Eğitim

Sağ olun Öğretmenlerim

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Sağ olun öğretmenlerim.
Bir çocukken zor bir dünyaya adım attım. Ama şanslıydım, gerçekten taviz vermeyen ve vaz geçmeyen öğretmenler çıktı karşıma. Başarımla yetinmediler. En iyisini yapmamla yetinmediler. Yıkılmama izin vermediler. Basket oynayamadığım için takdiri kaçırmama izin vermediler, kitabi bilgileri verirken ruhlarını ortaya koydular.

Gerçekten işlerinin ne kadar zor olduğunu şimdi anlıyorum. Ama layıkıyla yapmayı kafanıza koymuşsanız. “Arkamda bir tek öğrencimi bırakmayacağım” demişseniz. “Her öğrenci öğrenebilir, yolunu bulmalıyım” demişseniz.

Branşım bilgisayar ama işim sadece öğretim değil eğitmekte, dolayısıyla insan olmanın ve topluma hizmet etmenin güzelliğini de sunmalıyım. Data hatlarının gizliliğini anlatırken bu data hatlarını gizleyenlerin ahlaklı olmasının neden gerektiğini de anlatmalıyım. Bilgisayarda diğer insanlara nasıl yardım edeceklerini de öğretmeliyim. Her şeyden önce bana öğretildiği gibi yaptıkları işe gönüllerini vermelerini öğretmeliyim.

Bunları yaparken ve yaptığım sürece biliyorum ki dünya en güzel öğretmenim.

Dinliyorum. Çöplerden yaşamını devam ettirenleri, bir balıkla gökte uçan martıyı, şarkıların anlattığı düşleri ve güzel gözleri ışıl ışıl öğrencilerimin ruhlarını… Tümünü dinliyorum. Güzel bir pınarın başında oturmuş bilginin akışını dinliyorum bazen avuçlarımdan, bazen gözlerimden bazen dilimden akışını gözlüyorum.

Böylece biliyorum ki, hayat öğrenmektir.

ANCORA IMPARO / “I’m still learning” / Hala öğreniyorum. Michelangelo

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler
STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl. STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl.

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı