Makaleyi okumak yerine dinlemek ister misiniz?

 

Clubhouse yeni çıkan bir sosyal medya. Bu defa sesle konuşarak iletişim kuruluyor. “Nedir? Nasıl bir şey?” derseniz, canlı yayımlanan bir radyo yayını düşünün. Dinleyiciler de katılıp konuşabiliyor. Ünlüler geliyor, akla gelen her şey konuşuluyor. Süper bağlantılar kuruluyor. Odalar var, her odanın farklı konusu var. Instagram kurulurken kaçırdınız, bakın bugün bir dev oldu. Şimdi kaçırmayın. Bu yazı çok işinize yarayacak. Aşağıda laf kalabalığına boğulmadan soruların cevabı var. Bu yazıyı paylaşarak ve Clubhouse’da takibe alarak destek olabilirsiniz. Kullanıcı adım suleymansonmez . Clubhouse’da görüşmek üzere. Önemli not: Ürün sürekli gelişiyor. Yeni özellikleri bu yazıya eklerim sosyal medyada paylaşmayı ve favorilerinize eklemeyi unutmayın.

Clubhouse’a Nasıl Üye Olurum?

Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android’de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co.

clubhouse simge Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co. Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co.

https://apps.apple.com/us/app/clubhouse-drop-in-audio-chat/id1503133294

Telefon numaranızı soracak bundan sonraki her şeyi doğru girin. Çok önemli. Üye olurum isimsiz takılırım demeyin. İsmi iki kez değiştirme hakkı veriliyor. Yeni telefon numarası almanız bile gerekebilir. Kısacası telefonu doğru yazın. SMS gelecek doğrulama kodunu girin. Kullanıcı adınızı seçmenizi isteyecek. Ömür boyu kullanacağınız bir isim seçer gibi seçin. Yani adınızı soyadınızı yazın. Herkes gerçek kimliği ile üye oluyor ve bu anlamlı.

Twitter hesabınız varsa bağlayabilirsiniz üye olunca profilinizde görülecek. Instagram hesabınızı da ekleyebilirsiniz aman dikkat herkes ulaşmasın aileme, dostlarıma özel fotoğrafıma diyorsanız buraya yazmayın.

clubhouse3 Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co. Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co.

Clubhouse Davetiye Nereden Bulunur?

Sisteme katıldınız ama davetiye istiyor. Eğer giriş sırasında rehbere kontak bilgilerine erişim isterseniz tanıdık birisi size otomatik veya görerek davetle sisteme alabilir. Onun için seçmek mümkün. Birisinden davet alabilmek için mutlaka iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Şu an için Android yok. Lütfen bunlar yoksa insanların davetiyelerini harcatmayın. Davetiye bugün tanesi 30 dolardan satılabilen bir şey. Kişi  size hediye ediyorsa sisteme girebilecek birisi kullansın. Ek olarak lütfen siz de para vermeyin davetiyeye.

Sizin üyeliğiniz sonrası sol üstte zarf simgesinde davetiyeleriniz belirecek. Burada üye olan arkadaşınızın kullanıcı adına davetiye yollayabilirsiniz. Önemli not hiç tanımadığınız kişilere yollamanızı önermiyorum. O kişinin profilinde kimin davet yolladığı hep görünüyor. Kişinin kötü bir karakteri varsa biyosuna her bakan sizi de anacaktır 😉

Clubhouse Profili ve BIO Nasıl Hazırlanmalı?

Clubhouse giriş yapınca sağ üstte simgeniz görünür. Onu tıklayınca vermek istediğiniz bilgiler karşınıza gelir.

cluboda3 Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co. Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co.

Clubhouse Profil fotoğrafı:

Yüzünüzün seçildiği sizi temsil eden fotoğrafınızı seçiniz. Bunun etrafında bir halka olsun renk olsun istiyorsanız
https://www.clubhouseglow.com/ sitesi ile yapabilirsiniz.

Parti şapkası, konfeti siz üye olunca 1 hafta süresince görseliniz üstünde durur. Bunu gören eski kullanıcılar yaptığınız hatalara karşı daha hoşgörülü olacaktır.

Ayrıca Canva da bu işler için ideal

Kullanıcı adınız mesela benim @suleymansonmez
İsim: Süleyman Sönmez şeklinde bu isme tıklayıp gerçek adınızı (Correct my legal name seçeneği ile düzeltirsiniz)
Burada ünlü birisiyseniz bir lakabınız varsa o da eklenebiliyor. Add my creator alias menüsü ile

View full profile: İsminiz gerçek isim olduğuna göre bu da gerçek olmalı. İlk üç satır sizin kim olduğunuzu tanımak isteyenler için önemli.
İlk 3 satırda kısa kısa ne yaptığınızı anlatabilirsiniz pek emoji kullanmayın. Alt bölümde 3 satıra tıklayınca açılan biyoda yaptıklarınızı anlatabilirsiniz.
Ayrıca ileride oda açarsanız burada tarih ve saatlerini ayrıca oda kurallarını yazabilirsiniz.

Burada şu da var. Gireceğiniz odaya göre bazı özelliklerinizi öne çıkarıp konuşmacı olmak isteyebilirsiniz. Türkçe ve İngilizce de ekleyebilirsiniz.

Web siteleriniz iletişim kanallarınız eposta vb de burada yazılabilir.

 

Clubhouse Kişiler Nasıl Follow Edilir? Nasıl Bulunur?

Girdiğiniz odada konuştuğu konuları beğendiğiniz ya da network için tanışmak istediğiniz hatta kaybetmek istemediğiniz kişilerin profil fotoğrafına tıklayıp takibe alabilirsiniz.

Follow düğmesi bu işe yarayacaktır.

find clubhouse Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co. Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co.

Peki birini nasıl bulacaksınız?
Clubhouse giriş yaptıktan sonra sol üstte büyüteç düğmesine basın ismi aratın. Örneğin suleymansonmez

 

Clubhouse Oda Nedir?

clubhouseodasi Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co. Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co.

Bir konu için açılmış istenen kişilerin katılabildiği sanal bir sohbet odası. Bir Clubhouse odasının ismi içeriğin özeti hangi saatte başlayacağı belirtilebilir.

Oda hemen o anda açılabilir. Bunun için “Start a room” düğmesine basılır.

Açıldığında 3 seçenek karşınıza gelir.
Open: Herkese açık bir oda
Social: Bu odaya sadece sizin ve diğer moderatörlerin takip ettiğiniz kişiler girebilir.
Closed: Sadece seçtiğiniz kişiler odaya girebilir. “Choose People” ile kişiler seçilir.

Bir odada şu an 5000 kişi katılımcı olabilir. Sonrası giriş yapamaz birilerinin çıkmasını bekler.
Odalar Clubhouse açılınca karşınıza gelir. Beğenmediğiniz bir odayı sağa çekip Hide iel gizleyebilirisiniz. Belli konularda oda bulabilmek için yine sol üstteki büyüteç ile aratabilirsiniz.

clubhouse9 Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co. Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co.

Clubhouse’da Odada Nasıl Konuşulur, Nasıl Dinlenir?

Clubhouse odasında ekran 3 bölümden oluşur.
Üst bölüm konuşanların olduğu kısım ( Bu alanda ismin solunda yeşil yıldız olanlar Moderatör yani odayı yöneten kişiler)
ikinci bölüm konuşanların takip ettiği kişiler (Followed by the speakers)
üçüncü bölüm ise dinleyiciler (Others in the room)

İlk kural dinlemeyi bilmek. Bunu bilmeyen genelde sevilmiyor. Kişi konuşacak herkes dinleyecek sözü kesilmeyecek. Bu toplum 100 yıldır bunu yapamıyor bu ilk olacak.

İkinci konu söz size gelince 3-4 dakikada konuşmanız toparlanmalı herkes 20 dakika konuşursa buna sohbet denmiyor. Kişiler çok konuştuklarının farkında olmasına ve hatta bunu dile getirmelerine rağmen susamıyorlar. Moderatörün sözünüzü kesmesi o kişi için de hoş değil. Az ve öz konuşmayı öğrenmeliyiz. Twitter az karakterle yazmayı öğretti. Clubhouse da öz konuşmayı öğretecek.

Clubhouse’da El Kaldırmak

Ekranın sağ altında el sembolüne basılarak yapılır. Elin rengini değiştimek için üstünde basılı tutmak yeterli. Moderatör sizi yukarı bölüme alınca mikrofonunuz açılacak, hemen kapatınız.

Konuşanın kim olduğunu anlatan etrafında yanıp sönen bej rengi halkadır.

Konuşmacı alanından dinleyici alanına geri gitmek:

Diyelim konuşmanız tamamlandı, geri inmek istiyorsunuz. Konuşmacı alanındayken kendi resminize tıklayın Move to audiance seçiniz.

clubhouseodasi2 Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co. Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co.

Clubhouse Alkış Nasıl Yapılır?

Mikrofon simgesini hızlı hızlı kapatmak alkış anlamına gelir. Yavaş açıp kapatmak ise söz alma istediğinizi anlatır.

Clubhouse Odadan Nasıl Çıkılır?

Bir odaya girince istenilen an çıkmak mümkündür. Sol altta “Leave Quietly” düğmesine basmanız yeterli.

Clubhouse Odasına Biri Nasıl Çağırılır?

Bir odaya girince sağ altta + artı düğmesine basmanız ve kişileri seçmeniz yeterli.

Clubhouse’da Yazı Link Verilebilir mi?

Hayır. Bunun için moderatör ve konuşmacılar twitter ile veya instagram DM, blog yazısı yanısıra çeşitli online not alma siteleri ile oturumun notlarını yayınlıyor.

Clubhouse’da Konuşurken Telefon Çalarsa Ne Olur?

Konuşmanız kesilir. Bu nedenle odayı siz yönetiyorsanız ya iPad kullanın ya kesilmelere karşı tedbirli olun.

 

clubhouse7 Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co. Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co.

Clubhouse Moderatörü Nelere Dikkat Etmeli?

İlk olarak asla tek başınıza oda açmayın en az bir moderatör daha olmalı. Nedeni sizin Internet kesintisi yaşamanız odanın kapanmasına yol açar. Ayrıca konuşma boyunca tuvalet ihtiyacı, öksürük, kapının çalamsı, evde iseniz birinin gelmesi gibi durumlarda arkadaşınız moderatör olarak akışı kesintisi sürdürür.

Odayı açan kişi kendisinden sonra gelen istediği kişiye moderatörlük verebilir. Profil resmi üstünde tıklaması ve moderatör seçmesi yeterli.

Konuşmacı olmak isteyenler el kaldırınca onları görecektir. Bu kişileri onaylayıp konuşmacı alanına taşıyabilir. Aynı şekilde akışta sorunlar oluştuğunda reklam, sözlü şiddet uygulayan kişiyi yeniden dinleyici alanına alabilir. Bazı odalarda kişilere süre verilir. Konuşması biten moderatörlerce konuşmacı bölümüne taşınır.

Konuşmacı alanına gelen kişinin mikrofonu otomatik olarak açılır. Bunu yukarı kısma giden kişinin kapatması gereklidir. Eğer kapatmadıysa ve söz hakkı onda değilse moderatör kapatabilir.

Odayı kapatmadan asla çıkmayın. Oda isminin yanında üç noktada End Room seçeneği göreceksiniz. Odada diğerlerini tek başına bırakmak iyi fikri değil.

Ciddi yasal olmayan söylemlere izin vermeyin odayı açan sizsiniz, gerekirse dinleyici bölümüne alın. Kavgayı körüklemeyin, kimseyi incitmeyin, nazik olun. Ünlü birini görünce sırada bekleyenlere değersiz kişiler gibi muamele edip hemen sözü ünlüye vermeyin.

+ Artı tuşu ile tanıdığınız kişileri odaya davet edebilirsiniz. Müsait durumdaysalar gelirler. Sonra konuşma alanına gelmek isteyip istemediklerini sorarsınız ve el kaldırırlarsa ona verirsiniz.

Clubhouse Odasında Sayfayı Aşağı Çek Nedir?

Sayfadaki bir kişinin resmi yeniden yüklenmişse veya odaya katılanlar çıkanlar olmuşsa konuşma sırasını doğru görebilmek için sık sık sayfa aşağı çekilmelidir. Özellikle konuşmacı ve moderatörler bunu refleks edinmelidir. (İngilizce PTR – pull to refresh)

clubhouse6 Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co. Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co.

Clubhouse Odasında Reset Atmak Nedir?

Oda açıldıktan yarom saat kırk beş dakika sonra da katılanlar olacaktır. İyi bir moderatör 15 dakikada bir reset atar konuyu ve o ana deki konuşulmuş konuları hızla özetler

Clubhouse Oda Planlamak

events Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co. Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co.

Arabirimde üstte takvim simgesine basınca gün içinde takip ettiğiniz kişilerin açacağı odaların duyurularını görebilirsiniz. Sağ üstte oda açma düğmesine basarak gelen ekranda odanızın adını, tarih ve saatini, bir başka moderatör de olacaksa adını ve kısaca konunun ne olduğunu yazabilirsiniz. Bu takvim ekranında Upcoming for you düğmesine basarak dilerseniz My Events seçeneği ile moderatör olduğunuz odaları filtreleyebilirsiniz.

Clubhouse’da O an Herkes Nerede?

Arkadaşlarınızın o an hangi odada olduğunu görmek için sağ alttaki yeşil düğmeli simgeye tıklayınız. Böylece gelen listede ismin altında oda ismi görününce +Room ile o odaya katılabilirsiniz.

clubhouseoda4 Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co. Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co.

Clubhouse Notification

notification clubhouse Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co. Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co.

Hangi olaylar için bildirim almak istiyorsunuz, bunu seçersiniz.

Clubhouse Ses Kaydına İzin Veriyor mu?

Sisteme giriş yaptığınız cihazla kayıt yapmanıza izin vermiyor. Uyarıyor ve sistem bunu istemiyor. Yasal sürelerde ses kayıtları saklanıyor. Sizin de tüm konuşmacılardan izin almadan başka bir mecrada yayınlamanız suç teşkil edebilir.

Clubhouse’da Çocuklar

Teknik olarak birçok sosyal medyanın yaş sınırı var. Onların güvenliği için aile yazılı onayı alınmadan temasa geçilmemesi gerekir. Yani konuşmacı alanına taşımayınız.

Clubhouse Neden Bu Denli Etkili ve Çekici?

İlk kez ses ile sosyalleşme için bu denli iyi kurgulanmış bir yapı var. İnsanlar sosyallaşebiliyor. Gündüz çalışırken konuşmacı olmadan sadece radyo gibi dinleyebiliyor. Normal şartlarda ücretle, biletle katılabildikleri insanların düşüncelerini duyabiliyor hatta onlarla konuşabiliyor. Cep telefonuna sürekli bakmak gerekmiyor. Instagram görsellik üzerine giderken bu platformda üstünüzde gündelik bir kıyafet ve ev konforunda konuşmak makyaj şu bu düşünmeden iletişim kurmak mümkün oluyor.

İyi yetişmiş insanlara, yurtdışında yaşayan akademisyen ve iş insanlarına çok hızlı ulaşılıyor.

Topluluk içinde Rehabilite Olmak

Odalarda konu arasında insanların sorunları arada çıkıyorsa herkesin önerileri, çözüm gayretleri cesaret verişleri ve alkış sistemi müthiş.
Evet alkış sistemini anlatayım. Mikrofon simgenizi açıp kapatıp durdukça konuşanı alkışlamış oluyorsunuz.
Mesela herkesin takıntılarını anlattığı oda son derece eğlenceli ve öğreticiydi.

Clubhouse Network Gücü

Normalde randevu alamayacağınız, yoğun gündeminde ulaşıp bir kelime edemeyeceğiniz herkes ses mesafesinde.
Bunu gören ajanslar yaptıkları proje ve çalışmaları ustaca başlıklarla sunuyor.
Hukuk, teknoloji, yurtdışı iş imkanları, kodlama vb gündeme geliyor.
Kişiler bir araya geliyor kısacası.
Eğlenceli de. Bir odada estetik doktordan herkes indirim talep etti.

 

clubhouse2 Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co. Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co.

Clubhouse Haber ve Magazine Yeni Kaynak

Ünlüler de yalnızlıktan sıkılıyor. Ama yüzyüze iletişim gibi sosyal medya da çok tehdit içeriyor. Genelde sosyal medyada kimseyle karşılıklı etkileşim olmuyor. Instagram’da bir takipçiye cevap vermeleri bile haber oluyor. Bu yalıtılmışlık ikinci kez Clubhouse ile aşıldı. İlk Friendfeed adlı sosyal medyaydı. Sertap Erener’e ilk hoşgeldin diyenlerdendim. Kimse inanmayınca fotoğraf yollamıştı. Şimdi ünlüler platforma geliyor.

Clubhouse’da Kulüp Açmak

Düzenli şekilde oda açıyorsanız, bunu sabit bir odaya yani klüp başlığına taşımak isteyebilirsiniz.  Bunun için profil resminize basın. BIO yazdığınız alanda en alta inin ve + ile Kulüp tanımlayın.

Kulüpte Adminler oda açabilir konuşma başlatabilir bir başka kullanıcıyı admin yapabilir veya adminlikten alabilir. Member olanlar da özel davet ile katılır ve kulüp başlığında oda açabilir. Member olarak davet edilen kişiler tanıdığınız kişiler olmalı.

Followers ise kulübünüzü seven takip eden kişilerdir.

Benim kulüplerimden en sevdiğim Bilim Kurgu Kulübü ve müthiş bir takipçi sevgisi var. Nitelik ve nicelik olarak nadide işler çıkıyor. İçinde bulunduğum grup Geleceğe Çağrı Oaası her pazar 16.00’da Clubhouse’da bizi bulun kulübü takibe alın.

Clubhouse Diksiyonunuzu İlerletecek

Görünüşünüz küçük bir fotoğraf olunca geriye sesiniz kalıyor. Diksiyon çalışmış, kitap okumuş, daha önce sohbet etmiş kişiler bir sıfır önde başlıyor. Ben henüz diksiyon sesimi kullanmadım. 5 ses çıkarabiliyorum. Olağan sesimin etkisini denedim. Diksiyon sesime geçeceğim. Radyocular bir odada bunu denedi haklılar.
(Youtube kanalımda kullandığım ses.)

clubhouse4 Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co. Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co.

Clubhouse Gelir Modeli

Platforma diğer sosyal medyalarda görülen konuşmacıya destek için kredi kartı ile tek tuşla para yollama gibi özellikler yakında gelecektir. Abonelik gibi çeşitli gelir kaynakları yanı sıra şu an yapıldığını gördüğümüz firmaların oda açanlara verdikleri sponsorluk ücretleriyle finanse ediliyor.

Güzel ve bakımlı olmadan kapalı kamerayla sosyalleşme hakkı

Bunu açıklamaya bile gerek yok. Instagram çağı kadar insanların dış görünüşe tutkuya yönlendirildiği hastalıklı bir çağ olmadı. İlk kez beyinlerin içi önemli oldu.
Aklı güzel olan, hoş sohbetler kazanacak

Bu yazıdan “sadece küçük bir bölümü” kendi sitenizde, Facebook, Linkedin, Twitter vb ile paylaşabilirsiniz. Paylaşan ve haberlerinde kullanan herkesin ismime ve bu web sayfasına link vermesini rica ediyorum. Emeğe saygı anlamında güzel bir jestiniz olur.
Web adresi : https://www.gunesintamicinde.com/clubhouse-davetiyesi-nereden-bulunur-clubhouse-nasil-calisir-sorularinizin-cevaplari/

Süleyman Sönmez

Clubhouse: suleymansonmez

Youtube: suleymansonmez1

clubhouse8 Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co. Şu an iPhone veya iPad sahibi olmanız gerekiyor. Uygulama mağazasına girin Clubhouse aratıp yükleyin. Linki ekliyorum. Android'de bu yazı yazıldığında henüz uygulaması yoktu. İsim benzerliği olabilir aşağıdaki görüntüdeki ismi bulmuş olmalısınız. Geliştirici Alpha Exploration Co.

 

Görsellerin kaynağı: www.freepik.com

 

STARBUL

İstanbul'un geleceğinde müthiş bir polisiye, bilim kurgu maceraya katılmaya hazır mısınız?


Starbul'u satın almak için tıklayın


Beyinlere implant çip yerleştirildiğinde yaşam nasıl olacak? İnsanlara kendi iç sesleri kadar yakın olan “Fısıltı” adlı yapay zekâ neler yapabilmemizi sağlayacak?
Yaşanan her şeyin deneyim olarak yüklendiği yeni sosyal medya “Humanetey”, nasıl bağlar kurmamızı sağlayacak?

Zeynep, yüzyılın sonundaki dünyada, bugünkünden çok farklı bir İstanbul’da yaşayan genç bir annedir. Beklenmedik bir kazayla hayatı paramparça olur. Suçluları aramak için çıktığı yolda, karşılaştığı sıra dışı insanları ve olayları çözdükçe büyük bir bulmacanın içinde olduğunu fark eder.

* İstanbul’un son taksi şoförü
* Dünyayı Yöneten Yapay Zeka
* “İstanbul Yüz Bin Drone Savaşı” kahramanı Yüzbaşı
* Ölümün ötesini gören ressam
* Mesih’i arayan hacker
* Sosyal medya fenomeni ünlü bir dalgıç
* Robotların camisinden bir imam
* Yükseltilmiş İnsanlar
* Son İnsan Başkan
* Geleceği şekillendiren bilim insanı ve
* Binbir yüzlü katil...

İstanbul’un dev gökdelenlerinde, su ve yer altı kentlerinde, Serbest Bölge’de yol alın. Tümünün yaşamlarını bağlayan yüzyıllık olay örgüsünde, nefes kesen, dozu adım adım yükselen STARBUL macerasına katılın.

Starbul Kitabın Resmi Sitesi:
www.starbul.com

Süleyman Sönmez


Detaylı bilgi:
https://www.gunesintamicinde.com/starbul-yildiz-zeka-romanim-basildi/

YORUMUNUZ NEDİR?

Yorumunuzu yazınız
İsminizi Yazınız