Birbirimize yardım ettiğimiz sürece hayat devam ediyor. Dünya birçok ülkeye bölünmüş olsa da insan ailesi bir bütündür. Hiç bunun hakkında düşündünüz mü? Cep telefonunuzdan Share the Meal uygulaması ile az miktarda para göndererek açlık çeken insanların ölmelerini önleyebilirsiniz.

Sitemizde sosyal yardım alanında bir kategori var. https://www.gunesintamicinde.com/category/sosyal-yardim/

Bu yazıda da yine insanlığa hizmet eden bir uygulamayı tanıtmak istiyorum.

İnternet sitesi:
https://sharethemeal.org/

IOS iPhone iPad Uygulaması

https://apps.apple.com/us/app/sharethemeal/id977130010

Android uygulaması
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.sharethemeal.app

 

Proje Güvenilir mi? Projenin Resmi Sayfasından Açıklamalar

Küresel açlığa karşı dünyanın ilk uygulaması

ShareTheMeal, açlıkla mücadele eden dünyanın en büyük insani yardım kuruluşu olan Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı‘nın (WFP) bir girişimidir. WFP her yıl yaklaşık 83 ülkede 86 milyondan fazla kişiye gıda yardımı ile ulaşmaktadır. WFP % 100 gönüllü olarak finanse edildiğinden, her bağış önemlidir.

ShareTheMeal uygulamasından gelen bağışlar, direnç oluşturma ve okul besleme programlarından acil durumlarda gıda yardımı sağlamaya kadar çeşitli WFP operasyonlarını destekler. Uygulamayı 2015’te kullanıma sunduğumuzdan beri, Yemen, Suriye ve Nijerya dahil dünyanın en büyük gıda krizlerinden bazılarına yardım sağlamaya yardımcı olduk.

Bugün açlıkla mücadele. İyilik için açlığı sona erdirmeye yatırım yapmak.

Dünya rekor sayıda acil durumla karşı karşıya kaldıkça açlık oranı artıyor. Şimdi, her zamankinden daha fazla insanın hayat kurtaran gıda yardımına ihtiyacı var. Bu artan ihtiyacı karşılamak için Dünya Gıda Programı ek kaynak ve finansman gerektiriyor.

Önümüzdeki 5 yıl içinde iddialı bir hedefimiz var – 800 milyon öğün paylaşmak. Bunu yapmak için, bağış topluluğumuzu büyütmeye yatırım yapmalıyız. Bağışınızın size nasıl yardımcı olacağı aşağıda açıklanmıştır:

Bağışların en büyük payı -% 62 – Dünya Gıda Programı’nın ihtiyacı olan insanları beslemesine doğrudan yardımcı olmak için kullanılacak. Topluluğumuzu büyütmek için kaynak yaratma ve pazarlamaya% 28 yatırım yapacağız, böylece daha fazla insana yardım edebiliriz. Ofis alanı kiralamaktan maaş ödemeye kadar organizasyonumuzu yönetmeye yardımcı olmak için% 6 kullanılmaya devam edecek. Kalan% 4, ödeme ücretlerini karşılamaya yardımcı olmaya devam edecek.

Büyüdükçe, doğrudan aç ailelere giden miktarı artırırken maliyetlerimizi karşılayabileceğiz. WFP’nin stratejik planı doğrultusunda, 2020-2030 yılları arasında kaynak toplamaya ortalama% 22 harcanacak.

TAKİP İÇİN : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | Instagram1 Yorum

  1. çok dikkat çekici bir başlıktı bunu görünce hemen girdim bahsettiğinizi daha önceden bir yerde duymuştum boyle şeyler artmalı dünyamızda çok sıkıntı çeken insanlar var dünyanın heryerinde onlara cidden yardım edilmeli yoksa ne olacak bu dünyanın hali

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.