Meteorlar | Başka Dünyanın ÇocuklarıSüleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Üstüne başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım.

You may also like...

12 Responses

 1. damla diyor ki:

  harikaaaaaaaaaaaaaaaa

 2. eliff diyor ki:

  Nerdeyse inanılmaaz ….

 3. Sema diyor ki:

  Bence çok güzel!!! Herkese tavsiye ederimmm :)

 4. Murat diyor ki:

  Selam,
  Sema hanım neyin neresi çok güzel? Neyi kime tavsiye ediyorsunuz? Muhtemelen yazıyı hiç okumadınız ve fotoğraflara bakarak yorumu iliştirdiniz. Hayır sizin okumamanız bir şey değil de bu güzelim araştırma yazısı heba oluyor.

  Bilgiler için teşekkürler Süleyman hocam. Yorum içinde kusura bakmayın bir anda yazmam gerektiğini hissettim.

 5. sezaiaras diyor ki:

  ellerinize sağlık.üzerine çok uğraşıldığı her halinden belli oluyor.

 6. mehmet diyor ki:

  Gerçekten süper.

 7. Deniz diyor ki:

  Türkiye’de nerede meteor avcılığı yapılabilir ? Hangi bölgelerde ? Bunun bir haritası falan var mı ?

 8. cemal öz diyor ki:

  selamlar
  google earth programı ile yeryüzünü incelerken dağların üzerinde küçük yuvarlak şekiller var sanki göktaşı düşmüş gibi tıpkı ayın yüzeyine benzeyen şekiller acaba bunları göktaşları yapmış olabilirmi?? Yapmışsada eğer bu yerlerdeki toprak içinde bu taşları bulabilirmiyiz???

 9. Öner Kaçıran diyor ki:

  güzel bir yazı.teşekkürler.ama aşağıdaki soruların cevaplarını ne yazık ki bulamadım.Lütfen biliyorsanız söyleyiniz.

  * Bulduğunuz göktaşının mülkiyeti size mi devlete mi aittir?
  * Bir taşın göktaşı olduğunu kim tescil edebilir?
  elimde siderit olduğuna inandığım bir (hatta bir çok. çünkü iki ay önce bulduğum ilk yarım kiloluk parçanın 1,5 km uzağında,bu gün 20mt çapında yuvarlak bir çukurun kenarında 40-50 adet 50-150 gr arası çeperi paslı parçalar buldum.kesinlikle cevreye uyumlu olmayan yamrı yumru cürufumsu parçalar ve hepsine mıknatıs yapışıyor.ayrıca yakın veya uzak çevrede ne bir maden ne de ergitecek fırın yok.yerlesim alanları dışında.doğa yürüyüşünde buldum.

 1. 8 Ekim 2011

  […] Göktaşları ile ilgili ekstra bilgi için tıklayınız…Kapadokya Ejderha Göktaşı Yağmuru Gözlem Kampı için tıklayınız… […]

 2. 12 Kasım 2012

  […] Meteorlar | Başka Dünyanın Çocukları […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>