z_ARŞİV YAZILAR

Sitelerinize Araçlar

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

DATE / TIME PICKER / TARIH SAAT ALICI
Tarih alanlarına giriş yapmak için basit bir araç arıyordum. Bir çok örnek aradıktan sonra http://www.dynarch.com/projects/calendar/ adresinde cidden akranları 50 dolarlardan başlayan harika ve ücretsiz bir javascript örnek buldum. Bir Date time picker. Tarih saat alıcısı. Aldım dökümanları yükledim ve sayfama ekledim. Bir baktım. Türkçe dil desteğinde hata var. İngilizceyi alıp yeniden çevirdim ve çeviren arkadaşın yanlışlıkla sildiği veya yenilenen programa eklemeyi unuttuğu bazı değişkenleri buldum. Böylece Türkçe dil dosyasını örnekle beraber siteye yolladım. (Şu anda cevap bekliyorum)

Sonra programcıyı merak ettim. Böyle güzel bir aracı kim yapmıştı? Sitesini buldum ve benden çok genç bir arkadaş olduğunu gördüm Romanya’dan Mihai Bozon http://www.bazon.net/mishoo/aboutme.epl . Portfolyosuna bakmanın yararlı olacağı elbette hemen aklıma geldi.

WEB İÇİN WYSIWYG EDITORLER
(what you see is what you get- Ne görürsen onu alırsın. Kısacası Görsel)

http://www.bazon.net/mishoo/portfolio.epl sayfasında HTMLArea’yı görünce “Hah!” dedim “Şimdi tamam”. Yıllardır kullandığım bir tooldur. HTMLArea web üzerinde Word’deymiş gibi giriş yapmanızı, tablo, resim, web sayfası linki vs. eklemenizi sağlayan bir araçtır.

HTMLAREA‘ya bakmak için http://www.htmlarea.com/
Böylece gördük ki artık HTMLArea pek ortada yok ve ticari araçlara dönüşmüş.

Yine ücretsiz ve harika bir çözüm olan FCKEditor‘ü öğrendim.
http://www.fckeditor.net/demo/default.html

Ayrıca TNYMCE
http://tinymce.moxiecode.com/example_full.php?example=true

R.A.D web Editor (.Net sistemi ile programlanmış)
http://www.telerik.com/r.a.d.controls/Editor/Common/Config.aspx?Example=Editor/Examples/Default

(forum.zoque.net’te tartışılıyordu. Gerçekten ülkemizin en eski ve köklü forumlardan biridir. Üslubuyla ve içeriği ile çok asildir :)) http://forum.zoque.net/showthread.php?t=20816

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler
STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl. STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl.

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı