z_ARŞİV YAZILAR

Minübüs Caddesinde Kitapçı Yok!

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Çok komik bir durum. Yer İstanbul, konum Bostancı. Yeni çıkan bir kitap almak istiyorsunuz. Kitapçı diyebileceğimiz Kadıköy’deki emsalleri gibi çok katlı bir tek örnek (İngilizce Book Store !) yok. Gel de kafayı yeme 🙁

Nasıl olmaz? Her köşede bir şarküteri, bir bakkal, bir eczane, cami, okul, karakol hatta beyaz eşya dükkanı var. Ama arabaya atlayın. Yol kenarına bakın. Kadıköy’den Pendik’e kadar bir tane yok. Bulabileceğiniz küçük kırtasiyelerde de okul çocukları için özet kitap çıkarma kitapları var. Klasikler var.

Çok garip değil mi? Bence garip. Tıpkı her semtte havuz olmaması gibi, tıpkı gençlik merkezlerinin olmaması gibi, tıpkı Halkevleri’nin yetersizliği gibi.

Öğrenmek istemeyen bir toplumun çocuğuyum. Tanrı yardımcım olsun!

Not: http://forum.zoque.net/showthread.php?t=19514 adresinde tartışıyoruz.

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

4 Yorum

 1. Merhaba, yazınızı okudum, haklısınız Minübüs caddesinde kitapçı yok ama Kadıköy-Pendik güzargahında sahil yolunda benim açtığım bir kitapçı var. Fener Kalamış cad. No:38 Kalamış adresinde. Adı:Sarman Kitapçı.
  İlgilenenler http://www.sarmankitapci.com adresinden de bilgi alabilirler. Kimbilir belki Minübüs caddesinde de bir şube açarım ileride. Ben elimden geldiğince büyük kitapevlerine rağmen ayakta kalmaya çalışacağım. Sizler de bana destek olursanız sevinirim.

 2. S. Sönmez Bey, bize göre çok önemli noktaya gelmiş. Demek ki düşünen ve arayan insan buluyor. Ama Sönmez Bey aramasına rağmen Bostancı’da kitapçı bulamamış. Çok haklı. Bir adet kitapçı işyeri var ama eski kullanılmış kitap satıyor. Vükela Caddesi’nde. Adam da cahil. “Kitapçının cahili olur mu?” derseniz bir gidinde “merhaba” deyin.

  Bizler platform olarak çevre ve kültür sorunları ile ilgileniyoruz. Sönmez Bey’in kitapçı bulamama sorununu defalarca işledik.

  Çevre kültürü için okuyarak veya görsel olarak Bostancı’ya birşeyler vermek istiyoruz.
  web adresimiz : http://www.bostanciyasami.com

  Saygılarımızla.

 3. gerçekten çok haklısınız internete girdim kitapçı arıyorum yok böyle bişey kültür başkenti istanbulda kitapçı bulamıyoruz

 4. Dükkan ticaret yeridir malumunuz, ülkemizde yazık ki yerlerde sürünen kitap okuru sayısı bazı yerlerde açılacak kitapçının kira vb. masraflarını karşılamaya yetmiyor, aradığınız sebep büyük olasılıkla budur..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı