Bilgisayar ve Web

Notebookuma Ne Alayım? -1

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. 🙂 İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış.

Evet benim ilk favorim yıllların TV kartı üreticisi AVERMEDIA’dan

1. AVERMEDIA Notebook için Express TV -Radyo Kartı

notebooka1 Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış. Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış.

Özellikleri:

AVerTV ExpressCard (34 mm PCMCIA Express Card + FM Özelliği),  Türkçe arayüz, MPEG 1-2-4 – DivX – AVI destekli video yakalama, Uzaktan kumanda – Tv -Fm Radyo -Teletekst desteği

Yani cihazı notebookunuzun yan tarafında bulunan PCMCIA yuvasına takıyorsunuz ve dışta taşımadan TV izliyorsunuz.
Donanımhaber güzel bir sayfa ayırmış ürüne okumadan geçmeyelim.
http://forum.donanimhaber.com/m_22671242/mpage_1/key_//tm.htm#22836143

Not: Bu tür ürünlerin sık sık yenisi çıkar. Modeli değişir ek özellikler gelir. Mesela dijital gelir farklı kaydetme şekli vb. En güzeli satın alacağınız an gittiğiniz mağazada ya da güvendiğiniz Internet sitesinde alternatifleri karşılaştırmaktır.

2. USB MİKROSKOPLAR

Meraklı, bilimsever biri misiniz? Bence bundan eğlenceli ürün bulamazsınız. USB girişinden takılan mikroskop hatta amaca göre büyüteç çevrenizdeki nesneleri büyütüp ekrana taşıyor. İster mücevherlerinize bakın, ister karıncaları inceleyin, ister saç diplerinize göz atın, pul koleksiyonunuzun kenarlarının sağlamlığına göz atın…  Unutmadan görüntüleri video olarak kaydedebilirsiniz. Harika değil mi? Kaydettiklerinizi de izletebilirsiniz.

İlk ve En Kaliteli Mikroskobumuz

Bu gördüğüm en kaliteli USB mikroskop. Yurtdışı satış fiyatı:199 dolar. 600x kez büyütüyor ki bence harika. Fiyat – performansı ve web kamera özelliği olması cihazın 3 lensi ile farklı detaylarda yakınlaştırma imkanı olması çok çok hoşa giden özellikler.

http://usb.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=00315

usbmikroskop1 Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış. Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış.

usbyaprak Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış. Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış.

2. Mikroskop

Daha çok saç vs incelemesi ve çocuklar için eğlenceli bir araç olacaktır bu. en çok 200X büyütebiliyor.
http://www.usb.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=00339

usbmikroskop2 Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış. Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış.

3. Mikroskopumuz USB Microscope QX5

Bu da hoş bir ara ürün. 10X, 60X ve 200X büyütebiliyor.

http://www.thinkgeek.com/gadgets/electronic/77aa/

microscope3 Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış. Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış.

Eğer ben kendim yaparım diyorsanız, eliniz teknik işlere yatkınsa işte mikroskop yapma yöntemi:

http://www.instructables.com/id/30-minute-USB-microscope/

3. OYUN OYNAYANLARA USB M.A.D. Game Pad

Bu çok hoş görünümlü. Başka alternatifleri ülkemizde de var. Elbette taklit ettikleri PS gibi oyun kumandaları ve notebook için bu modelin ortasında bir mini direksiyon var ki çok hoşuma gitti.
http://usb.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=00581&dept_id=015&cat_id=035
notebookgamepad Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış. Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış.

4. NOTEBOOK SOĞUTUCU

Adı dizüstü olmasına karşın doktorlar hiçte önermiyor kucak kullanımını. Erkeklerin üreme organları başta olmak üzere bir çok organımıza zararı olabiliyor. Çünkü notebooklar ısındıklarında pervaneler içteki sıcak havayı alttan atıyor. Bunun için uzun kullanımlarda herkese ev için bir notebook soğutucu lazım. Cooler denen bu soğutucuları alırken bilinmesi gereken üretildikleri malzeme (bu ara alüminyum ve Polypropylene plastik ürünler var) notebookunuzun üstüne sığıp sığmayacağı, kaç volt harcadığı fanı bulunup bulunmadığı ve fanlar çalışırken oluşan gürültü ile fanlar çalışmazsa halen soğutup soğutmadığı. Piyasaya heran yeni ürün çıkıyor.  Fikriniz olması için birkaç bağlantı vereyim
http://www.zamazing.org/yazi/zalman-dan-laptoplara-rahat-nefes

http://www.techpowerup.com/reviews/Zalman/ZM-NC2000/2.html
1
,2,

notebooksogutucu Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış. Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış.

5. GÜVENLİK KİLİDİ

Notebookunuz çalınmasın istiyorsanız ve bir yerlere bırakmak zorunda kalıyorsanız, bisikletini bir ağaca zincirleyenler gibi, siz de çok güçlü bir telle diyelim bir masaya, çelik bir boruya sabitlemelisiniz.

 

notebookkilit Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış. Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış.

6. NOTEBOOK BELDE TAŞIYICI

Koca bir PC değil de notebook almamızdaki sebep taşıyabilmemiz. Ama hep oturacak mıyız? Arazide dışarıda hem hareket edeyim, hem kullanayım diyenler için alternatifler var.

http://www.pclaunches.com/notebooks/use_your_laptop_while_standing_with_the_help_of_connectadesk.php

http://gizmodo.com/345427/lindo-hip+office-design-has-us-bent-double

notebookbelde Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış. Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış.

notebookbelde2 Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış. Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış.

7. NOTEBOOK ÇIKARTMALARI

“Ben farklıyım, notebookum da farklı olsun” diyorsanız, dizüstü bilgisayarınızın sırtına ya lazerle dövme yaptıracaksınız ya da sticker yapıştıracaksınız demektir.

notebooksticker Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış. Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış.

8. GİZLİLİK FİLTRESİ

Otobüste, vapurda veya bir alışverişmerkezinde notebook açmaya görün, herkes omzunuzdan e-maillerinizi okumayı gayet doğal bulur. Sinir bozucu bir gizlilik problemine karşın, LCD ekranların önüne gelen bir filtre sade önünde oturan sizin görmesine imkan tanırken diğer meraklılar sadece notebookunuzun markasını görebilir 🙂

notebookprivacy2 Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış. Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış.

9. WACOM TABLET

wacom Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış. Notebook aldınız sizden huzurlusu yok. :) İstediğiniz yerde çalışıyorsunuz. Internet, yazı, çizi derken aklınıza geliyor mu bilmem bu cihaza neler eklenir? Mesela televizyon, radyo? GPS cihazı? USB Mikroskop? Eğlenceli aparatlar? Gelin bakalım Notebook için neler alınırmış.

Özellikle bir şey çizmeniz gerekiyorsa bu minik aparatlar çok iş görüyor.

 

ÇOK ÇOK ÖNEMLİ NOT: Bu makaledeki tüm ürünler sadece örnektir. Yazar hiçbirisinin hayalinizdeki kadar iyi çalışacağını idda edemez. Verilen linklerdeki firmalarla hiçbir bağı olmadığından hiçbirisini tavsiye etmez. Size de örneklere bakıp sizin için fiyat / performans olarak en uygun olan ürünü ve satıcı firmayı seçmenizi ısrarla önerir.

YOUTUBE KANALIM

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

PODCAST KANALIM

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

INSTAGRAM:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

FACEBOOK:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

TWITTER:

https://twitter.com/ssonmez

Telefon ve bilgisayarınıza bildirim almak için

Sayfanın yanında kırmızı bir çan simgesi var. Ona tıkladığınızda artık yeni yazılar için cep telefonunuzda bir bildirim çıkacak. İstediğiniz an iptal edebilirsiniz.

YAZDIĞIM E-KİTAPLAR

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

PATREON İLE SİTEMİZE MADDİ DESTEK OLUN

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

İlgili Makaleler

18 Yorum

 1. Hocam TV kartı ile Game pad dışındaki bütün ürünler alınabilir. Kullanışlılık açısından güzel ürünler var. Gizlilik Filtresini ilk kez gördüm, yalnız ucuz da değilmiş.

 2. TV kartının satışını gördüm, mikroskopları da görmüştüm. Gamepadlerin daha basitleri de satılıyor. Gizlilik filtresi 3m firmasının ürettiğini bliyorum. Güvenlik kilitleri yıllardır satılıyor. Bir tek belde taşıma kayışlarını göremedim. Ama o da olabilir.
  Türkiye’den bilerek link vermedim. Bazı firmalar aldatıyor ürünü yollamıyor. Kısacası sorumluluk almak istemiyorum. Ürünleri bilgisayar mağazalarından sorabilirsiniz. Pek çoğunu kolayca bulacaksınız. Bulamadıklarınıza gelince eminim firmalardan birileri bu makaleyi okuyup süratle getirecektir 🙂

  Fiyatlar konusunda Türkiye fiyatları yabancı fiyatlardan daha düşük, çoğunlukla da daha yüksek olabilir.

 3. USB Tv kartları da var, onlar da alınabilir. Tv kartında bir de analog, dijital özelliği önemli. Analog belediye antenlerini çekerken, dijital tv kartları uyduya bağlanabiliyor.

 4. Bu sticer işi aslında ne zamandır aklımda.
  Türkiye’de pek bilinmeyen birşey yurtdışında çok ilgi görüyor. Türkiye’de satmak lazım, satmayı da isterim 🙂

 5. Kesinlikle dizüstü bilgisayar soğutucusunu tavsiye ederim, çok işe yarıyor hatta kendiniz bile yapabilirsiniz ben kendim için yaptım, uygun ölçüde krom bir plakayı uçlarında iki kere büktüm iki delik açıp bilgisayar fanını taktım, gücünüde bir adaptörden aldım, adaptörün üstünde ki volt ayar tuşuyla istediğim devirde döndürebiliyorum böylece çok gürültü yapmasınıda engelliyor

 6. Ek olarak simkartınızla internete bağlanabilmek için connect card ya da Connect Edge Modem olabilir.

 7. Göksel, becerikli olmak harika bir şey 🙂 Eli mekanik işlere yatkın olanlar için verdiğiniz fikir anlamlı olacak.

  Hakkı hocam bu yazı dizisinin 1. bölümü ikinci bölümü de yazıyorum. Öneriniz çok güzel 2. bölüme ekleyelim . Teşekkür ederim 🙂

 8. Öncelikle uzun zamandır sitenizi takip edenler kervanında bulunmaktayım, ve tasarım-içerik bakımıyla gerçekten de gerçek bir blog mekanı…
  Lakin ben bu seyyah alemine yeni iştirak ettiğim için her gezip dolaştığım sitede ne görürsem ne nasıl neyle yapılmış gibisinden sorular soruyor ve o sitenin adminine geçici de olsa rahatsızlık veriyorum, bir kaç dakkalık olsa da rahatsızlık verdim, sorry 🙂
  benm burdaki sorum şu 2si;
  Bunu ben nasıl yapabilirm,burdaki şeyi(neyse bilmiyorum)

  ve de sol taraftaki menu kısmında fareyle seçilen daha dorusu üzerine getirilen menu kutusundaki efekti nasıl uygulayabilirm 🙂
  şimdiden teşekkürler

 9. bu vaxta kimi chox sitelere daxil olmusham. gercheyi soylemek gerekirse bu cur guzel siteye hich girmedim.. ilk kez bu siteye giriyorum…ben Yaponiya ve Afrika delisi oldugum uchun ve bu sitedede yaponiya hakkinda daha genish bir melumat elde etdiyim uchun chok mutluyum… SULEYMAN bey helal olsun size..bir AZERI gibi chok gurur duydum sizinle.. halal olsun. bravo…INSALLAH bundanda gozel melumatlar elde edersiniz… size ve burda emeyi gechen butun arkadashlara ugur diliyorum. ALLAH sizden razi olsun .AMIN..
  hormetle..OXI

 10. Dunyaya seyahet, sizin yazdığınız siteye gelen ilk Azeri yorum sanırım. Nasıl sevindim, kıvanç duydum anlatamam. Azerbaycanlı arkadaşlarım hem üniversitede oldu hem sonrasında katıldığım öğretmen çalıştaylarında. Ben de Azerbaycanlı dostlarıma sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Ne güzel sesinizi işitmek.

 11. Üstad;
  Bugün ne öğrenebilirim diye her gün kontrol ediyorum yazdıklarını, ellerin dert görmesin yine sayende çok güzel şeyler öğrendim.
  Teşekkürler
  Sevgi ile kal…

 12. Ömer birara duymuştum bu tekniği. Peki mikroskobun nasıl imal edileceğini gösteren bir video var mı? Çok pratik bir bilgi olurdu. Yoksa metacafe sitesinde aramak lazım…

 13. Süleyman var. Ülke idaresinde radikal çözümler üreten, biri yalnış yaptı, tüm topluluk cezalıdır sihniyeti yüzünden “You Tube” linkini vermek isterim. lakin veremiyorum.
  Ancak yurtdışında oturan okuyucuların için bu linki verebilirim.

  Bir saat aramama rağmen ancak bu linki bulabildim. Dil ispanyolca olmasına rağmen resimler herşeyi anlatıyor. Videyolara sansür geldi sanırım Mikroskop üreticilerinden.

  http://www.kalanda.com/remake-convertir-webcam-en-microscopio.html

  Saygılarımla

  Ömer Seyfettin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı