Eğlence

Yenilebilir Satranç Takımı :)

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

chesschocalate Not: Dikkat, rakip oyuncu piyonunu son karenize ulaştırırsa (çok nadir bir durum, eğer dikkatli bir oyuncuysanız zor) biliyorsunuz piyonu vezir dahil başka bir rütbeli ile değiştirebilir. Not: Dikkat, rakip oyuncu piyonunu son karenize ulaştırırsa (çok nadir bir durum, eğer dikkatli bir oyuncuysanız zor) biliyorsunuz piyonu vezir dahil başka bir rütbeli ile değiştirebilir.

Bilmem imal eden oldu mu, kesin olmuştur!

Satranç takımını kurabiye, pasta gibi ama kolay erimeyecek, ele de yapışmayacak yiyeceklerden üretseler, biz de rakibin taşını yedikçe, deyim anlamında değil, ağzımıza atarak bir güzel çiğneyerek(!) zaferimize zafer katsak. Tüyleri diken diken bir satranç oynasak 🙂 Nasıl olur?

Not: Dikkat, rakip oyuncu piyonunu son karenize ulaştırırsa (çok nadir bir durum, eğer dikkatli bir oyuncuysanız zor) biliyorsunuz piyonu vezir dahil başka bir rütbeli ile değiştirebilir.

Öyleyse atlardan, fillerden ve kalelerden birini yiyip birini numune bırakmak en güzeli…

eşim demiş ki : Evet, defalarca rakibiniz tarafından ellenmiş bir kurabiye yemek istemiyorsanız jelatinli olmalı :)))) 

Sevdiklerinize özel fotoğraflı çikolatalar hediye etmek istiyorsanız o da var.
Hayal Panosu

kisiyeozelcikolata.jpg

Not: İnanamıyorum. Yazıya sonradan ek yapıyorum. Hakikaten yapmışlar!!!

http://www.candywarehouse.com/chess.html
http://www.megachess.com/pmac.htm

YOUTUBE KANALIM

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

PODCAST KANALIM

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

INSTAGRAM:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

FACEBOOK:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

TWITTER:

https://twitter.com/ssonmez

Telefon ve bilgisayarınıza bildirim almak için

Sayfanın yanında kırmızı bir çan simgesi var. Ona tıkladığınızda artık yeni yazılar için cep telefonunuzda bir bildirim çıkacak. İstediğiniz an iptal edebilirsiniz.

YAZDIĞIM E-KİTAPLAR

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

PATREON İLE SİTEMİZE MADDİ DESTEK OLUN

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bunlar iyice manyaklaştı! Çikolatadan satranç takımı yapmışlar. Tahtadaki kareler bile çikolatadan. Haydi onu da geçtik, bir kez oynayıp, yiyeceğimiz bir ürüne birisi 190 dolar, diğeri de 160 dolar istemiş!!!

  2. Bir de Rus stili var böyle… Satranç tahtasına minik kadehçikler yerleştiriyorsunuz ve her bir kadehin üzerinde hangi taş yerine kullanıldığını gösteren resimler var. Kadehlere içki ya da içecek bir şeyler koyuyorsunuz. Taşları yedikçe kadehin içindekini içiyorsunuz:) . Çocuklar için kadehlerin içine bonibon, leblebi, fındık, draje çikolata vs. de koyulabilir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı