MüzikSinema-Dizi

La Bamba

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

1957 yılı California’sında Meksikalı kanı taşıyan bir gençtir Ritchie Valens. Fakir bir ailenin çocuğudur. Güzel sesi ve gitarından başka da bir şeyi yoktur. Ama yüreği güçlüdür. Hayata coşkuyla bakmaktadır. Liseye gitmekte ve annesi kardeşleri ile yaşamaktadır. Aslında masumiyetini bir süredir hapiste olan kankardeşi / üvey kardeşi dengelemekte serseriliği ve alkolizmin sınırındaki gelgitleri ile sürekli sorun çıkarmaktadır.

la bamba Adına şarkı bile yapacağı Donna adlı bir kıza aşık olur. Ritchie. Filmi daha  fazla anlatmayayım. Ancak kulaklarınız müziğe doyacak yürekleriniz ısınacak. Özellikle orjinali bir Meksika şarkısı olan La Bamba'yı Rock'n Roll olarak yorumlaması hayranlık verici. Adına şarkı bile yapacağı Donna adlı bir kıza aşık olur. Ritchie. Filmi daha  fazla anlatmayayım. Ancak kulaklarınız müziğe doyacak yürekleriniz ısınacak. Özellikle orjinali bir Meksika şarkısı olan La Bamba'yı Rock'n Roll olarak yorumlaması hayranlık verici.
 
Bütün bunlara rağmen içten insanların öyküsüdür. Bir gün zengin olmak saygı görmek bir azınlık olmaktan çıkmak isteyen fakat bir yandan da köklerini bırakmayı istemeyen.
 

Adına şarkı bile yapacağı Donna adlı bir kıza aşık olur. Ritchie. Filmi daha  fazla anlatmayayım. Ancak kulaklarınız müziğe doyacak yürekleriniz ısınacak. Özellikle orjinali bir Meksika şarkısı olan La Bamba’yı Rock’n Roll olarak yorumlaması hayranlık verici.

Filmden bir diyalog: Müzik kaydı yapılıyor ve Ritchie’nin şarkısını tekrar tekrar söyletiyor beğenmiyor adam.
“Kesss!. Adamım şu şarkıyı değiştirip durma, demin nasıl söylüyorsan öyle söyle. Biliyorum Meksika’da gelenektir bir şarkı hiç aynı şekilde söylenmez ama….”  🙂

 
http://www.imdb.com/title/tt0093378/

FİLMDEN LA BAMBA SAHNESİ

DONNA ŞARKISINI DİNLEYİN DERİM! 🙂

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler
STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl. STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl.

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

6 Yorum

 1. La bamba,
  İzlenmesi gereken bir film, gerçi tv’ler fazla vermiyorlar.
  6-7 sene önce izlemiştim.
  Müzik şahane.

 2. Tam bir elektrogitar şovu. Bu film bende mevcut ama alt yazılı olarak izliyorum. Kerelerce izlenecek bir film.

 3. Çok güzel bir filmdi izleyeli çok oldu ama hala aklımda işte film budur demiştim. Keşke izlediğim güne geri dönebilsem çok harika bir yıldı.

 4. tv de verilmiyor bari internette olsun…. kafayı yiyeceğim bulamadım bu filmi
  okadar gereksiz filim var ama la bamba yok 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı