Hikayelerim

Gümüş Kurşun’un Kimyasal Sırrı / Silver Bullet

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Adamın boğazındaki garip ağrı artıyordu. Eklem ağrıları ise dayanlımaz noktaya gelmişti. Gizlice evinden dışarı çıktı. Gökyüzü soğuk bir Ayın beyaz ışınlarıyla Güneşe nankörlük etmekten çekinircesine aydınlanıyordu. Adamın dili susuzlukla dudaklarını yaladı. Ağzında demir tadı, nefesinde ise sıcak çürümüş bir koku vardı. Bilmem kaçıncı kez yüzüne akan terleri gömleğinin kolu ile sildi. İşte yine oluyordu. Uzağa gitmeliydi. Sevdiklerinden uzağa. Onu bir hayvan gibi görmemeliydiler.

silverbullet11 Adamın boğazındaki garip ağrı artıyordu. Eklem ağrıları ise dayanlımaz noktaya gelmişti. Gizlice evinden dışarı çıktı. Gökyüzü soğuk bir Ayın beyaz ışınlarıyla Güneşe nankörlük etmekten çekinircesine aydınlanıyordu. Adamın dili susuzlukla dudaklarını yaladı. Ağzında demir tadı, nefesinde ise sıcak çürümüş bir koku vardı. Bilmem kaçıncı kez yüzüne akan terleri gömleğinin kolu ile sildi. İşte yine oluyordu. Uzağa gitmeliydi. Sevdiklerinden uzağa. Onu bir hayvan gibi görmemeliydiler. Adamın boğazındaki garip ağrı artıyordu. Eklem ağrıları ise dayanlımaz noktaya gelmişti. Gizlice evinden dışarı çıktı. Gökyüzü soğuk bir Ayın beyaz ışınlarıyla Güneşe nankörlük etmekten çekinircesine aydınlanıyordu. Adamın dili susuzlukla dudaklarını yaladı. Ağzında demir tadı, nefesinde ise sıcak çürümüş bir koku vardı. Bilmem kaçıncı kez yüzüne akan terleri gömleğinin kolu ile sildi. İşte yine oluyordu. Uzağa gitmeliydi. Sevdiklerinden uzağa. Onu bir hayvan gibi görmemeliydiler.


Dağlara doğru giderken nabzı hızlandı. Tüyleri de koyulaşmaya başlamıştı. Kaçınılmaz değişim geliyordu. Sonra ansızın bir mermi sesi duydu. Göğsünde bir sıcaklık hissetti. Kan… İnanılmaz bir his. Öfkeyle tırnağını saplayıp kurşunu çıkardı.

Gökyüzündeki ay gibi gümüşten bir kurşun. Bunu nasıl bilmişlerdi? Canı gece karası, kuru toprağa dökülüyordu. Hırsla döndü ve kadını gördü. Gözleri hiddetle tutuşmuş kadını. Altı ay önce vahşetiyle öldürdüğü adamın karısını. Yere düşmek ve ölmek o an o kadar kaçınılmazdı ki. Oysa içindeki kurt haykırarak ölüme başkaldırıyordu. Sonra nedense devrildi. Bedeni değil ama ruhu yorulmuştu artık.

Kadın ağır ağır, eli tüfeğin tetiğinde yaklaştı. Adamın cesedine tükürdü. Sonra kalan gümüş kurşunları avcundan düşürdü. Hıçkırarak ağlamaya başladı. Canavar ölümün huzuruna kavuşurken insana dönüşmeye başlamıştı bile. Uzaktan güneşin canlıları ürpererek ilk ışıklara dönüyordu.

Gümüş kurşun, soğuk kanın lekeleri içinde adamın avcundan yuvarlandı ta ayaklarına dek indi. Uzaklardan bozkıra doğru yola düşen çiftçilerin at arabalarının sesleri duyuluyordu.

Şimdi, o gümüş kurşunu Nerton kentinin müzesinde görebilirsiniz. Halen acı bir kahverengi leke belli belirsiz hissedilir.  Dolunayda gidenleri ürperten bir kendiliğinden ışıltı vardır. Ziyaretçiler onu asla geceleyin göremezler. Bu hikayeleri anlatan gece bekçileridir.

* Yukarıdaki mini tasvir tamamen kurgudur.

Not :Efsane araştırıcıları şöyle diyor :

Silver Bullets – Werewolves (Lycanthropes)
Let’s see if I can get this correct, lycantrhope hunters please help Originally it wasn’t silver that did the werewolves in, but Silver Nitrate, a strong anteseptic Either that or quicksilver (mercury) also toxic.  ( http://www.agrounds.com/)

Yani aslında Gümüş Nitrat gibi güçlü bir antiseptik  ya da toksik olan civa içeriyordu mermi.

Kaynakça:
http://tr.wikipedia.org/wiki/Kurt_Adam (Türkçe)
http://en.wikipedia.org/wiki/Werewolf (Çok geniş açıklama, İngilizce)

Gümüş Kurşun gerçekten yapılır mı? Efsaneler ve Gerçekler (İngilizce)
http://www.theodoregray.com/PeriodicTable/PopularScience/2005/07/1/index.html

Youtube Kanalım

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı