Kır Zincirlerini | Danny the Dog | Unleashed

Unleashed-AKA-Danny-the-Dog-2005

Jet li’yi bilir misiniz? Kung fu filmlerinin yeni yıldızıdır. Uzakdoğu tipi ve seri kırıcı hareketleriyle kendisinden önce tahtı elinde tutan Jackie Chan’in espritüel tarzına karşı yeni bir stil sergilemiştir.

Bir çok akılda kalıcı filmi vardır Jet li’nin. Hong Kong dönemine ait klasik Çin Kung Fu’su ve öyküleri Once Upon Time in China serisi ve Shaolin serileri.

Hollywood’a Cehennem Silahı 4 serisi ile bir tabancayı birkaç sn.de parçalarına ayırarak girer. Romeo Ölmeli, Kızıl Ejder, One (Tek), Korkusuz, özellikle Hero (Kahraman) akılda kalıcı kaliteli yapımlardır türün hayranları için.

Şimdi de karşımızda bu film. Doğrusu daha önceki filmlerinde hareketleri çok övülse de oyunculuğu o kadar övülmemiştir. Bu filmde ise gerçekten aktörlük adına oldukça gelişmiş. Özellikle rol arkadaşı yılların ustası Morgan Freeman’in sanırım bu konuda katkısı oldukça fazla.

Konuysa kısaca Danny hakkında. Bir tasmayla köpek gibi şartlanarak yetiştirilmiş ve hayatı tanımamış, tasmanın çıkışının ise sahibin düşmanları için sıkı bir dayak ve ölüm anlamına geldiği korkunç bir canlı. Ve hayatın akışı müzik, olaylar ve film dakikalar ilerledikçe insanların gerçekte ne olduğunu anlatan etkileyici bir performansa çıkıyor.

Güzel bir film. Güzelliği artık sadece insanların kafalarına vurarak yapılan filmlerin alıcı bulmamasında yatıyor. Şiddetin anlamsızlığında ve seçimlerin bizi insan yapmasında. İyi seyirler.

http://www.dannythedog-lefilm.com/
http://www.themoviebox.net/movies/2005/STUVWXYZ/Unleashed/main.php
http://www.imdb.com/title/tt0342258/


PAYLAŞ: