Bilim ve Teknoloji

Şeker Az Ye, Uzun Yaşa mı?

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Şeker yemenin, glukoz alımının vücut üzerindeki etkileri giderek daha çok anlatılıyor. Vücudun insülin üretimi, sağlıklı yaşam ve beden kalitesi üzerinde önemli etkilere sahip. Obezite, diabet ve pek çok konu, dönüp dolaşıp bu noktayla buluşmaya başladı.

Özellikle en son yapılan araştırmalarda, bir bilimkadını solucanların sadece beslenme şekillerini değiştirerek ömürlerini tam 7 kat uzattı.
3 beyaz tehlike: Beyaz un, Beyaz/rafine şeker ve tuz hakkında tekrar düşünmeli. Şeker tüketimimi azaltarak ciddi miktarda kilo verdim. Üstelik kısa sürede.

ÖNEMLİ NOT : Bunun doğruluğunu deneyerek görüyorum. Ancak her metabolizma orjinaldir. Kimseye öneride bulunmuyorum. Doktor tavsiyesi olmadan yapılacak her çeşit deneme, açık riskler taşır. Yazının amacı bu konuda bir diyetisyenin yapabileceği yardımları örneklemektir. Örneğin sürekli düşük kan şekeri düzeyinde bulunan biriyle tanıştım. Doktoru düzenli şeker alması gerektiğini söylemiş. Onun bu söylenenleri yapması çok tehlikeli. Sanırım bu ne demek istediğimi açıklar. Doktorunuza danışın.

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı