Bilgisayar ve WebEğitimsite

Büyükler Giremez! Sitesi Açıldı

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

İnsanın işi gücü öğrenciler olunca her yer çocuk dolunca bir şekilde ihtiyaçlarını görüyorsunuz. Ne zamandır velilerimiz soruyordu, öğrencilerimiz Internette güvenebilecekleri siteleri istiyorlardı. Başta, bir liste çıkaralım dedik ama bu alanda güzel bir site eksiği olduğunu görünce “haydi vira!” deyip yelken açtık.

buyukler giremez
buyukler giremez


Sitenin adını Defne’ye borçluyuz. 10 yaşında zeki mi, zeki bir öğrencim. “Çocuklara ve gençlere yönelik güzel siteleri toplayan anlatan oy verdiren bir site düşünüyorum ne dersiniz?” deyince “Büyükler Giremez olsun adı” dedi. Hemen baktık domain alınmamış. Hızla satın alıp bir WordPress ve WP teması üzerinden siteyi açtım. Sağını solunu şekillendirip sevdiğim çocuk sitelerinden başladım.

Uzun uzun anlatacak bir şey yok. Bu sitede ansiklopedi kalınlığında yazılara alışık olduğunuzu biliyorum 🙂 Daha bir önceki yazıda bile altı üstü bir frizbi için destan yazdım 🙂 Bazen abartıyorum farkındayım. Ama bu sefer böyle yapmayacağım. Internetin ne olduğunu bu satırları okuyan sizler biliyorsunuz, çocukları bekleyen olası tehlikeleri de. Amacım güvenilir, eğlenceli, öğretici Türkçe, İngilizce ayrımı yapmadan bol bol etiketlerle kategorilerle düzenleyerek güzel siteleri sunmak.

Bu süreçte iki yardıma ihtiyaç duyuyorum.
1) Site adlarının önerilmesi. Ancak Flash oyun sitelerini vb. istemiyorum. Her çocuk ezbere biliyor zaten. Oyun da, beyin gelişiminde önemli bir yer tutuyor ama sitede istiyoruz ki (biz derken tüm çocuklar 🙂 ) müzikten, resme, yabancı dilden, satranca, bilimden hayvanlar dünyasına akla gelen tüm sitelerden güzel örnekler olsun. Yine çocuklar oy versin. Sevilen siteler öne çıksın. Dolayısıyla bu şekilde kaliteli yararlı siteleri bekliyoruz.

2) Sitenin eşe dosta duyurularak bari yapılan bu işin daha çok çocuğun işine yaramasının sağlanması.

Ben de sitedenin sürekli güncellenmesi için her hafta bir kaç site girerek bu uzun yola keyifle çıkabileyim.

Sitenin adresi: http://www.buyuklergiremez.com/

Evet. Önerileriniz?

Youtube Kanalım

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

6 Yorum

  1. Tebrikler. Gene harika bir fikirden yola çıkmış güzel bir projeyle karşımıza çıktınız. Her projenizde içimden “Tüh be Süleyman Hoca yapmış gene” diyorum ve gıpta ve hayranlık karışımı duygular hissediyorum. Tüm bu projeleriniz için nasıl bir çalışma disiplini uyguladığınızı ve tüm bunların üstesinden nasıl bir enerji ve motivasyonla gelebildiğinizi merak etmiyor da değilim aslında. Belki bir yazınızda da bunları anlatarak genç nesillere üretkenliklerini etkili kullanabilmeleri konusunda kılavuzluk edebilirsiniz. Saygılar sunuyorum ve projenizin daha çok çocuğa ulaşabilmesi için birinci sınıf siteme ekliyorum. Allah üretkenliğinize zeval vermesin efendim. 🙂

  2. Girişiminiz çok güzel! Şu an önerebileceğim bir site yok; ancak ben de sitenizi duyurarak yardımcı olmaya çalışacağım… Başarılar, diliyorum!

  3. İlk olarak adres mükemmel.Defneyi burdan kutluyorum.Aslında internet ortamında çok eksikliğimiz var.Fakat insan bazen en yakınındakini göremiyor.Site konu olarak çok iyi temeller üstüne kurulmuş.Gerçekten sevabınız çok büyük.Çocuklar için böyle bir atılım yaptığınız için kutlarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı