Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

İnsanın işi gücü öğrenciler olunca her yer çocuk dolunca bir şekilde ihtiyaçlarını görüyorsunuz. Ne zamandır velilerimiz soruyordu, öğrencilerimiz Internette güvenebilecekleri siteleri istiyorlardı. Başta, bir liste çıkaralım dedik ama bu alanda güzel bir site eksiği olduğunu görünce “haydi vira!” deyip yelken açtık.

buyukler giremez
buyukler giremez


Sitenin adını Defne’ye borçluyuz. 10 yaşında zeki mi, zeki bir öğrencim. “Çocuklara ve gençlere yönelik güzel siteleri toplayan anlatan oy verdiren bir site düşünüyorum ne dersiniz?” deyince “Büyükler Giremez olsun adı” dedi. Hemen baktık domain alınmamış. Hızla satın alıp bir WordPress ve WP teması üzerinden siteyi açtım. Sağını solunu şekillendirip sevdiğim çocuk sitelerinden başladım.

Uzun uzun anlatacak bir şey yok. Bu sitede ansiklopedi kalınlığında yazılara alışık olduğunuzu biliyorum 🙂 Daha bir önceki yazıda bile altı üstü bir frizbi için destan yazdım 🙂 Bazen abartıyorum farkındayım. Ama bu sefer böyle yapmayacağım. Internetin ne olduğunu bu satırları okuyan sizler biliyorsunuz, çocukları bekleyen olası tehlikeleri de. Amacım güvenilir, eğlenceli, öğretici Türkçe, İngilizce ayrımı yapmadan bol bol etiketlerle kategorilerle düzenleyerek güzel siteleri sunmak.

Bu süreçte iki yardıma ihtiyaç duyuyorum.
1) Site adlarının önerilmesi. Ancak Flash oyun sitelerini vb. istemiyorum. Her çocuk ezbere biliyor zaten. Oyun da, beyin gelişiminde önemli bir yer tutuyor ama sitede istiyoruz ki (biz derken tüm çocuklar 🙂 ) müzikten, resme, yabancı dilden, satranca, bilimden hayvanlar dünyasına akla gelen tüm sitelerden güzel örnekler olsun. Yine çocuklar oy versin. Sevilen siteler öne çıksın. Dolayısıyla bu şekilde kaliteli yararlı siteleri bekliyoruz.

2) Sitenin eşe dosta duyurularak bari yapılan bu işin daha çok çocuğun işine yaramasının sağlanması.

Ben de sitedenin sürekli güncellenmesi için her hafta bir kaç site girerek bu uzun yola keyifle çıkabileyim.

Sitenin adresi: http://www.buyuklergiremez.com/

Evet. Önerileriniz?

STARBUL, Türkiye'de 100 yıllık sürede geçen baş döndürücü bir bilim kurgu roman. Starbul okumak için tıklayın

SİTEMİZE ABONE OLDUNUZ MU?