Sinema-Diziz_ARŞİV YAZILAR

Parası Neyse Verelim Allah Aşkına Şu LOST’u Bitirin!

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Arkadaşım “LOST mu, o ne?” diyorsan, n’olur sorma! Hemen kapat bu sayfayı, Interneti de kapat hemen kaç buradan kaç. Kaç! şaka yapıyorum sanma. Kapat ve kaç…

lostbitsin.jpg
Ne olmuştu yıl oldu eve arkadaşları çağırmıştım? 3 DVD filmi de bozuk çıkınca izleyememiştik ve içerideki film canavarlarına “Bu da neymiş?” diye aldığım LOST (Kayıp/kaybolmuş) adlı filmi izleyelim diyerek getirmiştim. Saat 5’ti halen izliyorduk. Gözlerimiz kıpkırmızı izliyorduk.

Sonra sözleştik işe gidenler gitti. Akşama dek birbirimizi yedik, izlesek mi akşamı beklemeden, satsak mı arkadaşımızı merak ediyoruz, merak. Parmaklarımızı ısırdık. Akşam oldu ve saat gece yani sabah 2’ye kadar izledik. Günler sürerken dizinin 50’ye yakın bölümü olduğunu gördük. O sırada bu serinin 8 episode gidecek bir merak canavarı olduğunu bilmiyordum. Tanrım korkunç bir şeydi bu. Eldeki tüm diziler bitti.

Ama o ne! En heyecanlı yerinde bitti. Devamı aylar sonra dediler. Kafayı duvarlara vurmak, senaryolar yazmak bulduğumuz her siteyi okumak, hatta youtube’da sahte LOST dizileri izlemek bile kendimize getirmedi bizi. Aramızdan bazıları terkedip Prison Break gibi acayip yönelimlere gittiler. Kimileri Smallville’de kayboldular. Birbirine sormalar senin adamın kim diye, şu çekici şu akıllı şu çok sevimli.

Sonra ilk fotolar. Vay vay. Ne olacak ne olacak. Şu aralar Amerika’da yeni sezon sürüyor.

Tek kelimeyle nefret ediyorum. Eğer bir Arap şeyhi ya da bilişim zengini olsam inanın ya şirketi satın alırdım, ya adamları son ışıkçısından senaristine kadar kaçırtır sonunu izlerdim.

Yeter kardeşim yeter 2004-2008 daha bir şey anlamadık. Böyle eziyet olur mu? Birleşmiş Milletler uyuyor mu? Ha? Ya bu dünyanın vicdan sahibi vatandaşları ? Sessiz mi kalacaksınız bu gidişe? Adamlar Ada’da biz burada kafayı yiyoruz.

Son kez uyarıyorum bak LOST akıllı ol! Heroes dizisine başlarsam kafamı çevirmem ona göre bu sana son uyarım.

Parası neyse söyle, biz vatandaşlar tüm dünyada aramızda toplarız inan toplarız. Bak böyle giderse LOSTcum, her dünya ülkesinde destek büroları ve psikolojik destek telefonları açılacak.

Yeter ama yeter!

Walpaper / Duvarkağıdı:
http://img369.imageshack.us/img369/6241/losts3promoqs6.jpg

MAD LOST kaçırmayın
http://lost.deserie.be/multimedia/Mad_Lost.html .

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler
STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl. STARBUL ROMANIM BASILDI! Haydi tıkla, oku ve maceraya katıl.

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

7 Yorum

 1. Ben hiç izlemedim ama çok merak ediyorum doğrusu..The X Files dizisi de benim için bir hastalıktır ama dizi karakterlerinden Ajan Mulder gidince terkedilmiş gibi hissettim kendimi 😛

 2. heroes ve lost gerçekten birbirinden ayrı diziler. gerek konu açısından, gerekte karakterleri açısından.(ikinci söylediğimi tartışabilirim.) lost gizemler üzerinden ilerliyor. her bölümde ada da yeni birşeyler keşfediliyor. (3. sezon 12. bölüm bu açıdan çok ilginçti.) heroes’da karakterler şu an güçlerini keşfediyorlar. karşılaştırma yapmak yanlış bence.

  lost’ta ilk sezon açıklama ve başlangıç bilgilerini içeriyordu, ikinci sezon hatch’e giriş ve hatch’de neler olduğu hakkındaydı, üçüncü sezon ise diğerleri (others) hakkında. yapımcılar 4. sezonun ne ile ilgili olacağı konusunda bir açıklama yapmadılar henüz.

  ama ben bitirin bu diziyi demek yerine, tadında bırakılmasını ve gereksiz yere uzamamasını tercih ederim. zaten bütün jj abrams dizileri(örn. alias) bir süre sonra sapıtmaya başlıyor, ki bu hiç iyi olmuyor. dördüncü sezonun sonunda yaklaşık 93 saatlik bir yayın yapmış olacaklar ki bu da yeterli bence.

 3. Yahu, vallaha ben de bıktım 3 sezondur yedi bitirdi beni …
  İlk başlarda arka arkaya izlediğim günlerde, bir baktım yok bölüm kalmadı izleyecek,sonra bekle Allah bekle 1 haftada bir bölüm 🙁
  Yetti artık yahu, ya bitirin ya da ben gidip kurtarayım herkescikleri 😛
  Başta Jack’i tabiii.

 4. Ben henüz birinci sezonu bitirdim ama çevremdeki herkese gına gelmiş durumda, halen tad alabiliyorken diziden yorumlara kapatıyorum kulaklarımı ama ilerleyen zaman ne getirir bilinmez.

 5. Süper bir yazı olmuş; başlığın bayıldım :)) Bizim üniversite de fırtınalar estirmişti. Hatta msnlerde “lost in lost” yazıları vardı. İnat ettim izlemeyeceğim amaaa gelin görünki bir boş zamanımda bitirdim bütün sezonları :)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı