Bilim ve TeknolojiGünlük Yaşam

Rain Bird | Su Tutan Jelle Tarım

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Rain Bird su tutan jeller. Bir defa sulayın, toprağı sürekli nemli tutsun. Mesela 30 günle 90 gün arası. Yanındaki bitkilerin sürekli su almasını sağlasın. Hem çevreci, hem ekonomik, hem kıraç çöl arazileri tarıma ya da ağaçlandırmaya hazır getirme de süper buluş.

Bunu ilk gördüğümden beri acaba ülkemizde ne kadar kullanılıyor ? diye merak ediyorum. Bir arkadaşım belediyelerimizin sulama için bu ürünü bildiklerini ifade etti.

rainbird_ust.jpg

İçeriği nasıl?

DriWater takviyesi,% 97.85 saf su,% 2 Selüloz Sakız ve% 0.15 Alüminyum’dan oluşan zamanla salınan bir jeldir ve ek sıvı hidrasyonuna gerek kalmadan 3 aylık bir süre boyunca bitki materyalini yetiştirmek için kullanılır.

 

Bazı ülkeler çöllerini yeşertmek için denemelerine çoktan başlamış. Mesela Mısır hükümeti 1000 yıldır ağaç büyümeyen çöl bölgelerine bu jeli uygulayarak ağaç yetşitiriyor.  Aynı şekilde Çin hükümeti de Gobi çölünde kullanıyor. http://www.tetrapak.com/index.asp?navid=95&show=8

driwater1_0001.jpgUsing DriWater, the Egyptian government has grown two million trees on desert land in an area where no trees have been for around 1000 years. The Chinese government is partnering DriWater to bring the product to the Gobi Desert. On the commercial side, cherry farmers in California’s Central Valley have reduced their time to production from five to three years using the Driwater product, bringing profits to reality in a shorter time.

https://www.rainbird.com/

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı