Bilim ve TeknolojiEğitim

Öğrenme ve Beyin

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Bir şeyler öğrenmek için harcadığımız bir ömür var. Oysa bilgilerini doğuştan getiren koca bir hayvan dünyası “uyanın!” diye göz kırpıyor. Yoksa bilgiyi almak zorunda değil miyiz? Bilgiyi almak için kullandığımız tüm metodoloji, tüm uğraşlar yerine bir kerede bilgi aktarılabilir mi? Ya bisiklet sürme, yazı yazmak gibi motor becerilerine dayalı öğrenme gereksinmelerinde farklı ve son derece hızlı yollar varsa?

beyinogrenme Uykuda öğrenme, hipnozla öğrenme gibi bilincin direncinin en düşük olduğu aklın kapılarının tamamen açık olduğu konumlarda öğrenme hep tartışılıyor. Uykuda öğrenme, hipnozla öğrenme gibi bilincin direncinin en düşük olduğu aklın kapılarının tamamen açık olduğu konumlarda öğrenme hep tartışılıyor.

Görsel: vaXzine

Hızlandırılmış eğitim bir hayal değil. Ama bilinçaltını programlamak son derece tehlikeli bir toplumsal silaha dönüştürülebilieceği için asla genele yayılmıyor.

Uykuda öğrenme, hipnozla öğrenme gibi bilincin direncinin en düşük olduğu aklın kapılarının tamamen açık olduğu konumlarda öğrenme hep tartışılıyor.

Bir Arnold Shwarzenegger filminde klonuna hafızasını aktarmak için olağanüstü bir teknoloji kullanmışlardı. Foton demetini gözden gönderdiler. Bu demet göz sinirleri aracılığıyla beynin nöronlarını hızla dolaştı ve tüm nöron sistemini taradı. Geriye çıktığında tüm kanalların haritası vardı ve ışık holografik olarak hafızayla yüklenmişti.

the 6th day original Uykuda öğrenme, hipnozla öğrenme gibi bilincin direncinin en düşük olduğu aklın kapılarının tamamen açık olduğu konumlarda öğrenme hep tartışılıyor. Uykuda öğrenme, hipnozla öğrenme gibi bilincin direncinin en düşük olduğu aklın kapılarının tamamen açık olduğu konumlarda öğrenme hep tartışılıyor.

Klona aynı ışık demeti gözden gönderilince artık onun beyni de ilgili her şeyi biliyordu.

Düşünün! Bilgi nasıl iletilebilir?

Youtube Kanalım

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı