Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

Beyoğlu’nda amaçsızca geziyordum. Sonra atlarla dolu bir dükkan gördüm. Eh, şüphesiz bu atları satıyor olamazlardı. Merakla yaklaştım ve hayranlıkla kalakaldım. Kıvrımlarla soluk alıp kişneyecek bir ruhla geniş salonda bekliyorlardı. (Hüseyin Alptekin şu anda Venedik’teki San Marco bazilikasının cephesinde bulunan, ancak aslen 1204’te Haçlılar tarafından İstanbul Sultanahmet’den çalınmış 4 at heykelinin yerine asıllarının kopyasını getirilebilmiş)Kapıdaki görevli bu mekanın Bienal kapsamındaki mekanlardan biri olduğunu ve yürüyüş mesafesinde ki mekanlardan mekanlara geçerek gezebileceğimi söyledi. Bienali geçen yıllarda dergilerden takip etmiştim. Ve iş yoğunluğumdan zaman bulamamıştım. Güzel bir fırsat olabilirdi.
Önce bu ilginç ve heyecanlı atmosferi paylaşacak birilerini aradım. Eşim, arkadaşlarım… Maalesef kimse yoktu. En kötüsü de fotoğraf makinem de yanımda yoktu. Riskli bir karar vermek zorundaydım. Ve verdim 🙂

Yazının devamını Mihrace.Net’te okuyabilirsiniz.

http://www.mihrace.net/bienal9

STARBUL 

Yeni romanımı okudunuz mu?

İstanbul'un geleceğinde müthiş bir polisiye maceraya katılmaya hazır mısınız?

Starbul'u Kitapyurdu sitesinden indirimli satın almak için tıklayın
https://www.kitapyurdu.com/kitap/starbul/546488.html


Beyinlere implant çip yerleştirildiğinde yaşam nasıl olacak? İnsanlara kendi iç sesleri kadar yakın olan “Fısıltı” adlı yapay zekâ neler yapabilmemizi sağlayacak?
Yaşanan her şeyin deneyim olarak yüklendiği yeni sosyal medya “Humanetey”, nasıl bağlar kurmamızı sağlayacak?

Zeynep, yüzyılın sonundaki dünyada, bugünkünden çok farklı bir İstanbul’da yaşayan genç bir annedir. Beklenmedik bir kazayla hayatı paramparça olur. Suçluları aramak için çıktığı yolda, karşılaştığı sıra dışı insanları ve olayları çözdükçe büyük bir bulmacanın içinde olduğunu fark eder.

* İstanbul’un son taksi şoförü
* Dünyayı Yöneten Yapay Zeka
* “İstanbul Yüz Bin Drone Savaşı” kahramanı Yüzbaşı
* Ölümün ötesini gören ressam
* Mesih’i arayan hacker
* Sosyal medya fenomeni ünlü bir dalgıç
* Robotların camisinden bir imam
* Yükseltilmiş İnsanlar
* Son İnsan Başkan
* Geleceği şekillendiren bilim insanı ve
* Binbir yüzlü katil...

İstanbul’un dev gökdelenlerinde, su ve yer altı kentlerinde, Serbest Bölge’de yol alın. Tümünün yaşamlarını bağlayan yüzyıllık olay örgüsünde, nefes kesen, dozu adım adım yükselen STARBUL macerasına katılın.

Starbul Kitabın Resmi Sitesi:
www.starbul.com

Süleyman Sönmez


Detaylı bilgi:
https://www.gunesintamicinde.com/starbul-yildiz-zeka-romanim-basildi/

YORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız