Çizgi Roman

ROBOTECH

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Aslında Robotech çizgi film olarak yayınlandı Türkiye’de. Uzaydan düşen bir uzay gemisinin, dev canlılara ait olduğunun anlaşılması ile başlar öykü.

robotech

 

robotech3 Teknoloji çözülür, tamir edilir uzay gemisi ama çalışınca otomatik sistem bir kara parçasını ve üstündeki insanları da alıp uzaya fırlar. O insanların evi artık dev uzay gemisidir. Teknoloji çözülür, tamir edilir uzay gemisi ama çalışınca otomatik sistem bir kara parçasını ve üstündeki insanları da alıp uzaya fırlar. O insanların evi artık dev uzay gemisidir.
robotech1
robotech_sdf1

Teknoloji çözülür, tamir edilir uzay gemisi ama çalışınca otomatik sistem bir kara parçasını ve üstündeki insanları da alıp uzaya fırlar. O insanların evi artık dev uzay gemisidir.

Uçaktan robota dönüşen robotlar, güzel şarkıcı kızlar, gençlik heyecan ve hareket, canlı müzikler.

robotech-45456

En güldüğüm bölüm, dev uzaylıların arasına bu robot uçaklarını insan formuna sokup bir elbise giydirmeleriydi. Arkadaşlarını kurtarıp ceplerine koymuşlardı. Cidden çok komikti. Sitesine buyrun.

Resmi Sitesi
http://www.robotech.com

Adım adım hikaye
http://www.robotech.com/infopedia/episodes/viewepisode.php?episode=1

robotek-n1628117918_32808_2064

 

robotech5 Teknoloji çözülür, tamir edilir uzay gemisi ama çalışınca otomatik sistem bir kara parçasını ve üstündeki insanları da alıp uzaya fırlar. O insanların evi artık dev uzay gemisidir. Teknoloji çözülür, tamir edilir uzay gemisi ama çalışınca otomatik sistem bir kara parçasını ve üstündeki insanları da alıp uzaya fırlar. O insanların evi artık dev uzay gemisidir.
robotech1 Teknoloji çözülür, tamir edilir uzay gemisi ama çalışınca otomatik sistem bir kara parçasını ve üstündeki insanları da alıp uzaya fırlar. O insanların evi artık dev uzay gemisidir. Teknoloji çözülür, tamir edilir uzay gemisi ama çalışınca otomatik sistem bir kara parçasını ve üstündeki insanları da alıp uzaya fırlar. O insanların evi artık dev uzay gemisidir.robotech2 Teknoloji çözülür, tamir edilir uzay gemisi ama çalışınca otomatik sistem bir kara parçasını ve üstündeki insanları da alıp uzaya fırlar. O insanların evi artık dev uzay gemisidir. Teknoloji çözülür, tamir edilir uzay gemisi ama çalışınca otomatik sistem bir kara parçasını ve üstündeki insanları da alıp uzaya fırlar. O insanların evi artık dev uzay gemisidir.

Robotech Videoları
https://www.youtube.com/watch?v=F4Wl0p_TF0Q

 

https://www.youtube.com/watch?v=vDoqLi4jYjg

 

 

 

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

2 Yorum

  1. süleyman bey beni alıp çocukluğuma götürdünüz.teşekkür ederim.bu çizgi filmin üstüne bir daha hiç görmedim.gerçekten mükemmeldi.keşke TRT ellerindekileri tekrar yayınlasa.hiç üşenmem yine izlerim bu sefer bizim ufaklıklarla beraber tabi.Tekrar teşekkürler.

  2. Robotech bence şimdiki tüm bilimkurgu filmlerden daha ilerideydi. Millet takılmış bir Transformers sevdası gidiyor.Bu çizgi roman dikkatli seyredildiğinde çok ilginç çözümlemeleri de var. Ne yazık ki Türkiye’de DVD Box Set olarak çıkmadı. Devam filmleri ise muhteşem. Tabi bir de aynı dönemden Clementine’imiz var ama o başka bir durum.Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı