1957 yılı California’sında Meksikalı kanı taşıyan bir gençtir Ritchie Valens. Fakir bir ailenin çocuğudur. Güzel sesi ve gitarından başka da bir şeyi yoktur. Ama yüreği güçlüdür. Hayata coşkuyla bakmaktadır. Liseye gitmekte ve annesi kardeşleri ile yaşamaktadır. Aslında masumiyetini bir süredir hapiste olan kankardeşi / üvey kardeşi dengelemekte serseriliği ve alkolizmin sınırındaki gelgitleri ile sürekli sorun çıkarmaktadır.

Adına şarkı bile yapacağı Donna adlı bir kıza aşık olur. Ritchie. Filmi daha  fazla anlatmayayım. Ancak kulaklarınız müziğe doyacak yürekleriniz ısınacak. Özellikle orjinali bir Meksika şarkısı olan La Bamba'yı Rock'n Roll olarak yorumlaması hayranlık verici. La Bamba
 
Bütün bunlara rağmen içten insanların öyküsüdür. Bir gün zengin olmak saygı görmek bir azınlık olmaktan çıkmak isteyen fakat bir yandan da köklerini bırakmayı istemeyen.
 

Adına şarkı bile yapacağı Donna adlı bir kıza aşık olur. Ritchie. Filmi daha  fazla anlatmayayım. Ancak kulaklarınız müziğe doyacak yürekleriniz ısınacak. Özellikle orjinali bir Meksika şarkısı olan La Bamba’yı Rock’n Roll olarak yorumlaması hayranlık verici.

Filmden bir diyalog: Müzik kaydı yapılıyor ve Ritchie’nin şarkısını tekrar tekrar söyletiyor beğenmiyor adam.
“Kesss!. Adamım şu şarkıyı değiştirip durma, demin nasıl söylüyorsan öyle söyle. Biliyorum Meksika’da gelenektir bir şarkı hiç aynı şekilde söylenmez ama….”  🙂

 
http://www.imdb.com/title/tt0093378/

FİLMDEN LA BAMBA SAHNESİ

DONNA ŞARKISINI DİNLEYİN DERİM! 🙂
EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


5 YORUMLAR

 1. La bamba,
  İzlenmesi gereken bir film, gerçi tv’ler fazla vermiyorlar.
  6-7 sene önce izlemiştim.
  Müzik şahane.

 2. Tam bir elektrogitar şovu. Bu film bende mevcut ama alt yazılı olarak izliyorum. Kerelerce izlenecek bir film.

 3. Çok güzel bir filmdi izleyeli çok oldu ama hala aklımda işte film budur demiştim. Keşke izlediğim güne geri dönebilsem çok harika bir yıldı.

 4. tv de verilmiyor bari internette olsun…. kafayı yiyeceğim bulamadım bu filmi
  okadar gereksiz filim var ama la bamba yok 🙁

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız