Şikayet Var | Tüketicinin Sesi
YAZAR HAKKINDA

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Üstüne başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. www.suleymansonmez.com ve www.gunesintamicinde.com web sitelerimdir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir • Özcan Asilkan

  Merhaba, yakın zamana kadar ben de sikayetvar.com sitesinin hayranıydım ve tanıdığım herkese tavsiye ediyordum. Bildirdiğim birkaç şikayette ilgili firmalar çok duyarlı davranıp sorunu hemen çözmüşlerdi. Fakat son zamanlarda yaşadığım bir sorun üzerine bu site hakkındaki olumlu düşüncelerime gölge düştü. Bir banka ile üst üste birkaç sorun yaşadım ve bunları siteye bildirdim. Banka çok klasik olarak “müşteri ile irtibata geçilmiştir, sorun giderilmeye çalışılmaktadır” gibisinden bir cümle ile cevap yazmış, artık bu sorun sitede “çözümlendi” görünüyordu. Halbuki banka sorunu çözmediği gibi beni aramamıştı bile. Durumu defalarca sikayetvar.com’ a bildirmeme, hatta aynı konuyu yeniden şikayet olarak girmeye çalışmama rağmen bir çözüme ulaşamadım (şikayetlerim de yayınlanmadı). Ben bankayı şikayet edeyim derken, bankanın haksız olarak, “hemen sorunu çözen, müşteri dostu” firmalar arasında görünmesine vesile olmuştum ve bunu değiştiremiyordum. Siteye bildirdiğim, “şikatetçiden onay almadan sorunu çözümlendi göstermeyin” şeklindeki yapıcı eleştirilerim cevapsız kaldı. Ben de haliyle başka siteler araştırmaya başladım. Umarım sikatevar.com sitesi de hatasını anlayarak eski “tüketici-dostu” günlerine geri döner.

 • Kadir

  sikayetvar.com ilk kurulduğunda çok başarılı ve samimiydi.Ancak şimdi yaptığı şey, firmalarla anlaşmak ve müşteriyi susturmak..
  Ben ,ŞİKAYETVAR.COM ADLI siteye firmalarla olan problemlerimi ve şikayetlerimi yazdım ,çok kere , şikayette bulundum ancak şikayetvar.com adlı site şikayetimi örtbas etti ,gizledi,sakladı yada tam yansıtmadı..
  Yazılacak daha çok şey var ama ŞİKAYETVAR.COM a güvendiğim için zaman kaybettim ve gereksiz yere moralim bozuldu.
  SİKAYETVAR.COM adlı siteyi kınıyorum.

 • yusuf

  Ben de şikayetçiyim şikayet vardan. Bir türlü şikayetimi yayınlayamıyorum üye olmama rağmen üyeliği kabul etmeyip giriş yapmıyor…

 • saffet

  Siteye giriş yaptım ama sistem şikayetimi almıyor.

 • sivil

  Merhaba şikayet var com a daha önce çok uğrar haksızlıkları paylaşırdım ve neticeye giden yola erken ulaşmama vesile olduğu kanaatı bende uyandırmıştı ama en son markum net ile ilgili iki şikayetimide yayınlamadığı gibi sitemizde böyle bir şikayet kaydınada rastlanmadı diye mesaj yolladılar dalga geçer gbii kanun yokmu bu ülkede en büyük kanunsuzluk haksızlıklarla mücadele edcem diyipte en büyük haksızlığı yapandır markum net ten iki şikayetçiysem artık şikayet var com dan bin şikayetçiyim bu halk bunları hak edecek ne yaptıda böyle zulme haksızlıklara uğramalarına devletin yetkili organları sessiz kalıyor devlet yokmu kanun yokmu herkes vatandaşı eziyor çiğniyor haksızlıklar yapıyor tek sahibide allah

 • Şahin Dağlı

  Tüketicinin şikayetine Citroen’in cevap vermesi (gerçeklere uymayan) sorun çözmüyor…
  Firmada bunu şikayet çözüyorum diye kullanıyor.

 • KAGIR

  Şikayet var yada şikayetim var sitesine güvenerek sakın mal hizmet almayın şu an tamamen üye firmalarına yapılan şikayetleri örtpas etmekte çözülmeyen şikayetleri çözülmüş gibi göstermektedir.Eski güzel günlerine dönme umudu yok gibi.

 • Salih Emre

  Merhabalar;

  Ben üstte yazı yazan arkadaşlar ile aynı düşüncelere sahip değilim. Bazı şikayetlerimde biraz geç yayınlansa da er geç sonuca varabiliyorum

  Sesimi duyurdukları için teşekkürlerimi sunuyorum….

 • Nazlı canbahar

  Şikayetvar’ın “firmalarla anlaşmak ve müşteriyi susturmak” gibi bir amaca hizmet ettiğini düşünmüyorum.

  460214 No’lu şikayetimde istediğim ve hiç düşünemeyeceğim bir sonuca şikayetvar’ın sayesinde ulaşabildim.

 • Rümeysa-ercan

  şikayet var coma şikayette bulundum ama hala cevap alamadım birde kısa sürede sonuç alınıyor diyolar

 • Emin

  Şikayer var ama şikayet com sitesine zira şikayetim bir türlü yayınlanmadı ???
  Bir geri dönen olsa bari ??? Hepsi yalanmış

 • Ali faradam

  merhaba arkadaşlar,

  Şikayetvar sitesi artık amacını değiştirdi.Firma yanlısı bir site oldu bence.Ancak geçen gün tesadüfen şikayet için yeni bir site buldum.Tarafsız ve sadece tüketici değil tüm şikayetleri yayınlıyor.Yayın için onay beklemiyorsunuz.Adı Şikayet Forum.

  Web adresi: http://www.sikayetforum.com

  Görüşmek üzere

 • ahmet çakır

  daha önceleri şikayetlerimi şikayetvar da dile getirmiş ve güzel sonuçlar almıştım. şikayetvar sitesi artık şirketleri aklama yeri oldu. şikayet ne olursa olsun firma konuyla ilgili müşterimizle görüşülmüştür iletişime geçilmiştir şeklinde bir cevabı kopyala yapıştır yolluyor ve site gülen yüzü yerleştiriyor. sonra defalarca mail atıyor kardeşim arayan soran olmadı sorun çözülmedi diye tınmıyorlar. bence artık işlevini yitirdi yaptığı ismi nakite çevirmeye başladı.

 • Yarenmi

  Şikayetvar.com üyesiyim ve şikayetime çözüm bulamasamda benim gibi hizmet ,mal v.s alım öncesi araştırma yapan kişilere yardımcı olabilmek adına şikayetimi yazıyordum. Çözülen bir şikayetim de oldu .Fakat en son ülkemizin büyük bankalarından biri ile ilgili çok önemli bir şikayette bulundum ve o hafta içinde o şikayetle ilgili bir dolu üyeden yazı yayınlandı .Fakat çözülmeyen sorunumu ( ki bu şikayetleri yazan tüm üyelerinde aynı şekilde ) çözüldü izlenimi verilmiş olması siteye olan güvenimi sarstı…Ben artık biliyorum ki Gülen yüz ifadesi bir aldatmacadır .Bu nedenle şikayetvar.com’u kınıyorum !