Adamın boğazındaki garip ağrı artıyordu. Eklem ağrıları ise dayanlımaz noktaya gelmişti. Gizlice evinden dışarı çıktı. Gökyüzü soğuk bir Ayın beyaz ışınlarıyla Güneşe nankörlük etmekten çekinircesine aydınlanıyordu. Adamın dili susuzlukla dudaklarını yaladı. Ağzında demir tadı, nefesinde ise sıcak çürümüş bir koku vardı. Bilmem kaçıncı kez yüzüne akan terleri gömleğinin kolu ile sildi. İşte yine oluyordu. Uzağa gitmeliydi. Sevdiklerinden uzağa. Onu bir hayvan gibi görmemeliydiler.

Adamın boğazındaki garip ağrı artıyordu. Eklem ağrıları ise dayanlımaz noktaya gelmişti. Gizlice evinden dışarı çıktı. Gökyüzü soğuk bir Ayın beyaz ışınlarıyla Güneşe nankörlük etmekten çekinircesine aydınlanıyordu. Adamın dili susuzlukla dudaklarını yaladı. Ağzında demir tadı, nefesinde ise sıcak çürümüş bir koku vardı. Bilmem kaçıncı kez yüzüne akan terleri gömleğinin kolu ile sildi. İşte yine oluyordu. Uzağa gitmeliydi. Sevdiklerinden uzağa. Onu bir hayvan gibi görmemeliydiler. Gümüş Kurşun'un Kimyasal Sırrı / Silver Bullet


Dağlara doğru giderken nabzı hızlandı. Tüyleri de koyulaşmaya başlamıştı. Kaçınılmaz değişim geliyordu. Sonra ansızın bir mermi sesi duydu. Göğsünde bir sıcaklık hissetti. Kan… İnanılmaz bir his. Öfkeyle tırnağını saplayıp kurşunu çıkardı.

Gökyüzündeki ay gibi gümüşten bir kurşun. Bunu nasıl bilmişlerdi? Canı gece karası, kuru toprağa dökülüyordu. Hırsla döndü ve kadını gördü. Gözleri hiddetle tutuşmuş kadını. Altı ay önce vahşetiyle öldürdüğü adamın karısını. Yere düşmek ve ölmek o an o kadar kaçınılmazdı ki. Oysa içindeki kurt haykırarak ölüme başkaldırıyordu. Sonra nedense devrildi. Bedeni değil ama ruhu yorulmuştu artık.

Kadın ağır ağır, eli tüfeğin tetiğinde yaklaştı. Adamın cesedine tükürdü. Sonra kalan gümüş kurşunları avcundan düşürdü. Hıçkırarak ağlamaya başladı. Canavar ölümün huzuruna kavuşurken insana dönüşmeye başlamıştı bile. Uzaktan güneşin canlıları ürpererek ilk ışıklara dönüyordu.

Gümüş kurşun, soğuk kanın lekeleri içinde adamın avcundan yuvarlandı ta ayaklarına dek indi. Uzaklardan bozkıra doğru yola düşen çiftçilerin at arabalarının sesleri duyuluyordu.

Şimdi, o gümüş kurşunu Nerton kentinin müzesinde görebilirsiniz. Halen acı bir kahverengi leke belli belirsiz hissedilir.  Dolunayda gidenleri ürperten bir kendiliğinden ışıltı vardır. Ziyaretçiler onu asla geceleyin göremezler. Bu hikayeleri anlatan gece bekçileridir.

* Yukarıdaki mini tasvir tamamen kurgudur.

Not :Efsane araştırıcıları şöyle diyor :

Silver Bullets – Werewolves (Lycanthropes)
Let’s see if I can get this correct, lycantrhope hunters please help Originally it wasn’t silver that did the werewolves in, but Silver Nitrate, a strong anteseptic Either that or quicksilver (mercury) also toxic.  ( http://www.agrounds.com/)

Yani aslında Gümüş Nitrat gibi güçlü bir antiseptik  ya da toksik olan civa içeriyordu mermi.

Kaynakça:
http://tr.wikipedia.org/wiki/Kurt_Adam (Türkçe)
http://en.wikipedia.org/wiki/Werewolf (Çok geniş açıklama, İngilizce)

Gümüş Kurşun gerçekten yapılır mı? Efsaneler ve Gerçekler (İngilizce)
http://www.theodoregray.com/PeriodicTable/PopularScience/2005/07/1/index.html
STARBUL - Yıldız Zekâ romanını okumak için tıklayın:
Amazon.com'da Starbul | D&R'da Starbul

Yazarı Takip Edin : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | Instagram


SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız