z_ARŞİV YAZILAR

Skype, Sesli ve Video Görüntülü Internet Telefonu

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Biliyorsunuz telefon biçim değiştiriyor. Artık bildiğimiz iletişim hatları farklı kullanıyor. ( Meseleyi bilenler bir sonraki paragrafa atlayabilirler 🙂 Buna farklılaştırılmış eğitim diyoruz… )Internetten sesli görüşme yapılması yeni bir olay değil. Şimdilerde çoğu kişi bunu yapıyor. Ama çok pratik değil her zaman. Karşınızdakinin ve sizin bilgisayar başına geçmesi, bir mikrofon, bir kulaklık ile konuşması gerekiyor. İletişim Internet üzerinden yapıldığından, normal telefon hattı kullanılmadığından çok ucuza geliyor. Hele hele sabit bir Internet bağlantınız varsa ve yurtdışı ile konuşuyorsanız bedava bile denebilir.

skype.jpg

Ama kullanıcılar eski alışkanlıkları bırakmak istemedikleri için Skype özel telefon setleri çıktı. Bilgisayarın USB bağlantı noktasına takılan bu telefonlar kullanımı kolaylaştırıyor. http://www.skype.com/store/accessories/ 
 
Ayrıca akıllıca bir daha iş yaptılar. Artık bilgisayarı olmayanları da arayabiliyorsunuz. Normal bir telefon hattını siz PC’den arıyabiliyorsunuz. Bunun için önce kontur yükler gibi ödeme yapıyorsunuz. http://www.skype.com/intl/tr/products/
 
Videolu görüntü aktarımı için / görüntülü telefon için Skype yenilendi. Elbette denemeniz güzel olur. Bunun için bir web kamerası ile mikrofon yeterli.
 
Skype’nin diğer programlardan farkı daha kesintisiz iletişim sağlaması. Aynı zamanda chat yapabiliyorsunuz.

Skype sitesi artık Türkçe seçeneği sunuyor.
 
SKYPE ANA SİTE
http://www.skype.com/intl/tr/
 
SKYPE BİLGİSAYARINIZA YÜKLEYİN
http://www.skype.com/intl/tr/download/skype/windows/
 
 
* Ek Bilgi Hürriyet http://www.hurriyet.com.tr/teknonet/3555657.asp
 
 
‘Skype telefonu’ Türkiye’de

Hürriyet İnternet

Ürettiği İnternet ve ağ bağlantı ürünleriyle dünyanın önde gelen bilişim firmalarından birisi olan USRobotics, ücretsiz Skype yazılımı aracılığıyla İnternet üzerinden ücretsiz sesli iletişim yapmayı kolaylaştıracak yeni ürünü USB İnternet Telefonu’nu (USR9600) satışa sunduğunu duyurdu. USR9600, USRobotics’in bu alanda ürettiği ilk ürün olma özelliğine sahip.

Kullanıcıların sesli olarak iletişim kurabildikleri bir “anında mesajlaşma” programı olan Skype programına sorunsuz şekilde entegre edilebilen cihaz, temel olarak küçük bir cep telefonu görünümünde. Kullanıcılar, bu cihazı kullanarak, sahip oldukları geniş bant İnternet bağlantısı üzerinden bir başka kullanıcıyı arayabiliyor.

Cihaz, bilgisayar üzerindeki USB 1.1 veya 2.0 portuna bağlanarak kullanılıyor. Cihazın LCD ekranı, yapılan görüşme ile ilgili her türlü bilginin görüntülenmesini sağlıyor. Caller ID, yani arayan numaranın görüntülenmesi özelliğini de destekleyen USR9600, Skype dışında sesli iletişim hizmeti veren diğer anında mesajlaşma programlarıyla da kullanılabiliyor.

USR9600, yankı önleme, arka plan gürültüsünü azaltma gibi özellikleriyle VoIP telefon görüşmelerinin maksimum kaliteyle yapılmasını sağlıyor. İstendiği takdirde Skype’dan satın alınan kontörlerle USR9600’ü kullanarak sabit ve mobil telefonları çok ucuza aramak da mümkün. Farklı zil seslerine sahip olan ve sadece 300 gram ağırlığındaki cihaz, ek bir güç adaptörüne ihtiyaç duymadan USB port üzerinden çalışabiliyor.

USR9600, Türkiye’de 39 dolar + KDV fiyatından satışa sunuldu.

 

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı