insan olmak için ihtiyacımız olacak. Darth Vader karanlığa girerken ve yitip giderken birlikte kaybolmayalım argo tabirle gaza gelmeyelim arkadaşlar 🙂

http://www.starwars.com/

NEGATİF VE POZİTİF ASLINDA NEGATİFTİR; GERÇEK İYİNİN KARŞITI YOKTUR

Seriyi bir çocukken izlemeye başlamıştım. Esasında teknolojiden çok tek bir cümle içime işlemişti. “Kudreti hisset”
Bu basit cümle filmde ulaşabileceğim, bugünkü hayatıma çekebileceğim tek gerçekti. “Feel the Force. ”
O günden bugüne geldiğimde başka cümleleri de duyuyor kulaklarım. “Güç her yerdedir Luke, her şeydedir.”

Anlıyordum ki bir insan her şeyi saran bir enerjinin çıktığı noktaya dönüşüyor, daha önce kendisinde saklı olanlar görünür hale geliyordu. Bu öyle bir duygusal alandı ki yanında birlik duygusunu getiriyordu. Konsantre oluyorsun ve nesneler havalanıyor. Sen onların parçası değilsen bu mümkün değil. Emrediyorsun ve gardiyan istediğini yapıyor. Geleceği görüyorsun çünkü zaman tek parça, bütün ve sen onun parçasısın.

darthvader1 Anlıyordum ki bir insan her şeyi saran bir enerjinin çıktığı noktaya dönüşüyor, daha önce kendisinde saklı olanlar görünür hale geliyordu. Bu öyle bir duygusal alandı ki yanında birlik duygusunu getiriyordu. Konsantre oluyorsun ve nesneler havalanıyor. Sen onların parçası değilsen bu mümkün değil. Emrediyorsun ve gardiyan istediğini yapıyor. Geleceği görüyorsun çünkü zaman tek parça, bütün ve sen onun parçasısın. Anlıyordum ki bir insan her şeyi saran bir enerjinin çıktığı noktaya dönüşüyor, daha önce kendisinde saklı olanlar görünür hale geliyordu. Bu öyle bir duygusal alandı ki yanında birlik duygusunu getiriyordu. Konsantre oluyorsun ve nesneler havalanıyor. Sen onların parçası değilsen bu mümkün değil. Emrediyorsun ve gardiyan istediğini yapıyor. Geleceği görüyorsun çünkü zaman tek parça, bütün ve sen onun parçasısın.

Sonra negatif yönü anlamak için çırpındım anlayamıyordum. Bir türlü anlayamıyordum. Gücümün kaynağı olan bütünün duygusu ile parmağımı nasıl keserdim? Kendi gücüm diye nasıl bağırırırdım? Gücün denizinde minik bir güç havuzu nasıl inşa ederdim. Zaten deniz varken, deniz olmak varken bu yaptıkları nedendi? Bunu nasıl göremediklerini anlamıyordum. Sonra anladım. Görmüyorlardı. Güç kendi içlerinde toplayacakları bir enerji akışıydı onlar için.

Oysa pozitif olan her geçen gün iradesini tanımlayamadığı bir akışın, yoğun bir sevginin kollarına teslim ediyor “benim gücüm yok” diyordu. Yine de kendisinden bir şeylerin çıktığına, bazı şeylerin kendisiyle mümkün kılındığına şahit oluyordu. “Biz” diyordu. Sürekli biz. Öyle ki negatif bile o bütünlüğün bir parçası onun gücünün bir parçasıydı. Kimin öleceğine biz karar veriyordu.

Hatırlayın ilk filmi. Yaşlı Obi-Wan, Darth-Vader ile dövüşmedi. “Beni öldürdüğünde ölümsüz olmamı sağlayacaksın” dedi. Bu doğruydu. Sınırları bitmişti.

Bu filmi gözlerim yaşlı ve acıyla izledim. “Sen seçilmiş kişiydin” sözleri yürekleri dağlıyordu. Hepimiz seçilmiş kişi değil miyiz? Dünyayı değiştirmek için doğmadık mı? Bizleri nelerle kandırıyorlar, ruhumuzu nasıl kirletiyor dünyanın eski tacirleri? Hırsla mı? Parayla mı? Sahte bilginin yalancılığıyla mı? Sevgisiz cinsellikle mi? Yönetmenin azmiyle mi? Sahip olmanın açlığıyla mı? Ötekini görmeme umursamamayla mı?

Oysa ki nasıl da basit bir cümle şu an oturduğunuz yerde sessizce duyacağınız; “Gücü hisset”

Diğer yazım

Kudreti Hisset | Star Wars | Yıldız Savaşları

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler
STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl. STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl.

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

3 Yorum

  1. Süleyman abi çok güzel yazı.Her okuduğumda içimde bir enerji akışı hissediyorum.Beni çok etkiledi bu yazı.

  2. Kendimizi böyle ifade etmek onun tarafına geçip konuşmak, bendeki bizi hatırlatıyor. Daha da yalnızlaşıyorum bu dili çok kullanmalıyım. Konuşmayı o zaman öğreneceğim. Daha çok yaz teşekkürler, güzeldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı