Süleyman Sönmez

Süleyman Sönmez - Güneşin Tam İçinde glutenmuseum-600x176 Glütensiz Sanat Müzesi Kültür ve Sanat Glüten Arthur Coulet

Bazı insanlara glüten dokunur. Ekmeğe, hamur işine bakamaz görmek istemez olurlar. Sanat tarihine unutulmaz şekilde kazınmış tablolara savaş açmış genç bir sanatçı ve onları eğlenceli bir bakışla glütensiz hale getirmiş. Gelin bakalım nasıl olmuşlar.

Fransız grafik sanatçısı Arthur Coulet, Gluten-Free Museum adlı sitesinde bize mizahi bir bakışla istendiğinde dünyadan her şeyin hiç olmamışlar gibi nasıl silineceğini gösteriyor.

 

Süleyman Sönmez - Güneşin Tam İçinde classical-art-gluten-free-museum-tumblr-28-600x218 Glütensiz Sanat Müzesi Kültür ve Sanat Glüten Arthur Coulet  Süleyman Sönmez - Güneşin Tam İçinde classical-art-gluten-free-museum-tumblr-fb__700-600x315 Glütensiz Sanat Müzesi Kültür ve Sanat Glüten Arthur Coulet  Süleyman Sönmez - Güneşin Tam İçinde classical-art-gluten-free-museum-tumblr-30-600x256 Glütensiz Sanat Müzesi Kültür ve Sanat Glüten Arthur Coulet  Süleyman Sönmez - Güneşin Tam İçinde classical-art-gluten-free-museum-tumblr-27-600x235 Glütensiz Sanat Müzesi Kültür ve Sanat Glüten Arthur Coulet  Süleyman Sönmez - Güneşin Tam İçinde classical-art-gluten-free-museum-tumblr-25-600x166 Glütensiz Sanat Müzesi Kültür ve Sanat Glüten Arthur Coulet  Süleyman Sönmez - Güneşin Tam İçinde classical-art-gluten-free-museum-tumblr-23-600x386 Glütensiz Sanat Müzesi Kültür ve Sanat Glüten Arthur Coulet  Süleyman Sönmez - Güneşin Tam İçinde classical-art-gluten-free-museum-tumblr-20-600x229 Glütensiz Sanat Müzesi Kültür ve Sanat Glüten Arthur Coulet  Süleyman Sönmez - Güneşin Tam İçinde classical-art-gluten-free-museum-tumblr-5-600x222 Glütensiz Sanat Müzesi Kültür ve Sanat Glüten Arthur Coulet  Süleyman Sönmez - Güneşin Tam İçinde classical-art-gluten-free-museum-tumblr-6-600x202 Glütensiz Sanat Müzesi Kültür ve Sanat Glüten Arthur Coulet  Süleyman Sönmez - Güneşin Tam İçinde classical-art-gluten-free-museum-tumblr-9-600x226 Glütensiz Sanat Müzesi Kültür ve Sanat Glüten Arthur Coulet  Süleyman Sönmez - Güneşin Tam İçinde classical-art-gluten-free-museum-tumblr-12-600x398 Glütensiz Sanat Müzesi Kültür ve Sanat Glüten Arthur Coulet  Süleyman Sönmez - Güneşin Tam İçinde classical-art-gluten-free-museum-tumblr-13-600x236 Glütensiz Sanat Müzesi Kültür ve Sanat Glüten Arthur Coulet  Süleyman Sönmez - Güneşin Tam İçinde classical-art-gluten-free-museum-tumblr-16-600x213 Glütensiz Sanat Müzesi Kültür ve Sanat Glüten Arthur Coulet  Süleyman Sönmez - Güneşin Tam İçinde classical-art-gluten-free-museum-tumblr-19-600x361 Glütensiz Sanat Müzesi Kültür ve Sanat Glüten Arthur Coulet  Süleyman Sönmez - Güneşin Tam İçinde classical-art-gluten-free-museum-tumblr-4-600x208 Glütensiz Sanat Müzesi Kültür ve Sanat Glüten Arthur Coulet  Süleyman Sönmez - Güneşin Tam İçinde classical-art-gluten-free-museum-tumblr-3-600x287 Glütensiz Sanat Müzesi Kültür ve Sanat Glüten Arthur Coulet  Süleyman Sönmez - Güneşin Tam İçinde classical-art-gluten-free-museum-tumblr-1-600x337 Glütensiz Sanat Müzesi Kültür ve Sanat Glüten Arthur Coulet

Sanatçının Sitesine devam etmek için tıklayınız

Arthur Coulet: http://glutenimage.tumblr.com/

 

Glüten rahatsızlıkları nelerdir?

https://en.wikipedia.org/wiki/Gluten-related_disorders

UzmanTV / Glüten nedir?

Glüten nedir? Gluten nelerde bulunur?
İnce bağırsağın mideye yakın olan kısmında toksik reaksiyonlara neden olan ve çölyak hastalığını başlatan proteinin adı glütendir. Tahılgiller dediğimiz buğday, arpa, yulaf ve çavdar gibi besinlerde daha çok bulunur. Ekmeğin kıvamına gelebilmesi için glütene ihtiyaç vardır. Glüten olmazsa buğday son haline gelemez.

Gluten rahatsızlığı – Gluten hastalığı
Çölyak hastalarında glütenin özellikle gleadin dediğimiz parçasına karşı ince bağırsaklarda toksik bir reaksiyon oluşur. Alınan gıdaların emilme özelliği glüten nedeniyle kaybolur. Aslında glütenin pek çok faydası vardır. Bir erişkinin ya da çocuğun karbonhidratla rahat beslenebilmesi için glütene her zaman ihtiyacı vardır. En çok tükettiğimiz ekmek çoğunlukla buğdaydan yapılmaktadır ve en hayati gıdalardan biridir. Çölyak hastalarında bu ihtiyaç glütenin yerine geçecek başka maddelerle telafi edilmelidir. Buğday, arpa ve yulaf yerine mısır ve pirinç tercih edilebilir.Dreamhost 10 seneden fazladır kullandığım web hosting firması. Bence iyiler. Çok sayıda sitemi tek hesapta tutabiliyorum. Ama siteler arttıkça fiyat artmıyor. Genel olarak güvenlikleri iyi. Sınırsız trafik, sınırsız saklama alanı, veritabanı. Siteler neredeyse hep ulaşılabilir durumda. Yurtiçi fiyatlarına göre de çok sayıda site barındırma hizmeti çok iyi fiyata geliyor. Tek tuşla istenen web adresine Wordpress kurabiliyorum. Müşteri hizmetleri ilgili. Arabirimi İngilizce ama oldukça anlaşılır. Son olarak buraya tıklayıp Dreamhost'tan indirimli hosting paketi alabilirsiniz.

Yorum Yazın

Yorum Yazın