Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

1957 yılı California’sında Meksikalı kanı taşıyan bir gençtir Ritchie Valens. Fakir bir ailenin çocuğudur. Güzel sesi ve gitarından başka da bir şeyi yoktur. Ama yüreği güçlüdür. Hayata coşkuyla bakmaktadır. Liseye gitmekte ve annesi kardeşleri ile yaşamaktadır. Aslında masumiyetini bir süredir hapiste olan kankardeşi / üvey kardeşi dengelemekte serseriliği ve alkolizmin sınırındaki gelgitleri ile sürekli sorun çıkarmaktadır.


 
Bütün bunlara rağmen içten insanların öyküsüdür. Bir gün zengin olmak saygı görmek bir azınlık olmaktan çıkmak isteyen fakat bir yandan da köklerini bırakmayı istemeyen.
 

Adına şarkı bile yapacağı Donna adlı bir kıza aşık olur. Ritchie. Filmi daha  fazla anlatmayayım. Ancak kulaklarınız müziğe doyacak yürekleriniz ısınacak. Özellikle orjinali bir Meksika şarkısı olan La Bamba’yı Rock’n Roll olarak yorumlaması hayranlık verici.

Filmden bir diyalog: Müzik kaydı yapılıyor ve Ritchie’nin şarkısını tekrar tekrar söyletiyor beğenmiyor adam.
“Kesss!. Adamım şu şarkıyı değiştirip durma, demin nasıl söylüyorsan öyle söyle. Biliyorum Meksika’da gelenektir bir şarkı hiç aynı şekilde söylenmez ama….”  🙂

 
http://www.imdb.com/title/tt0093378/

FİLMDEN LA BAMBA SAHNESİ

DONNA ŞARKISINI DİNLEYİN DERİM! 🙂

 

STARBUL

Yeni romanımı okudunuz mu?

İstanbul'un geleceğinde müthiş bir polisiye maceraya katılmaya hazır mısınız?

Starbul'u Kitapyurdu sitesinden indirimli satın almak için tıklayın
https://www.kitapyurdu.com/kitap/starbul/546488.html


Beyinlere implant çip yerleştirildiğinde yaşam nasıl olacak? İnsanlara kendi iç sesleri kadar yakın olan “Fısıltı” adlı yapay zekâ neler yapabilmemizi sağlayacak?
Yaşanan her şeyin deneyim olarak yüklendiği yeni sosyal medya “Humanetey”, nasıl bağlar kurmamızı sağlayacak?

Zeynep, yüzyılın sonundaki dünyada, bugünkünden çok farklı bir İstanbul’da yaşayan genç bir annedir. Beklenmedik bir kazayla hayatı paramparça olur. Suçluları aramak için çıktığı yolda, karşılaştığı sıra dışı insanları ve olayları çözdükçe büyük bir bulmacanın içinde olduğunu fark eder.

* İstanbul’un son taksi şoförü
* Dünyayı Yöneten Yapay Zeka
* “İstanbul Yüz Bin Drone Savaşı” kahramanı Yüzbaşı
* Ölümün ötesini gören ressam
* Mesih’i arayan hacker
* Sosyal medya fenomeni ünlü bir dalgıç
* Robotların camisinden bir imam
* Yükseltilmiş İnsanlar
* Son İnsan Başkan
* Geleceği şekillendiren bilim insanı ve
* Binbir yüzlü katil...

İstanbul’un dev gökdelenlerinde, su ve yer altı kentlerinde, Serbest Bölge’de yol alın. Tümünün yaşamlarını bağlayan yüzyıllık olay örgüsünde, nefes kesen, dozu adım adım yükselen STARBUL macerasına katılın.

Starbul Kitabın Resmi Sitesi:
www.starbul.com

Süleyman Sönmez


Detaylı bilgi:
https://www.gunesintamicinde.com/starbul-yildiz-zeka-romanim-basildi/

6 YORUMLAR

  1. Çok güzel bir filmdi izleyeli çok oldu ama hala aklımda işte film budur demiştim. Keşke izlediğim güne geri dönebilsem çok harika bir yıldı.

YORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız