Günlük YaşamSosyal Yardım

Sevenleri Anlatsın Gazetelerin 3. Sayfası

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Evet, bir kampanya başlatmak istiyorum. Yıllardır her gün gazete alırım. Didik didik okurum. Ama 3. sayfalar hep kalbimi incitmiştir.

“Kardeşini vurdu, gelin intihar etti, töre cinayetinde.., uyuşturucu kullanan…, …miras için öldürdü.”
Vesikalık bir resim görürüz. Sonra suçluyla, kurbanın yüzleri. Öyle sıradan, toplumun içinden insanlardır ki… Kimin aklına gelir o cinnetler, korkunç sırlar ve vahşet.

gazetesayfa3 İnsan inanamaz, inansa da tüyleri ürperir. Çocuklarınız varsa hep sorarlar. Dimağları almaz bunu "Neden öldürür insan?" Dünya Cennet değil elbette, doğruyu yazmakta gazetenin görevi. İnsan inanamaz, inansa da tüyleri ürperir. Çocuklarınız varsa hep sorarlar. Dimağları almaz bunu "Neden öldürür insan?" Dünya Cennet değil elbette, doğruyu yazmakta gazetenin görevi. İnsan inanamaz, inansa da tüyleri ürperir. Çocuklarınız varsa hep sorarlar. Dimağları almaz bunu “Neden öldürür insan?” Dünya Cennet değil elbette, doğruyu yazmakta gazetenin görevi.

Ama 3. sayfada değil. Diyelim 17. sayfada.

Diliyoruz ve istiyoruz ki gazetelerin 3. sayfası sevenlere ayrılsın. Binlerce kez sevdiği için fedakarlık yapanlara, sabahın köründe kalkıp güleryüzle işlerine gidenlere, düşene el uzatanlara, gündelik hayatta yer alan değersizmiş gibi geçilen güzelliklere.

Bunları anlatmazsak hepimiz sadece kötü şeyler oluyor sanacağız dünyada. Oysa öyle büyük bir güzellik her an ve her an tevazuyla yeşeriyor ki.

Kampanyamızı başlattım. Ben güçsüz bir insanım. Sesim cılızdır. Gücüm azdır. Ne dağları sarsabilirim, ne de medya devlerini tiraj kaygısından kurtarabilirim. Gücümün yettiği size duyurmaktır.

Katılıyorsanız, çevrenizde sitenizde kendi dilinizden bir yazı yazın, anlatın. Burada buluşalım.

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

3 Yorum

 1. Gazetelerin 3. sayfası sevenlere ayrılsın. Ama o zaman o muhterem! gazetelerimiz nasıl halkı umutsuzluğa sürükleyecek, gazetelerin 3.sayfaları sevenlere ayrılırsa.:D

  Bu konu hakkında nacizane blogumda yazı yazacağım bende.Belki çok okuyan olmayabilir ama en azından safımızı belli ederiz diye düşünüyorum:P

 2. Süleyman abi ellerine sağlık. İçinden gelenleri her zamanki gibi güzel bir üslup ile anlatmışsın. Friendfeed’de gördüğüm yorumun üzerine bişeyler demek istiyorum…

  Ben bazı şeylerin sembolleşmesine, sembolleştirilmesine çok karşıyım! Evet çok haklısın; insanlar taklit ederek öğrenir. Hep önünde iyi şeyler durursa daima onları hatırlar, örnek alır ve davranışlarına yansıtır!

  3. Sayfa(lar) haberlerini ben de sevmem. Çoğu zaman başlık okur geçerim, içim burkulur.. Ama bu haberler yapılmak zorunda -bana göre değil- basına göre. İnsanlar nasıl iyiyi taklit ediyorsa; kötüden de dersler çıkarmalıdır diye düşünüyorlar. Kimi zaman haklılar, bu düşünceye göre davranmakta. Ama o gazeteyi çocuklar da okuyor! O zaman ya biz çocuklara gazete okutmayacağız, ki bu kadar saçmalık olmaz! Yada gazeteler bunu hiç yazmayacak. İki ihtimal de olmadığına göre burada bana göre bir sembolleştirme var. Yani bazı ironik şeylerden kurtulmak istiyoruz. Bu sadece bir tanesi..

  Dediğin gibi 3. sayfa olmayacak bu sefer 23. sayfa olacak. Sonuçta yine başta söylediğin gibi kötülüğü taklit etmek isteyenler edecek. Ayrıca hemen her gazetede 2. sayfada 3. ile çok alakalı(!) magazin, dekolte haberleri yer alır. Bana da bu dokunmuştur mesela…

  Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı