Sevenleri Anlatsın Gazetelerin 3. Sayfası

Evet, bir kampanya başlatmak istiyorum. Yıllardır her gün gazete alırım. Didik didik okurum. Ama 3. sayfalar hep kalbimi incitmiştir.

“Kardeşini vurdu, gelin intihar etti, töre cinayetinde.., uyuşturucu kullanan…, …miras için öldürdü.”
Vesikalık bir resim görürüz. Sonra suçluyla, kurbanın yüzleri. Öyle sıradan, toplumun içinden insanlardır ki… Kimin aklına gelir o cinnetler, korkunç sırlar ve vahşet.

İnsan inanamaz, inansa da tüyleri ürperir. Çocuklarınız varsa hep sorarlar. Dimağları almaz bunu “Neden öldürür insan?” Dünya Cennet değil elbette, doğruyu yazmakta gazetenin görevi.

Ama 3. sayfada değil. Diyelim 17. sayfada.

Diliyoruz ve istiyoruz ki gazetelerin 3. sayfası sevenlere ayrılsın. Binlerce kez sevdiği için fedakarlık yapanlara, sabahın köründe kalkıp güleryüzle işlerine gidenlere, düşene el uzatanlara, gündelik hayatta yer alan değersizmiş gibi geçilen güzelliklere.

Bunları anlatmazsak hepimiz sadece kötü şeyler oluyor sanacağız dünyada. Oysa öyle büyük bir güzellik her an ve her an tevazuyla yeşeriyor ki.

Kampanyamızı başlattım. Ben güçsüz bir insanım. Sesim cılızdır. Gücüm azdır. Ne dağları sarsabilirim, ne de medya devlerini tiraj kaygısından kurtarabilirim. Gücümün yettiği size duyurmaktır.

Katılıyorsanız, çevrenizde sitenizde kendi dilinizden bir yazı yazın, anlatın. Burada buluşalım.

PAYLAŞ: