Bir şeyler öğrenmek için harcadığımız bir ömür var. Oysa bilgilerini doğuştan getiren koca bir hayvan dünyası “uyanın!” diye göz kırpıyor. Yoksa bilgiyi almak zorunda değil miyiz? Bilgiyi almak için kullandığımız tüm metodoloji, tüm uğraşlar yerine bir kerede bilgi aktarılabilir mi? Ya bisiklet sürme, yazı yazmak gibi motor becerilerine dayalı öğrenme gereksinmelerinde farklı ve son derece hızlı yollar varsa?

Uykuda öğrenme, hipnozla öğrenme gibi bilincin direncinin en düşük olduğu aklın kapılarının tamamen açık olduğu konumlarda öğrenme hep tartışılıyor. Öğrenme ve Beyin

Görsel: vaXzine

Hızlandırılmış eğitim bir hayal değil. Ama bilinçaltını programlamak son derece tehlikeli bir toplumsal silaha dönüştürülebilieceği için asla genele yayılmıyor.

Uykuda öğrenme, hipnozla öğrenme gibi bilincin direncinin en düşük olduğu aklın kapılarının tamamen açık olduğu konumlarda öğrenme hep tartışılıyor.

Bir Arnold Shwarzenegger filminde klonuna hafızasını aktarmak için olağanüstü bir teknoloji kullanmışlardı. Foton demetini gözden gönderdiler. Bu demet göz sinirleri aracılığıyla beynin nöronlarını hızla dolaştı ve tüm nöron sistemini taradı. Geriye çıktığında tüm kanalların haritası vardı ve ışık holografik olarak hafızayla yüklenmişti.

Uykuda öğrenme, hipnozla öğrenme gibi bilincin direncinin en düşük olduğu aklın kapılarının tamamen açık olduğu konumlarda öğrenme hep tartışılıyor. Öğrenme ve Beyin

Klona aynı ışık demeti gözden gönderilince artık onun beyni de ilgili her şeyi biliyordu.

Düşünün! Bilgi nasıl iletilebilir?


STARBUL - Yıldız Zekâ okumak için tıklayın:
Amazon.com'da Starbul | D&R'da Starbul


Yazarı Takip Edin : Twitter | Youtube | Instagram
Yazdığım Kitaplar


EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen epostaya onay verin.
Size sorular soracak, "önermek ister misin?" gibi. "Skip" seçin "May be later" seçin hiç uğraşmayın :) Gelen epostaya onay vermeyi unutmayın.
https://suleymansonmez.substack.com/SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız