KadınMistik

Sevmekten Korkmayın

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Sevmek olmasaydı BİRLİK’ten geriye ne kalırdı? Benlikler aynasında soluk sesler belirip kaybolurdu birer birer.

sevmektenkorkmayin
Görsel: Jeff Bauche._.·´¯) | Creative Commons Lisansı ile kullanılmıştır.

Ne zaman bir insana kızsam, derin derin, sevmemi önleyen ruh haline bakarım. Bazen öfke olur, bazen korku ama rengi kırmızıdır, sıcaktır, yakıcıdır, içimi kavuran bir huzursuzluktur.

Ben ne zaman sevmesem, alev alev yanarım. Izdırap önce beni sarar… Sonra bana ızdırabı çektirene sunarım bu alevi… Alev ona değdiğinde, aynı ızdırap onun gözlerinde tutuşur.

Ne zaman sevsem bir insanı, bir sıcaklık yayılır tenime. Kalbimin çevresinden yumuşak şefkatli bir ılık akış, her teline dokunur tenimin bedenimin. Uzanmak, korumak, destek olmak sevindirmek, genişlemek, o sevdiğimle aynı duygularda izdeş, sesdeş, kalpdeş olmak gelir içimden.

Ne zaman birisini sevsem, aniden hafiflerim. Kenarlarımı çeviren o “ben” dediğim sınır, dışarı doğru açılır. Kimileri “aura” der o can alanına, ben isimlerinde değilim. Beni sevenlerin ışığını hissettiğim haliyle bilirim sevgiyi. Gözlerinde bana yönelen, akan o duyguyla bilirim. Ait olduğumu hissederim.

Bir aynalı oda gibidir hayat, seni sevende sevilen yüzünü görürsün, senden hoşlanmayanda da onun gördüğü yüzü görürsün. Bir ayna gibi yansır onun ifadelerinde seni gördüğü o düşünce. O zaman onun aklındaki çarpılmış çurpulmuş imajını da görürsün. Bir gollum, bir Quasimodo, bir kambur, bir hilkat garibesine bakar gibi bakar tenine.

İnsan teni sevgiyle beslenir, biliyor musun sevgili okurum? Kendisine dokunulmayan sevilmeyen tenler, hem kendisini, hem sahibini öldürür. Akrep ateşle çevrildiğinde nasıl sokarsa iğnesiyle kendisini, ten de başka sevgi tenini ister.

İster kardeşçe, ister annece, ister babaca, ister evlatça, ister arkadaşça, ister bir sevgili olarak.

Sen sevdiğinde ellerin şifayla dolar. Elin bir ruhu tutabilir mi? Eğer elinde sevgi varsa inan tutabilir.

Değil mi ki, insan sevgiden yaratıldı. Alak. Değil mi ki, insan aşkın çocuğudur. Değil mi ki, insan sevgidir. Sevilen değişse de, seven değişse de içinden akan sevgidir.

Değil mi ki, gün gelir sevgi tüm aleme döner de, insan evrene aşık olur. Her bir parçasında kırık bir aynanın, en ala sevgiliyi bulur.

lovers
Görsel: deep shot | Creative Commons Lisansı ile kullanılmıştır.

Bir kitapta yazdığı gibi. “Biz sizin gibi kötüye ateş etmeyiz” diyordu uzaylı. “Biz onlara sevgi duygumuzu göndeririz. O kişi bize yaklaşmaya devam ederse bizim sevgimizden başka bir varlığı kalmaz. Bizden nefret etmek istiyorsa uzaklaşmalıdır kaçmalıdır bizden. Çünkü o ne olursa olsun bizden gelen tek şey sevgidir.”

Bu nedenle nefret kaçmayı, sevgi yaklaşmayı getirir.

İşte, böyle insanlar geldi geçti dünyadan. Kusurları görmediklerinden değil, saf olduklarından değil, hayal aleminde yaşadıklarından değil. İçlerinden akıp geçen o yüce sevgi nehrinde yıkandıklarından her varlığı alemin her canını müthiş bir gözle gördüler.

İşte o gözlerle görülen her kişi kendisini en güzel haliyle gördü ve hayran oldu kendisine ve hayran oldu asıl içliğine. O aynanın etrafında pervana oldu can oldu aşık oldu.

Sevmekten korkmayın insanlar sevmek aynaların en güzelidir. Bir ışık tanesi gibi kün gibi tek bir soluk gibi birleşmek BİZ olmak gibi.

Tüm şu görkemli göklerin ve yerin harcını birarada tutandır sevgi.

galaxykucuk
Görsel: TopTechWriter.US | Creative Commons Lisansı ile kullanılmıştır.

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler
STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl. STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl.

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

2 Yorum

  1. Sabah sabah yazınız içimi ısıttı, teşekkrüler… İskender Pala’nın Şah&Sultan kitabını okumuştum gerçenlerde, ordaki karakterlerden biri sevgiyi arıyor, babası da onu şöyle öğütlüyordu;”Bir madde tabii olan merkezinden ayrıldığında sevgiyle ayrılır ve oraya yine sevgiyle dönmeye çalışır. Ezelde harekete geçen eşya ebediyete sevgiyle yürüyecektir. Göklerde, yerlerde ve ikisi arasında ne varsa sevgiyle vardır. Hatta içinde sevgisi yeşermeyince günah bile işlenemez. Bunun içindir ki gerçek sevgiliye ulaşmaya engel olan her sevgi sahtedir. Dış yerine içi, suret yerine ruhu sevmek gerekir. Sevgi çoğalınca korkak kalp cesaret bulur çünkü, aptal zihin cilalanır, cimri el cömertleşir, kötü ahlak güzelleşir. Sevgi asillerin gönüllerine devadır. Hayat ancak sevgiyle tatlıdır ve sevgisiz dünyada hayat sürmek beyhudedir. Sen hayatını sevgiyle doldurmaya, her dakikanı sevgiyle yaşamaya bak babacım!. Ve nefes aldığın her saniyede bir adım daha sevgiye yürü! ” okumadıysanız öneririm… Sevilger

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı