Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

Arkadaşım “LOST mu, o ne?” diyorsan, n’olur sorma! Hemen kapat bu sayfayı, Interneti de kapat hemen kaç buradan kaç. Kaç! şaka yapıyorum sanma. Kapat ve kaç…

lostbitsin.jpg
Ne olmuştu yıl oldu eve arkadaşları çağırmıştım? 3 DVD filmi de bozuk çıkınca izleyememiştik ve içerideki film canavarlarına “Bu da neymiş?” diye aldığım LOST (Kayıp/kaybolmuş) adlı filmi izleyelim diyerek getirmiştim. Saat 5’ti halen izliyorduk. Gözlerimiz kıpkırmızı izliyorduk.

Sonra sözleştik işe gidenler gitti. Akşama dek birbirimizi yedik, izlesek mi akşamı beklemeden, satsak mı arkadaşımızı merak ediyoruz, merak. Parmaklarımızı ısırdık. Akşam oldu ve saat gece yani sabah 2’ye kadar izledik. Günler sürerken dizinin 50’ye yakın bölümü olduğunu gördük. O sırada bu serinin 8 episode gidecek bir merak canavarı olduğunu bilmiyordum. Tanrım korkunç bir şeydi bu. Eldeki tüm diziler bitti.

Ama o ne! En heyecanlı yerinde bitti. Devamı aylar sonra dediler. Kafayı duvarlara vurmak, senaryolar yazmak bulduğumuz her siteyi okumak, hatta youtube’da sahte LOST dizileri izlemek bile kendimize getirmedi bizi. Aramızdan bazıları terkedip Prison Break gibi acayip yönelimlere gittiler. Kimileri Smallville’de kayboldular. Birbirine sormalar senin adamın kim diye, şu çekici şu akıllı şu çok sevimli.

Sonra ilk fotolar. Vay vay. Ne olacak ne olacak. Şu aralar Amerika’da yeni sezon sürüyor.

Tek kelimeyle nefret ediyorum. Eğer bir Arap şeyhi ya da bilişim zengini olsam inanın ya şirketi satın alırdım, ya adamları son ışıkçısından senaristine kadar kaçırtır sonunu izlerdim.

Yeter kardeşim yeter 2004-2008 daha bir şey anlamadık. Böyle eziyet olur mu? Birleşmiş Milletler uyuyor mu? Ha? Ya bu dünyanın vicdan sahibi vatandaşları ? Sessiz mi kalacaksınız bu gidişe? Adamlar Ada’da biz burada kafayı yiyoruz.

Son kez uyarıyorum bak LOST akıllı ol! Heroes dizisine başlarsam kafamı çevirmem ona göre bu sana son uyarım.

Parası neyse söyle, biz vatandaşlar tüm dünyada aramızda toplarız inan toplarız. Bak böyle giderse LOSTcum, her dünya ülkesinde destek büroları ve psikolojik destek telefonları açılacak.

Yeter ama yeter!

Walpaper / Duvarkağıdı:
http://img369.imageshack.us/img369/6241/losts3promoqs6.jpg

MAD LOST kaçırmayın
http://lost.deserie.be/multimedia/Mad_Lost.html .

STARBUL, Türkiye'de 100 yıllık sürede geçen baş döndürücü bir bilim kurgu roman. Starbul okumak için tıklayın

SİTEMİZE ABONE OLDUNUZ MU?