La Bamba

1957 yılı California’sında Meksikalı kanı taşıyan bir gençtir Ritchie Valens. Fakir bir ailenin çocuğudur. Güzel sesi ve gitarından başka da bir şeyi yoktur. Ama yüreği güçlüdür. Hayata coşkuyla bakmaktadır. Liseye gitmekte ve annesi kardeşleri ile yaşamaktadır. Aslında masumiyetini bir süredir hapiste olan kankardeşi / üvey kardeşi dengelemekte serseriliği ve alkolizmin sınırındaki gelgitleri ile sürekli sorun çıkarmaktadır.

la bamba Adına şarkı bile yapacağı Donna adlı bir kıza aşık olur. Ritchie. Filmi daha  fazla anlatmayayım. Ancak kulaklarınız müziğe doyacak yürekleriniz ısınacak. Özellikle orjinali bir Meksika şarkısı olan La Bamba'yı Rock'n Roll olarak yorumlaması hayranlık verici. Adına şarkı bile yapacağı Donna adlı bir kıza aşık olur. Ritchie. Filmi daha  fazla anlatmayayım. Ancak kulaklarınız müziğe doyacak yürekleriniz ısınacak. Özellikle orjinali bir Meksika şarkısı olan La Bamba'yı Rock'n Roll olarak yorumlaması hayranlık verici.
 
Bütün bunlara rağmen içten insanların öyküsüdür. Bir gün zengin olmak saygı görmek bir azınlık olmaktan çıkmak isteyen fakat bir yandan da köklerini bırakmayı istemeyen.
 

Adına şarkı bile yapacağı Donna adlı bir kıza aşık olur. Ritchie. Filmi daha  fazla anlatmayayım. Ancak kulaklarınız müziğe doyacak yürekleriniz ısınacak. Özellikle orjinali bir Meksika şarkısı olan La Bamba’yı Rock’n Roll olarak yorumlaması hayranlık verici.

Filmden bir diyalog: Müzik kaydı yapılıyor ve Ritchie’nin şarkısını tekrar tekrar söyletiyor beğenmiyor adam.
“Kesss!. Adamım şu şarkıyı değiştirip durma, demin nasıl söylüyorsan öyle söyle. Biliyorum Meksika’da gelenektir bir şarkı hiç aynı şekilde söylenmez ama….”  🙂

 
http://www.imdb.com/title/tt0093378/

FİLMDEN LA BAMBA SAHNESİ

DONNA ŞARKISINI DİNLEYİN DERİM! 🙂