KadınSinema-Dizi

Selvi Boylum Alyazmalım İzle | Sevgi Neydi? Sevgi İyilikti, Dostluktu, Sevgi Emekti

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Selvi Boylum Al Yazmalım yıllardır ne zaman izlesem gözlerimi yaşartan filmdir. Bir çok güzel repliği ve oyunculuk açısından zirve olan sahnelerine rağmen o son anın büyüsü ve acısı kalbime girmiş bir bıçak gibi içimi cızlatır.

SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM FİLMİNİ İZLE –
ŞEREF FİLM YOUTUBE KANALI

Şeref Film’e teşekkürler. Filmin telif haklarına sahip firma filmi Youtube üstünde açmış. Aşağıdaki video korsan değil yasal olarak legal bir gösterimdir.
Youtube linkini yazıya ekledim.

Korsan sitelerden izlemeyin ve yapımcı şirketlere maddi olarak da destek olmuş olursunuz. Buradan izlediğinizde ya da Youtube içinde izlediğinizde aynı şekilde filme destek verirsiniz.

 

SONRASI SPOILER

İşte sizlere o son sahne. Sevgililer Günü için sevgi hakkında bir kaç kelime…
Türkan Soray, Kadir Inanir, Ahmet Mekin

selviboylum.jpg

İlyas:  Asyam.. Al yazmalım..
Asya(iç ses):  Samet baba demişti. Onu babalığa seçmişti. Sevgi neydi? Sevgi iyilikti, dostluktu. Sevgi emekti… (Cemşit’e doğru yürümeye başlar)
İlyas: Asya..

Asya, Samet ve Cemşit’le giderken bir durur, döner. İlyas’a bakar;

Asya(iç ses): Durursam bir daha kurtulamam..
İlyas(iç ses): Ziyanı yok, gülüşü yeter bize..
Asya(iç ses): Yüreğim kaydıysa günah mı?
İlyas(iç ses): Çamura saplansam yardıma gelir misin?
Asya(iç ses): Elini tuttum.. sıcacıktı.. yüreği elimdeymiş gibi..
İlyas(iç ses): Elinden tutuversem benimle gelir mi?
Asya(iç ses): Seninim işte.. alıp götürsene beni..

SON SAHNEYİ İZLEYİN

Not: Youtube’da yüklenen film özel video düzenleme teknikleriyle temizlenmiş yüksek kalite bir ürün. Renkler nasıl canlı, eski film bantlarındaki çizikler yok edilmiş.
Senelerce yukarıdaki gibi izlemiştik. Ne kadar büyük fark var. Emeği geçenlere teşekkürler

Kaynakça:
http://www.imdb.com/title/tt0263975/


https://eksisozluk.com/selvi-boylum-al-yazmalim–61408

Selvi Boylum Al Yazmalım film afişi büyük boy.
Tıklayıp bilgisayarınıza / cep telefonunuza indirin
duvar kağıdı yapın

selvi boylum al yazmalım film afişi orijinal buyuk boy

 

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

12 Yorum

 1. İnsanın içine işleyen bir film… Çok güzel… Sevgi emek sevgi dostluk sevgi iyilikti mükemmel bir söz. Takdirle karşılıyorum… Saygılar:)

 2. Sevgi göz yaşı olmaktır yağan yagmur olmaktır. Bir sonbahar mevsiminin sarı yapragı gibi yalnız olmaktır sevmek. Sevgilisizken sevgiliyi sevmektir. Sevmek üşümektir sevgilinin yokluğuna üşümektir. Sevgiliyle herşeyi göze almaktır sevmek.Ki sevgilinin olduğu cehenneme yürümektir sevgilinin olmadığı cennete de gitmemektir sevmek. Sevmek sevgiliyi cennet etmekir.

 3. dünyaca ünlü kırgız yazar ”’cengiz aytmatov”’ un ölümsüz eseri ”selvi boylum al yazmalım” mükemmel bir anlatıım, mükemmel bir dil…
  büyük üstadı rahmetle anıyorum RABBİM mekanını cennet eylesin..
  ve yeşil çamın en güzel bir kaç filminden birisi..
  mükemmel oyunculuk..

 4. sevgi iyiliktir dostluktur sahiden sevgi vefadır sevgi gerektiğinde vazgeçebilmektir sevgi haramdan beslenmez gerçek sevgiden bahsediyorsak eğer sevginin yolu cehennemden geçmez aksine orası kalbinde hiç sevgi olmayanların yeridir. sevgi bazen acıtır ağlatır sitem ettirir ama yine de çok yüce bir duygudur seni de yüceltir bu duygu sevdiğini de.

 5. ”’Sevgi” sadakat,vefa,bağlılıktır.Sorumluluk ,özveri,şevkattir.Anlayış,hoşgörü,sabırdır.Tutku,cesaret,risktir…En önemlisi ;Umuttur,hayattır sevgi….Yüreğinle gülümseyebilmek, ”insan” olabikmektir sevgi.

 6. Ne zaman izlesem hep bir hüzün kaplar içimi,kalbimin sızladığını hissederim içim yanıyor sanki eriyorum sanırım.Her sahnesi ayrı bir duygu ayrı bir hüzün ayrı bir mutluluk ,severken insanın içi nasıl kıpır kıpır oluyor,ayrılık nasıl yaralıyor ve hayat ne kadar acı hepsi var.Tabiki final sahnesi anlatılmaz hiç bakamıyoru aglıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı