Arkadaşım “LOST mu, o ne?” diyorsan, n’olur sorma! Hemen kapat bu sayfayı, Interneti de kapat hemen kaç buradan kaç. Kaç! şaka yapıyorum sanma. Kapat ve kaç…

lostbitsin.jpg
Ne olmuştu yıl oldu eve arkadaşları çağırmıştım? 3 DVD filmi de bozuk çıkınca izleyememiştik ve içerideki film canavarlarına “Bu da neymiş?” diye aldığım LOST (Kayıp/kaybolmuş) adlı filmi izleyelim diyerek getirmiştim. Saat 5’ti halen izliyorduk. Gözlerimiz kıpkırmızı izliyorduk.

Sonra sözleştik işe gidenler gitti. Akşama dek birbirimizi yedik, izlesek mi akşamı beklemeden, satsak mı arkadaşımızı merak ediyoruz, merak. Parmaklarımızı ısırdık. Akşam oldu ve saat gece yani sabah 2’ye kadar izledik. Günler sürerken dizinin 50’ye yakın bölümü olduğunu gördük. O sırada bu serinin 8 episode gidecek bir merak canavarı olduğunu bilmiyordum. Tanrım korkunç bir şeydi bu. Eldeki tüm diziler bitti.

Ama o ne! En heyecanlı yerinde bitti. Devamı aylar sonra dediler. Kafayı duvarlara vurmak, senaryolar yazmak bulduğumuz her siteyi okumak, hatta youtube’da sahte LOST dizileri izlemek bile kendimize getirmedi bizi. Aramızdan bazıları terkedip Prison Break gibi acayip yönelimlere gittiler. Kimileri Smallville’de kayboldular. Birbirine sormalar senin adamın kim diye, şu çekici şu akıllı şu çok sevimli.

Sonra ilk fotolar. Vay vay. Ne olacak ne olacak. Şu aralar Amerika’da yeni sezon sürüyor.

Tek kelimeyle nefret ediyorum. Eğer bir Arap şeyhi ya da bilişim zengini olsam inanın ya şirketi satın alırdım, ya adamları son ışıkçısından senaristine kadar kaçırtır sonunu izlerdim.

Yeter kardeşim yeter 2004-2008 daha bir şey anlamadık. Böyle eziyet olur mu? Birleşmiş Milletler uyuyor mu? Ha? Ya bu dünyanın vicdan sahibi vatandaşları ? Sessiz mi kalacaksınız bu gidişe? Adamlar Ada’da biz burada kafayı yiyoruz.

Son kez uyarıyorum bak LOST akıllı ol! Heroes dizisine başlarsam kafamı çevirmem ona göre bu sana son uyarım.

Parası neyse söyle, biz vatandaşlar tüm dünyada aramızda toplarız inan toplarız. Bak böyle giderse LOSTcum, her dünya ülkesinde destek büroları ve psikolojik destek telefonları açılacak.

Yeter ama yeter!

Walpaper / Duvarkağıdı:
http://img369.imageshack.us/img369/6241/losts3promoqs6.jpg

MAD LOST kaçırmayın
http://lost.deserie.be/multimedia/Mad_Lost.html .
EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


6 YORUMLAR

 1. Ben hiç izlemedim ama çok merak ediyorum doğrusu..The X Files dizisi de benim için bir hastalıktır ama dizi karakterlerinden Ajan Mulder gidince terkedilmiş gibi hissettim kendimi 😛

 2. heroes ve lost gerçekten birbirinden ayrı diziler. gerek konu açısından, gerekte karakterleri açısından.(ikinci söylediğimi tartışabilirim.) lost gizemler üzerinden ilerliyor. her bölümde ada da yeni birşeyler keşfediliyor. (3. sezon 12. bölüm bu açıdan çok ilginçti.) heroes’da karakterler şu an güçlerini keşfediyorlar. karşılaştırma yapmak yanlış bence.

  lost’ta ilk sezon açıklama ve başlangıç bilgilerini içeriyordu, ikinci sezon hatch’e giriş ve hatch’de neler olduğu hakkındaydı, üçüncü sezon ise diğerleri (others) hakkında. yapımcılar 4. sezonun ne ile ilgili olacağı konusunda bir açıklama yapmadılar henüz.

  ama ben bitirin bu diziyi demek yerine, tadında bırakılmasını ve gereksiz yere uzamamasını tercih ederim. zaten bütün jj abrams dizileri(örn. alias) bir süre sonra sapıtmaya başlıyor, ki bu hiç iyi olmuyor. dördüncü sezonun sonunda yaklaşık 93 saatlik bir yayın yapmış olacaklar ki bu da yeterli bence.

 3. Yahu, vallaha ben de bıktım 3 sezondur yedi bitirdi beni …
  İlk başlarda arka arkaya izlediğim günlerde, bir baktım yok bölüm kalmadı izleyecek,sonra bekle Allah bekle 1 haftada bir bölüm 🙁
  Yetti artık yahu, ya bitirin ya da ben gidip kurtarayım herkescikleri 😛
  Başta Jack’i tabiii.

 4. Ben henüz birinci sezonu bitirdim ama çevremdeki herkese gına gelmiş durumda, halen tad alabiliyorken diziden yorumlara kapatıyorum kulaklarımı ama ilerleyen zaman ne getirir bilinmez.

 5. Süper bir yazı olmuş; başlığın bayıldım :)) Bizim üniversite de fırtınalar estirmişti. Hatta msnlerde “lost in lost” yazıları vardı. İnat ettim izlemeyeceğim amaaa gelin görünki bir boş zamanımda bitirdim bütün sezonları :)))

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız