Biliyorsunuz telefon biçim değiştiriyor. Artık bildiğimiz iletişim hatları farklı kullanıyor. ( Meseleyi bilenler bir sonraki paragrafa atlayabilirler 🙂 Buna farklılaştırılmış eğitim diyoruz… )Internetten sesli görüşme yapılması yeni bir olay değil. Şimdilerde çoğu kişi bunu yapıyor. Ama çok pratik değil her zaman. Karşınızdakinin ve sizin bilgisayar başına geçmesi, bir mikrofon, bir kulaklık ile konuşması gerekiyor. İletişim Internet üzerinden yapıldığından, normal telefon hattı kullanılmadığından çok ucuza geliyor. Hele hele sabit bir Internet bağlantınız varsa ve yurtdışı ile konuşuyorsanız bedava bile denebilir.

skype.jpg

Ama kullanıcılar eski alışkanlıkları bırakmak istemedikleri için Skype özel telefon setleri çıktı. Bilgisayarın USB bağlantı noktasına takılan bu telefonlar kullanımı kolaylaştırıyor. http://www.skype.com/store/accessories/ 
 
Ayrıca akıllıca bir daha iş yaptılar. Artık bilgisayarı olmayanları da arayabiliyorsunuz. Normal bir telefon hattını siz PC’den arıyabiliyorsunuz. Bunun için önce kontur yükler gibi ödeme yapıyorsunuz. http://www.skype.com/intl/tr/products/
 
Videolu görüntü aktarımı için / görüntülü telefon için Skype yenilendi. Elbette denemeniz güzel olur. Bunun için bir web kamerası ile mikrofon yeterli.
 
Skype’nin diğer programlardan farkı daha kesintisiz iletişim sağlaması. Aynı zamanda chat yapabiliyorsunuz.

Skype sitesi artık Türkçe seçeneği sunuyor.
 
SKYPE ANA SİTE
http://www.skype.com/intl/tr/
 
SKYPE BİLGİSAYARINIZA YÜKLEYİN
http://www.skype.com/intl/tr/download/skype/windows/
 
 
* Ek Bilgi Hürriyet http://www.hurriyet.com.tr/teknonet/3555657.asp
 
 
‘Skype telefonu’ Türkiye’de

Hürriyet İnternet

Ürettiği İnternet ve ağ bağlantı ürünleriyle dünyanın önde gelen bilişim firmalarından birisi olan USRobotics, ücretsiz Skype yazılımı aracılığıyla İnternet üzerinden ücretsiz sesli iletişim yapmayı kolaylaştıracak yeni ürünü USB İnternet Telefonu’nu (USR9600) satışa sunduğunu duyurdu. USR9600, USRobotics’in bu alanda ürettiği ilk ürün olma özelliğine sahip.

Kullanıcıların sesli olarak iletişim kurabildikleri bir “anında mesajlaşma” programı olan Skype programına sorunsuz şekilde entegre edilebilen cihaz, temel olarak küçük bir cep telefonu görünümünde. Kullanıcılar, bu cihazı kullanarak, sahip oldukları geniş bant İnternet bağlantısı üzerinden bir başka kullanıcıyı arayabiliyor.

Cihaz, bilgisayar üzerindeki USB 1.1 veya 2.0 portuna bağlanarak kullanılıyor. Cihazın LCD ekranı, yapılan görüşme ile ilgili her türlü bilginin görüntülenmesini sağlıyor. Caller ID, yani arayan numaranın görüntülenmesi özelliğini de destekleyen USR9600, Skype dışında sesli iletişim hizmeti veren diğer anında mesajlaşma programlarıyla da kullanılabiliyor.

USR9600, yankı önleme, arka plan gürültüsünü azaltma gibi özellikleriyle VoIP telefon görüşmelerinin maksimum kaliteyle yapılmasını sağlıyor. İstendiği takdirde Skype’dan satın alınan kontörlerle USR9600’ü kullanarak sabit ve mobil telefonları çok ucuza aramak da mümkün. Farklı zil seslerine sahip olan ve sadece 300 gram ağırlığındaki cihaz, ek bir güç adaptörüne ihtiyaç duymadan USB port üzerinden çalışabiliyor.

USR9600, Türkiye’de 39 dolar + KDV fiyatından satışa sunuldu.

 
EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


1 Yorum

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız