Geçen ay Türkiye web’de Google kullanarak neler aramış diye baktığımızda daha önce yazdığım konudan çok da farklı olmayan bir tablo karşımızda. Zamanımızı oyunla, kumarla, hayat derdi ve adresini ezberlemeyi başaramadığımız 3 gazetemizin adıyla geçiriyoruz.

Lütfen önce bir tıklayalım sonra okumaya devam edelim. (Not: Bu yazı yazıldığında görülen durumdur. Siz şu an tıkladığınızda aranan kelimeler değişmiş olabilir)
http://www.google.com.tr/press/intl-zeitgeist.html#tr

Bari yazayım şu üç gazeteyi. (Biliyorum siz adresleri biliyorsunuz, bu bilmeyenler için)
Hürriyet -> http://www.hurriyet.com.tr/, Milliyet -> http://www.milliyet.com.tr/ , Sabah -> http://www.sabah.com.tr/

Ah ama beni güldüren müthiş bir sonuçta var. Dikkatli bakın. Ne aramışız? Gözünüzün önüne getirin. Milyonlarca arama arasında ilk 10 da.

Tüm Türkiye iddea aramış. İyi de bu nedir? Yanlış yazıyoruz mirim yanlış. Hem de milyonlarcamız yanlış yazıyor. Doğrusu bu http://www.iddaa.com/ yani iddaa . Buraya yazıyorum diye destekliyorum sanmayın. Keyfine oynamak neyse de geleceğini şans oyunlarına indexlemek bir toplumun çöküşünün resmi belgesidir. Çalışmaktan, alın terinden, “Bak ben bunu başardım, insanlık sofrasına ben de bunu koydum” demekten vaz geçmiş, tek derdi köşeyi dönmek tek umudu bir şeyleri tutturmak olan bir toplumun en kesin analizidir.

Üstelik Mirim, iddea (!) öyle yazılmaz!

TAKİP İÇİN : Yazdığım Kitaplar | Youtube | Twitter | Instagram2 YORUMLAR

  1. Benimde bu konuda duyarlılığım hat safhada, yazım kısmında değil ama Türkiyede iken ağzına kadar dolu, kapısında girmek için sırada bekleyen insaları gördükçe içim burkularak sizinle aynı şeyleri düşünüyordum. Bir şey üretmeyim, gelişmeyim, raht edeyim, hep rahat olayım, yazık çok yazık. Yazınızdan ne kadar sonra çıktı bilmiyorum tv deki varmısın..musun adlı adını bile tam telafuz etmeyi kendime yakıştıramadığım, gereksizmi gereksiz, bomboş bir program var artık işin üzücü tarafıda en çok arananlar listesinde olan ”iddea” gibi, en çok seyredilenlerde yukarılardan hiç inmemesi ve zaten eğitimsiz halkımızında akşamları en kıymetli vakitlerini bedavaya, üstüne birde reklam izlettirerek almaları. Yazık çook yazık, gerçekten sindiremiyorum Osmanlı nın torunları bu hallere düşmemeliydi, düşürülmemeliydi reva değil bu.

    not: zeitgeist listeden Türkiye yi kaldırmış, bi aksilik mi var yoksa, tamamenmi kaldırdı acaba ? Bilginiz var mı ?

YORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız