Kültür ve Sanat

Nimet Demirbağ Sanlıman Bursa’da

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Yıllar önce sanatını tanıma ve hakkında makale yazma şerefine eriştiğim olağanüstü bir sanatçı olan Nimet Hanım’la bir kaç aydır birlikte çalışıyoruz yeniden 🙂

nimethanimbursa2008 Nimet Hanım hayatın içinden yaşayan insanları sahneleri inanılmaz gerçekçilikte küçük boyutlarda kitre pamuk veya mısır kabuğu ile üreten bir el sanatçısı. Nimet Hanım hayatın içinden yaşayan insanları sahneleri inanılmaz gerçekçilikte küçük boyutlarda kitre pamuk veya mısır kabuğu ile üreten bir el sanatçısı.

Tanımayanlara biraz tanıtmaya çalışalım. Nimet Hanım hayatın içinden yaşayan insanları sahneleri inanılmaz gerçekçilikte küçük boyutlarda kitre pamuk veya mısır kabuğu ile üreten bir el sanatçısı. 50 yıllık sanat hayatında bir çok birinciliği ve ürettiği sanat eseri ile adından bahsedilen son derece alçakgönüllü bir insan.

Lütfen yazdığım makaleyi okuyarak sanatçı hakkında bilgi alın.
www.mihrace.net/nimetdolls

Sitesi

https://kitrebebek.tumblr.com/

www.nimetdolls.com resmi sitesi.

Bir süredir kendisinden sanatı öğrenmek isteyenler sorular soruyor. Böylece pilot bir uygulama ile el sanatları öğretmenleriyle yaptıkları çalışmaları bol bol çektim. (Video ve fotoğraf olarak bütünleştirilmesi sürüyor.)

Şimdi bu konunun odağı Bursa olsa da Nimet Hanım’ı tanımayanlar için de bir fırsat. 🙂

Nimet Demirbağ Sanlıman, 14, 15 ve 16 Mayıs 2008 tarihlerinde Bursa’da bulunan Hay’ela Toprak Sanat galerisinde eserlerini sergileyecek ve bir slayt gösterimi yapacak. Hayranlarının kaçırmaması gereken bir buluşma bu 🙂

YAŞAMDAN KESİTLER
BEBEK SERGİSİ

NİMET DEMİRBAĞ SANLIMAN
“Tarih Boyunca Bebek”
CD Gösterisi ve Söyleşi

14 – 15 – 16 Mayıs 2008
Açılış: 18:00 – 21:00

Yer: Hay’ela Toprak Sanat Galerisi
Nilüferköy Mah. Mudanya Cad. No:5 Bademli / BURSA
Tel.: 0224 549 29 90  Fax: 0224 549 29 92  web: www.hayela.com

nimethanimevhali Nimet Hanım hayatın içinden yaşayan insanları sahneleri inanılmaz gerçekçilikte küçük boyutlarda kitre pamuk veya mısır kabuğu ile üreten bir el sanatçısı. Nimet Hanım hayatın içinden yaşayan insanları sahneleri inanılmaz gerçekçilikte küçük boyutlarda kitre pamuk veya mısır kabuğu ile üreten bir el sanatçısı.

* Çalışmalarından çektiğim bir örnek fotoğraf. Böyle büyük göründüğüne bakmayın bir avuçtan biraz büyükler.

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

3 Yorum

  1. Bizdeki cehalete bak 🙁 Bir Bursa’lı olarak burnumuzun dibindeki değerden, değerlerden haberimiz bile yok. Ellerinize sağlık Nimet Hn. Sağ olasın Süleyman Hocam .

  2. Mesut Tunga, Nimet Hanım İstanbul’da yaşıyor. Ancak Bursa’ya 14 15 16 Mayıs 2008 tarihlerinde gelecek.

    Yani bir şey kaçırmadınız. İlk gün giderseniz açılışta izleteceği CD gösterisine de yetişirsiniz.

    İlginiz için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı