Mistik

Sen Değiş, Evren değişsin!

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Quantum Fiziği, Einstein evrenini bir adım ileri taşıyor. Biliyorsunuz Newton evreninde, evrenimiz sabit kütle çekim kuralları, doğrusal zaman kütle hesapları ile tanımlanırdı. Einstein görelilik yasaları ile gözlemcinin konumunun ve hızının gözlediğini kendi referans noktasıyla tanımladığını söyler. Kısacası her nokta kendi ölçü sistemine sahiptir. Değişmez görülen ışık hızıdır. Garip olan şu ki doğa olaylarının, sosyal olayların kurallarından bağımsız olduğunu düşünmemiz. Oysa toplumsal olaylar bir şekilde benzer yasalara tabiiler.

Bir gazlar kanunu aynen toplumların dinamiklerine uygulanabilir. Kaotik ölçümler aynen borsa gibi hastalıkların yayılması gibi fonksiyonlara dayandırılabilir. Uzakdoğu’da biyometrik ölçümlerin falların bu denli yaygın olmasının altındaki teori bu olabilir.


Quantum fiziği ise daha önce olduğu gibi gözleyen ile gözlemcinin nesnel bir karşılaşma içinde olduğunu idda etmiyor. Biliyor ki ikisi birbirini etkiliyor çok uzakta olsalar da.


Yani siz hiçbirşey yapmasanız da sadece varolduğunuz için evren değişiyor. Tüm dünya farklı oluyor. Her insanın, her nesnenin her olayın size özgü bir yüzü var siz orada değilken onlarda öyle değiller. Ama siz bunu asla göremezsiniz. Çünkü siz görünce değişir.


Öyleyse sen değiş ve evren değişsin.


 

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı