Bilim ve TeknolojiMistik

Sinerji

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

1 + 1 > 2

Kısaca sinerji bu. Evrensel bir yasa var, hayatta parça ve dalga hareketi aynı anda cereyan eder. Yani her nesne aslında bir parçacık olmasına ayrı bir varlığa sahip olmasına karşın, dahil olduğu belli bir dalga üzerinde hareket eder. Denizdeki dalgalar gibi.

Dolayısı ile iki ayrı güç birleştiğinde daha önce yapamadıkları bir şeyi başarırlar. Mesela biri 40 kg. diğeri 50 kg. kaldırabilen iki insan. Toplamda garip bir şekilde 100 kg. kaldırabilirler.

Üretim ve toplum konularında bu fazladan oluşan enerjinin nereden kaynaklandığı hep sorulmuştur. Pek çok teori vardır bununla ilgili. Ancak en önemli unsur şu. Birlikten kuvvet doğar. Karşılıklı konulan iki ayna bir görüntüyü sonsuzluğa dönüştürebilir. Topluma hizmet düşünüldüğünden kolaydır. Çünkü elinizi uzattığınız kişiye elinizi uzattığınızda daha önce kendinizde görmediğiniz bir gücün kollarınıza aktığını göreceksiniz. Evrenin yolu böyledir.

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı