“Bilgisayar terimleri anlaşılmaz olmalıdır” diye bir slogan vardı bir ara 🙂 Gerçekten de tonla! Kısaltma ve ömrü 1-2 yıl olan isimler mezarlığıdır bilişim terimleri. Cihaz çıkar, yenisi gelince adı da getirdiği teknolojide unutulur. Ancak bazı kavramlar daha uzun ömürlüdür.

Bizleri deliler gibi aramaktan kurtaracak bir ürünü, Pusula yayıncılık ve profesyoneller hazırlamış. ÜCRETSİZ YAZILIMI indirip deneyebilirsiniz.
 
Bilişim Sözlüğü 2007 (Türkçe ve İnglizce)

Sözlük yazarı: Prof. Dr. Bülent SANKUR

Yazılım: Hakan Güleryüz

Yayın Koordinatörü: Mehmet Arslantunalı

Grafik : Hakan GÜLERYÜZ / Barış Yücel TURAN / Mehmet ÖZTÜRK
 
http://www.bilisimsozlugu.com
 
EPOSTA ABONELİĞİ İÇİN

Aşağıdaki formda e-posta adresinizi yazın, gelen e-postaya onay verin.


https://suleymansonmez.substack.com/
E-posta aboneliği için e-posta adresinizi eklemeniz, aşağıdaki konuları anlayıp izin verdiğiniz anlamına gelir.
Lütfen okuyunuz. Temel olarak, siteden (Güneşin Tam İçinde) ve yazardan (Süleyman Sönmez) e-posta bülten almaya izin vermek anlamını taşır. Bu iznin temeli: okunacak yazılar, izlenecek videolar, dinlenecek podcastlar, fotoğraflar, tanıtılacak ürün, kitap, site, uygulama, yapay zeka, eğitim, gezi, teknoloji, anket gibi içerikler ve kampanyalar olabilir. Bültenin içeriğinde, bülten sponsorunun ürün ve hizmetine ait bilgi, link ve banner yer alabilir. Bülten e-posta sistemi substack isimli dünyaca çok bilinen, güvenilir e-posta sistemi tarafından gönderilir. E-postalar yeni bir e-posta dağıtım sistemine geçmek dışında üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşılmaz. İşleyiş gereği yurtiçi ve yurtdışındaki server sistemlerinden hizmet verilebilir. Spam gönderilmez. İstediğiniz noktada, tek adımla her e-postanın en altındaki "Unsubscribe" seçilerek üyelikten çıkılır ve siz tekrar e-posta abonelik formuyla veya bülten sayfasında üye olana dek yeni e-posta almazsınız. İlginiz için teşekkür ederiz.


SİZİN DÜŞÜNCENİZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız