sitez_ARŞİV YAZILAR

Kadınlar Sıkılınca Saçlarını, Web Site Sahipleri Sitelerini Değiştirirler 2

Makaleyi dinlemek ister misiniz?

 

Sizlerin güzel desteğinizle Güneşin Tam İçinde (Tanrım! Ne kadar uzun bir site ismi, kim bir siteye bu adı verir?) Alexa sitesi sıralamalarında hatırı sayılır yerlere geldik. Google Pagerank’ın 5 olması ve günlük 1500 – 2000 ziyaret olması çok sevindirici şeyler. Ancak bence en önemli konu rahat okunur siteler yaparak, size hizmete ve dostluğumuza devam etmek. Böylece daha önceki bir yazımda bahsettiğim altın kural tekrar çalıştı. Kadınlar sıkılınca saçlarını, web site sahipleri sitelerini değiştirirler 😉 Bir kaç haftadır süren görüntü değişimi tamamlandı gibi.

WordPress Pride temasından başlayarak kurulan yeni yapının artıları şunlar :

  • Artık belli aralıklarla en üstteki ”Güneşin Tam İçinde” yazan fotoğrafı değiştiriyorum. Bu fotoğrafları kendim çekiyorum. Umarım beğeniyorsunuzdur.
  • En üstte bir fotoğraf galeri ekledim. Flash tabanlı galerinin güzel tarafı çektiğim fotoğraflardan çok eğlenceli bir seçkiyi derlemiş olması.
  • Anasayfaya girdiğinizde her bir konuyu ayrı kutular halinde görüyorsunuz. Bu önceki görünümlere göre ayrımsamayı kolaylaştırıyor.  Tarihi görüyorsunuz konu ilginizi çekerse devam edebiliyorsunuz. Siteye girdiğinizde 5 – 10 konuluk birinci sayfa sizi bekliyor. Daha önceki yazıları görmek için en altta yeralan sayfa numaraları ile okumaya devam edebiliyorsunuz. Bir çok yazı gündelik olaylarla ilgili olmadığı için eskimiş olmuyor. Yani lütfen geriye gidiniz.
  • Yan menüde bir çok ziyaretçimin çok sevdiği Altın Yumurta var. Bir çeşit piyango konu. Sitede yer alan yüzlerce konudan birini karşınıza çıkarıyor. Bir nevi şans kurabiyesi yani. Her gittiğiniz sayfada yeni bir altın yumurta buluyorsunuz. Sitede gezerken eğlenceli bir araç.

 • İnsanların en çok okumayı tercih ettikleri ve en son yazdıkları yorumları yan menülerde görüyorsunuz.
 • Sitedeki reklamları göz yormayacak ve yazıyla karışmayacak ancak genel renk düzenine en uygun şekilde düzenledim.
 • Bir konu başlığına tıkladığınızda karşınıza gelen sayfada o yazının kaç kez okunduğunu, son yazılan yazıları, yazı için yazılmış yorumları görebiliyorsunuz.
 • Beğendiğiniz bir konuyu sevdiğiniz birine gönderebilirsiniz. (Gönderin lütfen, lokantalarda yazdığı gibi şikayetinizi bize, memnuniyetinizi arkadaşlarınıza yollayın. Gerçekten de bu siteyi bulanların büyük çoğunluğu dostlarının tavsiyesiyle buldu)

Youtube Kanalıma Abone Olun

https://www.youtube.com/suleymansonmez1?sub_confirmation=1

Podcast Kanalım

Hangi platformu kullanıyorsanız, birini seçip takip edebilirsiniz, aynı içeriğe erişeceksiniz.

Süleyman Sönmez'in Sessizliği

LinkedIn Ekleyin:

https://www.linkedin.com/in/suleymansonmez

Instagram Takip Edin:

https://www.instagram.com/suleymansonmez/

Facebook Takip Edin:

https://www.facebook.com/suleymansonmezofficial

Twitter Takip Edin:

https://twitter.com/ssonmez

Yazdığım E-Kitaplar - Satın Alın

https://play.google.com/store/books/author?id=S%C3%BCleyman+S%C3%B6nmez

Patreon ile destekleyin

https://www.patreon.com/suleymansonmez

Etiketler

Süleyman Sönmez

Adım Süleyman Sönmez. Yıldız Teknik Üniv. Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olmak üzere iki üniversiteden mezun oldum. Sonrasında başladığım Uluslararası İşletme masterını terk edip hayata atıldım. Proje yöneticiliği, bilgisayar programcılığı, sistem analistliği, pazarlama / satış sonrası müşteri ilişkileri yöneticiliği, LEGO takım koçluğu, Web tasarımcılık, fotoğrafçılık, ISO9001:2000 kalite sistemleri sistem kuruculuğu ve iç denetimcilik, Teknoloji Okuryazarlığı müfredat yazarlığı, Bilgi İşlem Bölüm Başkanlığı, öğretmenlik, video düzenleme, Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı gibi birbirinden farklı pek çok meslekte çalıştım. Bu kadar farklı iş neden? Dünyayı Da Vinci gibi yaşamak gerektiğine inanıyorum. Youtube kanalıma abone olarak takip ediniz. Youtube Web sitelerim: www.suleymansonmez.com , Büyükler Giremez Bana ulaşmak için lütfen ssonmez@gmail.com adresine eposta gönderin. Aşağıdaki simgelerden sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter Instagram Linkedin Facebook

7 Yorum

 1. Mozilla Firefox’tan nefret ediyorum desem 🙂
  Internet Explorer ve Opera kullanıyorum. Gönderdiğin farklılık onlarda yok.

  Tamam çözdüm meseleyi. “Bu sayfanın adresi kısmı” çok uzun olursa satıra sığmıyor ve Firefox o parçayı uzatıyor. Adres gerçekten çok uzunmuş hemen kısalttım. Sorun çözüldü. Teşekkür ederim. 🙂

 2. Hayır 🙂 Web adreslerini kısaltmak daha akıllıca 🙂 Bir de temalarla hep oynadığımdan, daha iyisini bulunca çok değişiklik yapmak istemiyorum. Otomatik olarak temaya uyum sağlıyor böyle.

 3. Tam değiştirdim siteyi derken, aklıma daha iyi bir tasarım geldi. Pride temasından başlayıp çoook uzaklara geldim. En üstteki alanın 1024 x 768 çözünürlüktede siz okuyucuların çok alanını çaldığını farkederek, o bölümü kısalttım ve havada durmasını sağladım. ( CSS’de position:fixed ile. )
  Daha sonra 3 sütünlu bir yapının gerektiğini gördüm. Böylece site yazıyı okumak için daha uygun bir genişliğe gelebiliyor. Uzun satırları takip etmek oldukça zor.
  Sol tarafa kategorileri ve site linklerini, sağ tarafa çok okunanları, son yorumları vs. ekledim.

  Bu hali çok hoşuma gitti. Uzun zamandır hazır kalıp kullanmayı, bir web tasarımcı olarak kendime yediremiyordum. 🙂 Pride temasını değiştirmeye devam ediyorum.

  Amaç daha sade, daha şık ve güzel bir site arabirimi. Böylece konuların güzelliğini ön plana çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı