Webden Avladım 10 Site – 1
YAZAR HAKKINDA

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Üstüne başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. www.suleymansonmez.com ve www.gunesintamicinde.com web sitelerimdir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir • http://gulsenden.blogspot.com/ Gülsen

  Kesinlikle çok beğendim devamını bekliyorum :)

 • Yaşar Seferoğlu

  merhaba, düşünceniz güzel ancak web’de avlanmak istemeyen avlar da var, bu konuda bir çözüm öneriniz var mı? Ted platformu’nun eşdeğer bir örneği şimdilik yok, böyle yaratıcı grup ve kişilerin, yazı ve görsellerini bir web adresinde Türkçe içerikle sunma’nın çok yararlı olacağını söylemek komik olur herhalde, özellikle cüzdan sağlığı yerinde olan özel ticari kurumve kuruluşlar, az parayla çok şey yapabilirler, bu hizmetleri, kendilerine övgü ve para olarak çok kısa zaman diliminde döner diyorum… kolay gelsin..,

 • http://www.suleymansonmez.com Süleyman Sönmez

  Gülsen, umarım gelir böyle sonradan arayınca bulmak benim için de kolaylık olacak :)

  Yaşar, bulunmak istemeyen site sahipleri tanıdım. Google aramalarında çıkmamak için uğraştıklarını ya da sadece üyelerine yayın yaptıklarını da. Ya da telif nedeniyle izin vermediklerini de. Onları rahatsız etmeyi düşünmüyorum.

  TED videolarının hepsini koymak gibi bir niyetim yok. Zaten TED ile tanışanların çoğu TED bağımlısı oluyor. :) Kendileri düzenli şekilde 1000’den fazla videoyu izlemeye başlıyor. Yaptığım; TED konferanslarına yeni olanlara, bir rota göstermek; platformu tanıdığı halde uzun süredir sitelerine gitmemiş olanlara TED’in bu yıl ki yeni videolarını hatırlatmak.

  Bu büyük işi Türkçe içerikte de duyurmaya çalışıyoruz. Çünkü herkes İngilizce bilemiyor. Bu konuda okurlarıma bir kolaylık bulmak zorundayım.

  Türkiye’de de temenniniz yapılmadı değil. Mesela http://www.tedxreset.com/ güzel bir örnek kabul edilebilir.

  Elbette sayı artmalı. Ülkemizin yetişmiş ve bilgi becerisini sadelikle aktarabilecek çok uzmanı var. Düşünün TED Türkiye videolarında neden başarılı ameliyatlar gerçekleştirmiş doktorlarımızı, fizikçilerimizi, iş adamlarımızı hatta dizi oyuncularımızı görmeyelim ki?

  Tecrübeleri dinlemek, en ucuz öğrenme yöntemi, hele bu teknoloji ile.

 • kadir

  çok güzel özellikle gözlük videosu çok ilgimi çekti

 • http://takipdelisi.wordpress.com Mehmet Yıldırım

  Merhabalar Süleyman Bey.
  Çok iyi bir çalışma olmuş çok beğendim bu TED’i daha önce keşfedememiş olmanın hüznünü yaşıyorum, çok iyi bir siteymiş.
  Ayrıca unutmadan Hasselblad’da ilk resim açılmıyor bi bakarsanız iyi olur.