Geçen ay Türkiye web’de Google kullanarak neler aramış diye baktığımızda daha önce yazdığım konudan çok da farklı olmayan bir tablo karşımızda. Zamanımızı oyunla, kumarla, hayat derdi ve adresini ezberlemeyi başaramadığımız 3 gazetemizin adıyla geçiriyoruz.

Lütfen önce bir tıklayalım sonra okumaya devam edelim. (Not: Bu yazı yazıldığında görülen durumdur. Siz şu an tıkladığınızda aranan kelimeler değişmiş olabilir)
http://www.google.com.tr/press/intl-zeitgeist.html#tr

Bari yazayım şu üç gazeteyi. (Biliyorum siz adresleri biliyorsunuz, bu bilmeyenler için)
Hürriyet -> http://www.hurriyet.com.tr/, Milliyet -> http://www.milliyet.com.tr/ , Sabah -> http://www.sabah.com.tr/

Ah ama beni güldüren müthiş bir sonuçta var. Dikkatli bakın. Ne aramışız? Gözünüzün önüne getirin. Milyonlarca arama arasında ilk 10 da.

Tüm Türkiye iddea aramış. İyi de bu nedir? Yanlış yazıyoruz mirim yanlış. Hem de milyonlarcamız yanlış yazıyor. Doğrusu bu http://www.iddaa.com/ yani iddaa . Buraya yazıyorum diye destekliyorum sanmayın. Keyfine oynamak neyse de geleceğini şans oyunlarına indexlemek bir toplumun çöküşünün resmi belgesidir. Çalışmaktan, alın terinden, “Bak ben bunu başardım, insanlık sofrasına ben de bunu koydum” demekten vaz geçmiş, tek derdi köşeyi dönmek tek umudu bir şeyleri tutturmak olan bir toplumun en kesin analizidir.

Üstelik Mirim, iddea (!) öyle yazılmaz!
EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


2 YORUMLAR

  1. Benimde bu konuda duyarlılığım hat safhada, yazım kısmında değil ama Türkiyede iken ağzına kadar dolu, kapısında girmek için sırada bekleyen insaları gördükçe içim burkularak sizinle aynı şeyleri düşünüyordum. Bir şey üretmeyim, gelişmeyim, raht edeyim, hep rahat olayım, yazık çok yazık. Yazınızdan ne kadar sonra çıktı bilmiyorum tv deki varmısın..musun adlı adını bile tam telafuz etmeyi kendime yakıştıramadığım, gereksizmi gereksiz, bomboş bir program var artık işin üzücü tarafıda en çok arananlar listesinde olan ”iddea” gibi, en çok seyredilenlerde yukarılardan hiç inmemesi ve zaten eğitimsiz halkımızında akşamları en kıymetli vakitlerini bedavaya, üstüne birde reklam izlettirerek almaları. Yazık çook yazık, gerçekten sindiremiyorum Osmanlı nın torunları bu hallere düşmemeliydi, düşürülmemeliydi reva değil bu.

    not: zeitgeist listeden Türkiye yi kaldırmış, bi aksilik mi var yoksa, tamamenmi kaldırdı acaba ? Bilginiz var mı ?

SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız