Tek Bir Lastik Telle Müzik Aleti Nasıl Yapılır?

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Üstüne başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. www.suleymansonmez.com ve www.gunesintamicinde.com web sitelerimdir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

12 Yorum

 1. berkan diyor ki:

  Bu video çalısmıyor :(

 2. mero diyor ki:

  Çok süpersiniz yaaaa. Tam benim ödevimle ilgili bir konu yazmışsınız. Ayrıca videolar çalışıyor.

 3. cemre diyor ki:

  Davul anlatımı hiç yok. Ben beğenmedim.

 4. Süleyman Sönmez diyor ki:

  Evet davul olmadığını ben de yeni farkettim, geri kalan bine yakın müzik aleti de yok. En iyisi bir ansiklopedi yazayım ben buraya :)

  Şaka bir yana Cemre, bu yazı temel ve giriş niteliğindedir ve müzik enstrümanı yapımı yıllar alan çok detaylı ve yüzlerce müzik aleti için ayrı ayrı olan bir bilim sanat dalıdır. Bizim elimizden gelen de giriş düzeyinde bilgi vermektir. Daha detaylı bilgiler için en güzeli Wikipedi ve Google’da aramaktır. Kolay gelsin.

 5. nalan diyor ki:

  Keman nasıl yapılır bunu bulmak istiyorum ama hiç bir şey yok. Ödevim keman yapmak lütfen en kısa zamanda kemanın nasıl yapıldığını gösterin.

 6. yeşim diyor ki:

  Bence adam iyi beceriyor. Ayrıca çalışıyor video.

 7. deniz yalçın diyor ki:

  bende o bardaklı şeyi yapmak istiyorum acil yardim gerek

 8. mete tuykun diyor ki:

  bende müzik aleti yapmam lazım tam bir günüm var,lütfen bize bir günde yapılabilecek en güzel müzik aleti ile ilgili videoyu ekleyin,100 alayım.

 9. mustan akkaya diyor ki:

  cok teşekürler cok işime yaradı

 10. zuhal diyor ki:

  bu yazıyı çok beğendim . Çünkü çok işime yaradı ……sağalun varolun ha

 11. bu aslında değişik bir alet olmalı kiii :öğretmenimin ödevi bir karakter değil deee gerçek bir saanatkar yapmış san kii olsun vee tabi kii 100 alıyim canlarım:D :D.D

 12. m.emin diyor ki:

  çok güzel bir site işime yaradı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>