Günlük Yaşam

Su içmeyi hatırlamak

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Su içmeyi hatırlamak

Bedeninizin %70’ini hafife almayın. Çay, kahve, kola gibi türev içecekler suyun yerini alamıyor. Su hücrelerin yapıtaşı. Suyun niteliği deyince, yüzey gerilimi, mineral dengesi, sertliği, akışkanlığı gibi bir çok faktör sağlık üzerinde etkili. Antiaging için en anlamlı çözümlerden biri. Ancak garip su diyeti mektupları geliyor posta kutumuza, çok dikkat etmek lazım. Bir anda çok miktarda su içmek zararlıdır. Hele hele sabah kalkıp bu şekilde birden bire çok su içmek beden manyetik alanını bozduğu gibi hücre sistemlerini ve mineral birikimlerini etkiler.

Mesela böbreklerinde büyük bir taş olanlar için de aniden çok su içmek sakıncalıdır. Çok su içmek bu taş kütlesini hareket ettirip idrar yoluna yönlendirir ve zarar verici olabilir. Su sadece yudum yudum ve düzenli içilmelidir.

Elbette sağlıkla ilgili herşeyde olduğu gibi gerçekten tüm bünyeler eşsizdir. Doktorunuza danışmanız kendi bünyenizi tanımanız kulaktan dolma bilgilerden yeğdir. Sağlıkla kalın.

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı